סיכום שבוע 04-08/01/2015

פורסם: 10 בינו׳ 2015, 12:04 על ידי: Ziv Rotblit

חלק מאיתנו התעוררו הבוקר לעמק יזרעאל מכוסה לבן. שלג בעמק, מאורע היסטורי ואנחנו היינו שם כשזה קרה. אנחנו הוצאנו את האף מהחלון, הרגשנו כמה קר וחזרנו מתחת לפוך עם כוס תה חם ושלושה תנורים עלינו. אנחנו כבר לא ילדים אתם יודעים, בכל זאת זה מרחב בוגרים ולא ניצנים. אז קדימה, כולם לחזור מתחת לפוך כדי להנות באמת מהסיכום השבועי שלנו. קחו את הזמן, לא נתחיל עד שכולם יהיו מוכנים.
אם הייתם מגיעים לביקור השבוע במרחב בוגרים הייתם בטוחים שהגעתם למינימום ברודווי. הפקות, חלוקת תפקידים, קריאת מחזות, חזרות, בימוי, נערות מים (האמת שלא היו כאלה, זה פשוט נשמע לנו אחד התפקידים המופרכים ביותר שיש בהפקות אבל תמיד רצינו לכתוב את זה, אז הנה), ויכוחים עקרוניים על אמנות הבמה לאן ועוד שלל עניינים שמטרידים כוכבים בסדר גודל שלנו. למי שלא ידע, ב 21 בינואר יש לנו יום תיאטרון בחסות ועדת אירועים וכל שחרית צריכה לבחור הצגה ולהעלות אותה. האמת, התלבטנו קשות לפני שהחלטנו. ללכת על שייקספיר ולהעלות את אותלו או המלט? בנאלי. קלאסיקה אחרת כמו מחכים לגודו? קלאסי מדי. אולי איזה חנוך לוין לחיזוק תחושת האבסורד הישראלי? אבסורדי ישראלי מדי. אז סגרנו על שלגיה, תירס חם, בת הים הקטנה ואוזו ומוזו. בקיצור, אנחנו מגדירים מחדש את המושג קלאסיקה. רוב השחריות השבוע הוקדשו לעבודה על ההצגות. חילקנו תפקידים (ונשפכנו מצחוק), קראנו טקסטים (ונשפכנו מצחוק), כתבנו טקסטים (ונשפכנו מצחוק), עשינו חזרות (וכבר בטח הבנתם מה קרה אז). היה חוויתי, קסום ומאד מאד מלמד. דרך העשייה המהנה הזו הילדים למדו להתפשר (חלוקת תפקידים), לפרגן, לאלתר, לעמוד מול קהל, להביע את דעתם, לשכנע, לשחק ועוד ועוד. זוכרים שמהכל אפשר ללמוד? הנה הוכחה מספר 293840556 לזה.
"מרחב בוגרים הפקות" לא נח לרגע ומלבד יום התיאטרון יש לנו השבוע גם כמ"ש בוגרים. גם לכמ"ש בוגרים הכנו הפתעות רבות אבל אתם יודעים שמכם אין לנו סודות בכלל, אז נגלה לכם שהולך להיות שיר פתיחה מיוחד, עוד שיר מיוחד במיוחד, ריקוד זוגות ועוד הפתעות. השבוע התחילו חזרות לכל הטוב הזה והיה פשוט חוויה. ריקוד הזוגות למשל נלקח מאד ברצינות כולל חלוקה לזוגות לריקודים וירידה למקלט לצורך אימונים אינטנסיביים. הוא הוביל גם לשיחות חשובות על מה זו זוגיות ומה המשמעות שלה. הולך להיות מדהים, מקסים ומרגש, כולכם מוזמנים, אנחנו מכירים מישהו שמכיר מישהו שיכול להשיג לכם כרטיסים מעולים להפקת החלום הזאת, דברו איתנו.
מעבר לכל ההפקות הדרמטיות האלה היתה לנו השבוע גם דרמה חינוכית. זוכרים שסיפרנו לכם ששידרגנו את מרחב בוגרים, ניקינו, סידרנו והבאנו משחקים? השבוע אחד המשחקים נמצא זרוק על הרצפה בין ערימות לכלוך וזבל כשהמרחב הומה ילדים שמתעלמים מהמראות הקשים. החלטנו לסגור את המרחב לכניסת ילדים עד שנערוך שיחה על המצב. היתה לנו שיחה מאד משמעותית על המרחב, למה צריך או לא צריך להיות לנו איכפת ממנו ומה גורם לזלזול הזה ברכוש של כולם. היה שיח מאד בוגר ונאמרו דברים מאד חשובים שבתקווה יניעו תהליכים שיעזרו למרחב שלנו להשאר נקי ומסודר. זבנג וגמרנו זה לא, אבל התהליך החינוכי שלנו בעיצומו.
היתה לנו השבוע גם שיחה עם ברברה על הוואטסאפ על יתרונותיו וחסרונותיו. אתם כבר בטח יודעים שהוואטסאפ הפך לכלי תקשורת מרכזי ומשמעותי לילדים (ונודה על האמת גם לנו) וחשוב לנו לדבר איתם על דרך התקשורת הזו. היה לנו גם משחק כדורגל סוער של הבנים נגד הבנות. לא נספר כמה יצא ומי ניצח, רק נגלה לכם שיש לנו כמה כוכבות כדורגל פוטנציאליות במרחב ויש סיכוי לא רע שאם הן היו מוזמנות לנבחרת ישראל היינו סופסוף מגיעים למונדיאל. הטיול השבוע התבטל בגלל הקור והרטיבות. ניצלנו את הזמן לנקיונות, אירגונים, משחקים משותפים ויצירת אינטראקציות חברתיות חדשות ומשמעותיות. איזה מזל שלקחנו את שיעור "שמשון הגיבור וחבריו" ולמדנו להוציא מעז מתוק.
מקווים שלא התעייפתם יותר מדי משפע האירועים שקרו אצלנו השבוע. קחו עוד מנה מהצ'ולנט, תדליקו עוד תנור (נדאג לחשבון החשמל אח"כ) ותצברו כוחות, זאת רק ההתחלה.
מאחלים לכולם שבוע מושלג, חמים, גשום, נעים ומאד מאד משמעותי.

מור, אור, אייל וזיו

Comments