סיכום שבוע 11.10

פורסם: 11 באוק׳ 2018, 13:23 על ידי: Lee Van Spier
סיכום שבוע
תלמידים והורים יקרים,
עכשיו שהשנה שלנו התחילה נשתדל לעדכן באופן רציף במה שקורה, נשלח כאן תזכורות קטנות שיכולות להיות התחלה של שיחה או שיתוף בבית.

בהאנגר - נכנסנו לעבודה שוטפת בהאנגר, בעיקר "זמני ההאנגר" - הם אותן משבצות זמן בהאנגר שאליהן התלמידים מתחייבים למספר מפגשים קבוע מראש ובונים את הרצף יחד עם מורה על פי תחום התוכן שהמורה יכול ורוצה ללמוד יחד עם התלמידים. הילדים נרשמו בשבוע שעבר והשבוע הגיעו למפגשים הראשונים, כל קבוצה מונה בממוצע 8 תלמידים ורוב הקבוצות יפגשו 6 פעמים לפני תקופת הלמידה הבאה.
הדגש בזמני ההאנגר הוא להקנות מיומנויות ותחושת מסוגלות ללמידה של נושאים, כל מורה מביא סגנון אחר וכך נפגשים התלמידים עם צורות חדשות של למידה. בנוסף הזמנים נותנים מענה לתלמידים שמחפשים הכירות עם נושאים חדשים ומחפשים כר נוח להתנסות עם מורה שיחזיק או יתמוך את תהליך הלמידה.
זמני האנגר לדוגמה:
זמן מדעים, זמן פיזיקה, זמן תאטרון, זמן מוסיקה תיאורטי, זמן מוסיקה מעשי, היסטוריה וקולנוע, זמן אמנות וכו'. 
בנוסף לכך תלמידי מרחב בוגרים לוקחים חלק פעיל מאוד בועדות בית הספר: ועדות קליטה, ביקורת, תקציב, גש"מ ואחרות. צוותי למידה ועשייה כמו: פולין, צוות מחשבים, צוות הגברה ופרויקטים אד הוק רבים אחרים. 

במרחב - לצד העמקת הלמידה בבגרויות המרחב ומפגשי המעש"ה עסקו בפרידה ומסהר ורז לילך. החל תהליך גיבוש של יום סיור בבתי ספר דמוקרטיים אחרים.

בבגרות - אחרי התחלה נלהבת הילדים חווים השקעה משמעותית בשעות של בגרויות, לא תמיד פשוטות. ילדי כיתה י"א נבחנו השבוע על הורדוס ולמדו את נאום אגריפס.
בלשון נפגשו לראשונה עם תורת ההגה, מפגש עם נושא שאינו פשוט ולא בהכרח מעניין מעלה תמיד תגובות ומפגש אישי עם המוטיבציה ללמידה. אנחנו בטוחים שיהיה בסדר, אך אנחנו תמיד כאן כדי לתמוך ולעזור עם עולים קשיים. 


בונים חיים  - הרצאות לנו ומשלנו בהאנגר

שלום רב,

במהלך שנה שעברה זכינו למגוון של הרצאות בנושאים שונים. חלקן, מאנשי מקצוע שהגיעו וחשפו את הילדים לתחומי עניין מגוונים, וחלק של הורים שסיפרו ושיתפו בתחומי העיסוק שלהם ובחוויות חיים אישיות.

בסיכום השנה, רוב גדול של הילדים ציין את ההרצאות הללו כמשמעותיות וחשובות. לכן, פועם בנו הרצון לקיים גם השנה את "זמן ההרצאות" ולחשוף את בני הנוער שלנו לאנשים, ידע, סיפורים וחוויות שיעשירו את עולמם ויפתחו בפניהם כיווני מחשבה ועניין חדשים.

במסגרת חשיבה שנעשתה בצוות, חשבנו להציע כי רוב ההרצאות השנה יעסקו בנושא "בונים חיים". המשימה של עיצוב זהות ופיתוח עולם אישי ותחומי עניין – משותפת לכולנו: צעירים ומבוגרים. כולנו מנסים להחליט החלטות משמעותיות ולעצב לעצמנו את החיים המתאימים והמעניינים עבורנו. לכן, חשבנו שדווקא היכרות וחשיפה לאנשים שאנחנו חיים איתם -  בני משפחה, חברים בקהילה, בעלי תפקידים בסביבה היישובית שלנו וכדומה - עשויה להיות הרלוונטית ביותר ועשויה לשמש הזדמנות לעסוק בשאלות כגון: איך בונים חיים המתאימים לי? מה השפיע על בניית החיים הללו? כמה מההחלטות הללו היו אכן מודעות? איך אני יודע מה "נכון לי"? וכד'.

במקביל להרצאות ולשיתופים הללו, נדאג גם הביא לתלמידים הרצאות ממוקדות נושא בתחומים שרלוונטיים אליהם - גיל ההתבגרות, הכנה לצבא וכיוב'.

על כן, אם אתם, משפחתכם, קרוביכם, או מכריכם מעוניינים לבוא ולשתף את הילדים בסיפורכם, נשמח אם תצרו עימנו קשר.

ליצירת קשר – ניר באור – nirbaor@gmail.com


Comments