סיכום שבוע 06-10-09-15

פורסם: 15 בספט׳ 2015, 12:25 על ידי: Ziv Rotblit

שנת הלימודים רק יצאה לדרך, כולנו מסתגלים שוב לקימות מוקדמות בבוקר, לקורסים חדשים ולימים מלאים בלמידה והנה נוחת עלינו כבר ראש השנה. לא הספקנו להתניע וכבר חג. אבל בכל זאת הצלחנו להספיק שבוע גדוש ומשמעותי מאד. אז הנה מוגש לכם באהבה, תקציר מיוחד וחגיגי של אירועי השבוע.
ה-אירוע של השבוע היה כמובן בחירת המערכות. זהו תהליך משמעותי לכולנו, הילדים, הצוות וכמובן גם לכם ההורים. בחירת המערכת נותנת לילדים הזדמנות להתנסות בדבר הלא פשוט הזה שנקרא בחירה ולהבין טוב יותר את משמעותו והשלכותיו. הבחירה בקורס אחד היא תמיד ויתור על דבר אחר, לפעמים לטוב ולפעמים פחות טוב. לפעמים צריך להתפשר וגם זה שיעור חשוב לחיים. הבחירה היא נדבך חשוב בביה"ס הדמוקרטי ואנחנו גאים תמיד בבגרות שהילדים שלנו מפגינים ובבחירות שהם עושים. שמחנו לפגוש אתכם ההורים, ותיקים וחדשים, ולסייע לכם ולילדכם בתהליך הזה. תהליך קביעת המערכות קרוב לסיום, אחרי החגים נוכל להכנס להילוך גבוה של לימודים עם המערכות החדשות.
כמובן שהיו לנו שלל אירועים נוספים. את יום ראשון פתחנו בסבב "מה עשיתי בשבת" המסורתי שהילדים אוהבים. נעים לכולם לשתף בחוויות שלהם ועל הדרך גם ללמוד על חבריהם לשחרית. היה לנו מעגל הסכמה ראשון בו דיברנו על מה זה בכלל מעגל הסכמה, למה צריך אותו וכמובן על מה תפקיד האסיפה ואיך ניתן לשפר אותה השנה. ציינו גם את ראש השנה במשחק אמת או חובה חגיגי ומיוחד. במקום נשיקות ראשונות ווידויים מביכים המשחק הוקדש למשימות ראש השנה ולסיפורי חג משפחתיים. גם כיף וגם חינוכי...  היתה לנו גם פעילות מרחבית של חידון ראש השנה אינטראקטיבי עם שאלות עליהן ענו הילדים בעזרת הסמארטפונים שלהם. אז קודם כל, שמחנו לראות שהם יודעים המון על ראש השנה. חוץ מזה, למדנו שגם חידון לראש השנה יכול להיות תחרותי מאד ומלהיב. לפני הכמ"ש הבית ספרי הספקנו גם לאכול יחד תפוח בדבש ולאחל אחד לשני שנה טובה ומתוקה.
הספקנו גם לשיר שיר ששבש מיוחד לינון טיקוצ'ינסקי שיוצא למסע משפחתי סביב העולם בשלושת החודשים הבאים. ינון, מאחלים לך ולכל המשפחה טיול נהדר, מלא חוויות מקסימות ומלמדות. אנחנו כבר מתגעגעים.
קשה להאמין כמה אירועים היו לנו השבוע וזה רק השבוע המלא הראשון שלנו!
בהזדמנות חגיגית זו אנחנו רוצים להיפרד מתשע"ה שהיתה באמת יופי של שנה ולקדם בברכה את תשע"ו שממה ששמענו הולכת להיות עוד הרבה יותר טובה.

שנה טובה, מתוקה, מלמדת ומקרבת לכולם!

יעל, מור, אור וזיו

Comments