סיכום שבוע 11-15/01/2015

פורסם: 17 בינו׳ 2015, 12:40 על ידי: Ziv Rotblit

שבוע גדוש ועמוס בהתרגשות עבר עלינו. אנחנו כבר רגילים לשבועות עמוסים בכל טוב, אצלנו רק מפנקים, מפנקים, מפנקים, אבל השבוע הזה היה באמת משהו. אתם כבר מכירים אותנו, אנחנו אוהבים לשתף, אז הנה מוגש לכם הקינוח השבועי.
נתחיל דווקא מהסוף. ביום חמישי, הבוגרים שלנו העלו את אחד הכמ"שים עם לא ה... ועדת כמ"ש מאפשרת למרחבים השונים להעלות כמ"שים מרחביים והפעם הגיע תורנו. הילדים התארגנו לבד, החליטו על ליין-אפ לבד, התאמנו לבד והעלו כמ"ש מקסים ומושקע. זה נפתח כשנויה עלתה לבמה, ניגנה על הגיטרה את השיר "יוצא אל האור" וסחפה איתה את כל ביה"ס לשיר ולעשיית שקט. זה המשיך במילים המקסימות שכתבו צוף וגילעד שגב למנגינת השיר "כל היום אני כמו משוגע" כשכל המרחב עולה לשיר. היה לנו ריקוד זוגות מדהים באווירת המחזמר גריז. והיה גם ששבש מיוחד שמורי המרחב (שם נרדף לנו) עלו ושרו לכבוד מרחב בוגר. אנחנו עמדנו והתמוגגנו מהיוזמה, הבגרות והרצינות בהן בנות ובני המרחב לקחו את הסיפור. נהיו גדולים הילדים שלנו, גאווה ענקית!
ילדי כיתה ו' נסעו לת"א לפעילות שיא של שיעור "צעדים להתבגרות". ניתן לכם תקציר מקוצר מאד: נסענו ברכבת ובאוטובוס עירוני, קיבלנו סיור מודרך מאלף במטה מחוז ת"א של המשטרה, סיירנו בשוק הכרמל, ביקרנו בסטודיו של האמן רמי מאירי ושמענו ממנו על ציורי הקיר שלו וקינחנו בנסיעה נוספת באוטובוס עירוני וברכבת. היה יום מדהים שבטח תשמעו עליו עוד רבות. ילדי כיתה ז' ניצלו את היום לשיחות על השמחה שהם מרגישים לגבי ההחלטה להשאר ללמוד בתיכון אצלנו ועל הדרך השונה שלנו ללמוד. מספר הילדים המצומצם איפשר מפגשים בין ילדים שביום-יום יש ביניהם פחות אינטראקציות. מקסים לראות איך ילדי כיתה ז' ידעו לקחת את ההזדמנות שניתנה להם ולהפיק ממנה את המירב. אלופים הילדים האלה. היתה לנו גם שחרית תיכון בה ילדי כיתות ו' דיברו על מה מטריד אותם ומה הם היו רוצים לדעת לגבי הכניסה לתיכון בשנה הבאה. זה המפגש בראשון מבין סדרת מפגשים שאנחנו מתכננים בנושא התיכון ועלו מהילדים שאלות מעניינות מאד. ילדי כיתה ז' היו בשחרית בנושא יום העבודה שאנחנו מתכננים שיהיה לנו במחצית השנייה. הרעיון הוא שהילדים יעבדו כשוליות לאנשי מקצוע במקומות עבודה שונים, ילמדו דרך עשייה על עבודה ויוכלו להתנסות בלמידה בדרך שונה מלימודים בביה"ס. ההתלהבות מהרעיון ומקומות העבודה עליהם דיברנו היתה גדולה, איזה שיעור מרתק לכולנו.
כמנחי מרחב בוגר ניתנת לנו ההזדמנות ללוות את ילדיכם בכל יום בביה"ס ולחזות מקרוב איך הם הופכים לבוגרים. זה מרגש אותנו בכל פעם מחדש והשבוע הזה היה נקודת שיא. נוצרה לנו קבוצת ילדים מגובשת, אחראית, כשרונית ונהדרת, תענוג אמיתי.
שבוע טוב לכולם,

מור, אור, אייל וזיו

Comments