סיכום שבוע 08-12/11/15

פורסם: 13 בנוב׳ 2015, 5:20 על ידי: Ziv Rotblit

א.ד. גורדון, האיש והאגדה עם הזקן והטוריה, טען שהעבודה היא ערך עליון הנמצא בבסיסו של כל תהליך התפתחותי של אדם. אם גורדון היה קופץ לביקור השבוע בבית הספר שלנו הוא היה מביט בהתרגשות רבה איך הבוגרים שלנו מיישמים את תורתו ויוצאים לעבוד ותוך כדי גם ללמוד. בהיעדרו של א.ד. נותרנו אנחנו מורי הדמוקרטי עדים נרגשים לתהליך המדהים שהתחיל השבוע. אתם כבר מכירים אותנו ויודעים שאנחנו אוהבים לחלוק, אז קבלו את סיכום אירועי השבוע מתובל בהתרגשות רבה ולחלוחית קלה באיזור העיניים.
את יום ראשון פתחנו כמובן בשיתוף חוויות מהשבת. סיימנו את היום בחגיגת יום הולדת מיוחדת בנוסח עדות מקסיקו. חתן השמחה, בן הלל, הביא פיניאטה שבתוכה התחבא אוצר סוכריות טעים ומזין במיוחד. כדי להגיע לעושר הסוכרי הזה היה צריך לפצח את הפיניאטה באלימות מתונה וחגיגית. בסיכום היום תלינו את הפיניאטה על הסל המערבי (אתם מבינים מה קורה כאן? הגענו למצב בו אנחנו צריכים לציין על איזה סל תלינו משהו. מי זוכר את הימים בהם היה לנו רק סל אחד בודד ומסכן? היום יש לנו שלושה!) וכשכל ילדי המרחב עומדים נרגשים סביבו ניגש חתן יום ההולדת למלאכה. במכה אדירה של מחבט בייסבול הביא בן לסיום חייה של הפיניאטה המפוארת ולהולדתה של חגיגת ממתקים סוערת. סוכריות נאספו ונטרפו והשמחה היתה גדולה. כל הכבוד לבן על הכוח המתפרץ ולמשפחת הלל כולה על ההשקעה בהכנה ועל הרעיון המקורי.
טרנד הספורט העכשווי שכבש את בית הספר שלנו בשבועות האחרונים הוא הפריזבי (לזקנים שבינינו, פריזבי זה צלחת מעופפת בלעז). יופי של ספורט שמוציא ממיטב הנוער שלנו שלל ספרינטים וזינוקים מרהיבים. הבעיה היא ששטח בית הספר שלנו מוגבל קצת ומשחק בפריזבי, בדומה למטקות בחוף הים, עלול לסכן את שלומם של המתרחצים האחרים. אז אחרי כמה מפגשים כואבים בין פריזבי לראשים של עוברי אורח תמימים ניסינו לנסח חוקי הגנה. הצעד הזה עודד יוזמה של מתלהבי הפריזבי שביקשו ליווי של מורה שיאפשר להם לשחק בדשא הגדול הנמצא ליד בית הספר. אנחנו עדיין עובדים על פתרון ארוך טווח
 שימנע מפגשים מצערים בין פריזבי מעופף לראשים, אבל בינתיים נהנים לראות את היוזמה שהילדים שלנו מפגינים ואת הדרך שהם מצאו לפתור את הבעיה שנוצרה.
יום רביעי הגיע והשמחה היתה רבה. אוטובוס מועצה נשלח כדי לאסוף את הילדים מבית הספר ובעזרת מורי המרחב לפזרם במקומות העבודה השונים בכפר יהושע. אל הילדים העובדים בנהלל התלוו ארז וגיא שעזרו לילדים בהגעה למקומות העבודה השונים ובהיכרות הראשונית עם מקומות העבודה ועם המעבידים. העבודות מגוונות מאד: רפתות, דירים, שדות אורגניים, גנים בוטניים, גני ילדים, בית קפה ואפילו כלבייה. בגלל אתגרי ההתארגנות של הפעם הראשונה, זמן העבודה הפעם היה קצר מהרגיל. זה לא מנע מהילדים לחזור עמוסי חוויות. הדרך חזרה לביה"ס נתנה להם הזדמנות לחלוק חוויות ביניהם וההתרגשות ניכרה אצל כולם. כידוע, אצלנו בביה"ס מאמינים בדרכי למידה מיוחדות ומגוונות והפרוייקט הייחודי הזה מתווסף לכך. זה גם המקום להגיד תודה גדולה לכל המעסיקים, להורים שסייעו באיתור מקומות העבודה ולצוות ביה"ס שלא היסס לעזור בכל דרך אפשרית כדי לאפשר לכל הטוב הזה לקרות. עבודת צוות, אין על זה.
ואם מדברים על עבודת צוות אי אפשר שלא לציין את צוות הגברה שהשבוע התגייס כדי לסייע למרחב ניצנים להרים ערב גיבוש. לגמרי לא מובן מאליו, אבל מאד מאד מוערך.
עייפים אך מאד מרוצים הגענו אל השבת המבורכת למילוי מצברים לקראת השבוע הבא. האווירה הנעימה במרחב שלנו ואוסף הילדים המופלאים הנמצא בו מרגש אותנו מאד וממלא אותנו בגאווה גדולה. מאחלים לעצמנו עוד הרבה שבועות נהדרים שכאלה.

יעל, מור, אור וזיו      

Comments