סיכום שבוע 03-07/05/2015

פורסם: 11 במאי 2015, 13:54 על ידי: Ziv Rotblit

נפגשנו כולנו סביב המדורה, אכלנו תפוחי אדמה בטעם גחלי משהו וזללנו טון וחצי מרשמלו שרוף אבל היו עוד המון דברים השבוע! חזרתם להכרה אחרי עליית רמות הסוכרים לרמות חדשות ואתם רוצים לדעת מה בדיוק קרה? ריכזנו עבורכם את המיטב ממש פה בשורות מתחת והפעם בלי העשן.
אצל אור המשכנו את המסורת החדשה של אחד הילדים שמנהל את סבב "מה עשיתי בשבת" והפעם היה זה תורו של נטע אשר. זה היה פתח מצויין לדיון מרתק על ההקשבה בקבוצה והבנו יחד שזו לא חוכמה רק להשמיע, זו חוכמה גם לדעת להקשיב. את השיח הרציני והבוגר המשכנו בדיון על יציאתם של ילדי ז' לחופש הגדול 10 ימים לפני ילדי ו'. העובדה שהמרחב שלנו דו-גילאי מציבה בפנינו אתגרים והתמודדויות חשובות. היו ילדים שפירגנו על היציאה המוקדמת לחופש והזכירו לכולם שגם הם יצאו מוקדם לחופש הגדול הבא. היו אחרים שקצת התמרמרו על העניין ואחרים שחששו מההשלכות על השיעורים והשחריות. העלינו יחד שורה של רעיונות מעניינים ותוכניות מופלאות לעשרת הימים האחרונים. הזמן נוסע, כי זה מה שזמן אמור לעשות, ושלב הביצוע מתקרב בצעדי ענק. עם ילדי כיתה ז' קיימנו שיחה על יום העבודה השבועי שלהם. דיברנו על ההתנסויות השונות שלהם ועל המקום אותן הן תופסות אצלם. הילדים מדווחים על חוויות מאד חיוביות מיום העבודה ומתלהבים כל שבוע מחדש לצאת לעבוד. לא יכולנו לחשוב על הצלחה גדולה מכך ועל למידה משמעותית מזו.
ערכנו גם שיחות הכנה לקראת הטיול השנתי שנמצא ממש מעבר לפינה. הילדים דיברו על חששות שיש להם מהטיול וחלקו חוויות מטיולים קודמים. התחילה התארגנות לאוהלים ושיתופי פעולה מעניינים התחילו להיווצר. התחזית שלנו היא תחילתן של הרבה חברויות חדשות.
נבחרת כדורסל הבנים שלנו יצאה לטורניר ראשון בהיסטוריה שלה בבית הספר הדמוקרטי בחדרה. הבנים ייצגו אותנו בכבוד וזכו במקום השלישי, אבל הפרס האמיתי היה המפגש עם ילדים מבתי ספר דמוקרטיים אחרים והביקור בביה"ס בחדרה שהוא הותיק בבתי הספר הדמוקרטיים בארץ. אז לא רק כבוד וגאווה, אלא גם שק מלא בהמון תובנות חדשות. הסתדרנו.

הטיול השנתי ממש כבר פה וההתרגשות מתחילה גם אצלנו. אנחנו מתלבטים אם לישון באזור הצביעה או לא, מלאי הליפסטיק שלנו לא במצב מי יודע מה. מבטיחים לספר חוויות אם תבטיחו לבוא לקרוא. סגרנו?

שבוע טוב,

מור, אייל, אור וזיו  

Comments