סיכום שבוע 13.4.08

פורסם: 13 באפר׳ 2018, 5:59 על ידי: Lee Van Spier
תלמידים והורים יקרים,
חזרנו מחופשת הפסח, רעננים ומוכנים לכמעט שלושה חודשי למידה. בתקופה זו הרבה תהליכים מגיעים לידי הבשלה ומתחילים לקטוף את הפירות שבאים בצורות שונות. מעניין מאוד שלפתע אנחנו מוצפים בסיורים שחלקם הגדול בהנחייה או יוזמה של ילדי המרחב. בעינינו יש פה הבשלה של אחת הרגליים המשמעותיות של התיכון שהיא היזמות.

במעשה
קבוצת המפגשים של סהר בהמשך ליציאה לפני החופש למגדל העמק ביום המעשים הטובים שבו חילקו עוגיות, יצאה הקבוצה לסיור בנושא תסכול בארגונן של אלה ושירה. הילדים עבדו בחימר ונפגשו עם עינב אשכול ואלי שחף. היה מרגש ומלא תובנות...  
קבוצת המעשה של ניר יצאה לסיור בנושא עבריינות נוער, נפגשה עם עובד סוציאלי בשרות בתי הסוהר ומרכזת קצינות המבחן במחוז הצפון. גם כאן היה מרתק...
במעשה העמקה של אור הסתיים סבב נוסף של "משהו ממני" בו הילדים שיתפו את הקבוצה בתהליך ההעמקה שלהם.
קבוצת השחרית עוסקת בדיון פנימי על הרצון ליצור יציאה משותפת לארוחה והערך המוסף שלה. נצטרך להגיע להסכמות לא פשוטות, אך עשינו זאת בעבר ונצליח שוב!

האנגר
המעבר של ההאנגר מהאולם הקודם אל שתי הכיתות בחצר בית הספר יצר בצוות התיכון חשש מפגיעה באיכות תהליך הלמידה והרצף שנוצר במרחב בוגרים. שמחנו מאוד לגלות שהתלמידים מוצאים יתרונות רבים במעבר והצלחנו למנף אותו, לקרב תלמידים, ליצור למידה ולאפשר מגוון גדול יותר של פעילויות. עזרו בכך גם "זמני ההאנגר" שיצרנו יחד עם הילדים (אתם מוזמנים לספר הילדים להורים את החוויות) 

בגרות
במסגרת ההכנה לסוף השנה התחלנו בלימודים מרתוניים בימי שני שהתארכו על חשבון זמן ההאנגר. סיימנו את לימודי ההבעה, תלמידים רבים משלימים ומתקנים עבודות שהיו צריכים להגיש (הפעם עם ציון). והתחלנו מרתון היסטוריה - בנושא מלחמת העולם השנייה והשואה - למידת תכנים, מיומנויות למידה והעשרה.

בנוסף לכך
לפני החופש נערך סיור צילום בהנחיית אורי אלסר בטבריה וגם סיור עירוני בעפולה בעקבות תנועת תרבות. הסיורים הם המשך של תהליך חשיבה על אלטרנטיבות לטיולי שטח ויצירת יציאות מביתה הספר שאינן בהכרח אתגרים פיזיים. 
במסגרת הרצאות אורחות מגיעים אלינו הורים רבים ומביאים סיפורים אישיים - תודה לאופיר אבא של רועי על ההרצאה המרתקת והנוגעת, נשמח לארח עוד הורים וחברי משפחה בהמשך. 
מחנה שטח,
קבוצת הלמידה בנושא מסע לפולין נפגשת עם אנשים ושומעת חוויות ודעות שונות על המסע, על נחיצותו, מתלבטת האם זהו תהליך נכון במקביל לתהליך החשיבה שאנו עושים בצוות. 
ביום השואה - ערכנו סדנאות בשני נושאים (70 מיליון קורבנות המלחמה והסיפור האישי של סבא של סהר - לוחם בצבא השחרור) שמענו עדות מרתקת במשך שעה ורבע, וגם שיעורי גיאוגרפיה ואקטואליה עסקו בועידת ואנזה ומשפט קסטנר.

*ביום שישי נערך יום חשיפה לתלמידים חדשים המיועדים להצטרף לכיתות ז'-י"א והוריהם. בסיכום המפגש ילדי המרחב שהשתתפו החליטו שהם יעבירו את המפגשים הבאים (כיוון שאנחנו "חופרים" מידי) נראה לאן זה ילך...

לסיכום - הטיול השנתי מתקרב ולקראתו ערכנו במהלך חופשת פסח טיולי הכנה, אחד של צוות המורים ואחד של מורים ותלמידים. ההתרגשות בעיצומה לקראת הטיול. עידכונים יגיעו בקרוב.

תודה ושבוע טוב,
צוות המרחב.

עדות ביום השואה

טיול הכנה בנחל נמר-מערת קשת

חידה בפתיחת יום בהאנגר (נשמח לעוד...)

אופיר בנתה דרגש בזמן האנגר - נגרות

סיור מעשה של סהר עובדים בחימר על תסכול...

Comments