סיכום שבוע 11-15/10/15

פורסם: 18 באוק׳ 2015, 12:37 על ידי: Ziv Rotblit

מה נגיד לכם, השבוע הרגשנו כאילו אנחנו צריכים עוד פעם אירוע פתיחת שנה בבריכה. שלא תבינו לא נכון, כולנו אוהבים חגים אבל הספיק לנו. עכשיו סופסוף חגי תשרי מאחורינו ואנחנו יכולים לגבש שגרה בית ספרית. אצלנו מתחילים מייד בהילוך רביעי והיה לנו שבוע גדוש ועמוס אירועים. הסקרנות בטח כבר כמעט בשיאה אז רק תרשו לנו להוסיף שמחקרים מראים שקריאת הסיכום השבועי שורפת קלוריות, דרך נהדרת להוריד את כל מה שטחנו בחגים. בואו נצא לדרך.
את השבוע התחלנו בסבב "מה נשמע" תוך התייחסות למה שקורה במדינה בימים טרופים אלה. מסתבר שהילדים מעודכנים בכל מה שקורה וגם מי מאיתנו שאינו צופה בחדשות מושפע מן האירועים - אנחנו יוצאים לפחות טיולים, נמנעים ממקומות הומי אדם, פוגשים חברים בבתים וכו'. דיברנו על איך כל זה גורם לנו להרגיש, על הפחד שהאירועים מעוררים ועל כך שזו בעצם מטרתם. שמחנו לראות את הגישה הבוגרת של הילדים ואת הניתוחים שלהם למצב ולמה צריך לעשות. לחלק מהילדים היו אפילו כמה עצות טובות להנהגה שלנו לגבי מה צריך לעשות. למישהו יש את הטלפון של ביבי?
יום שני הוא יום מעגל ההסכמה שלנו בו אנחנו מתכוניים ודנים בנושא שיועלה באסיפה. לאחר דיון קצר בנושאי האסיפה הספקנו לשחק במשחק זיכרון שירים כאשר הילדים עצמם שימשו בתור קלפי הזיכרון. שרנו, צחקנו וגילינו כמה כוכבי זמר עתידיים.
בשלישי התחלנו ברצף של שחריות מרחביות שימשך בשבועות הקרובים, במטרה ללמוד מתוך עשייה ולהכיר גם ילדים שאינם איתנו בשחריות. הפעם הילדים יכלו לבחור לקחת חלק בארגון כמ"ש בוגרים, יצירת לוח למרחב ודיון בנושא פתוח (שנסוב הפעם סביב נושא השחריות וחלוקת הילדים ביניהן).
ברביעי ובחמישי הקדשנו את השחריות להגעה להסכמות ולחוקים בנוגע להתנהלות המשותפת במרחב בוגרים - האם זה מקום רועש או שקט, האם אנחנו אוכלים על הספות או לא, איך משתמשים במחשב במרחב ועוד. לאחר שתי השחריות נוצרו הצעות רבות ובשבוע הקרוב נכריע ונקבע את חוקי המרחב.
השבוע גם קיימנו שיח על הקושי החברתי הטמון בהצטרפות לקבוצת ילדים וילדות חדשה ומנגד על הקושי להתרגל מחדש לילדים חדשים. היה דיון משמעותי שעורר רגשות רבים ונתן לילדים הזדמנות לפרוק ולחשוף אתדרים שהם חווים. הפרספקטיבה השונה של ותיקים מול חדשים מרתקת והשיתוף נותן הזדמנות לכל ילד להכיר וללמוד מהחוויה אותה חווים ילדים אחרים.
בחמישי בבוקר הילדים קיבלו בבוקר מותח ומרגש את הפתקים מן החונכים שלהם ובשבוע הבא נתחיל בהתרגשות גדולה את מפגשי החונכות.
מזכירים שוב להורי ילדי ח' שבתאריך ה 25.10 הילדים יחוסנו (בהתאם לדף המידע שקיבלתם).  אנחנו מבקשים שוב שאם עדיין לא מסרתם לנו את פנקסי החיסונים ואת הצהרות הבריאות, תעשו זאת השבוע.
בחמישי בזמן סדנאות חלק מהבוגרים החלו ליזום ולפעול – אביגיל, אמיר אלסר ונועה העבירו סדנה שלישית של "רוקדים עם כוכבים" לילדות כיתה א, נטע מינצר וחושן העבירו סדנת משחקי מחשב וטל שורקי יזם יציאה מבית ספר (בליווי מורה) לטובת משחק פריזבי סוער. כל הכבוד לבוגרים היוזמים שלנו!
חודשיים של למידה רצופה לפנינו, בואו נקבע שנפגש כאן להמשך עידכונים וסיכומים? קבענו.

שבוע טוב,

יעל, מור, אור וזיו

Comments