סיכום שבוע 02-06/11/2014

פורסם: 8 בנוב׳ 2014, 11:13 על ידי: Ziv Rotblit

השבוע ארובות השמיים נפתחו להן ואנחנו זכינו לגשם חורפי אמיתי, שורשי, חלוצי, משהו כזה שמתאים לעמק יזרעאל. בקיצור, היה רטוב ובוצי. האקסיומה הפולנית שאומרת שאם יש גשם זה אומר שאסור לצאת החוצה לא תופסת אצלנו והילדים מייד התארגנו וסידרו לעצמם מסלול אתגרי עשוי מאבנים באמצע השלולית, יצאו לטיול בוץ מאתגר ומלכלך, עשו גליצ'ים רטובים על משטח הדשא הסינטטי ובאופן כללי חגגו את שינויי מזג האוויר. איזה כיף להיות ילדים. רוצים גם להתחבר לילד הפנימי שבכם? מוזמנים להצטרף אלינו ולהמשיך לקרוא את הסיכום השבועי שהכנו במיוחד בשבילכם.
את יום ראשון הקדשנו להמשך לימוד על יצחק רבין לרגל יום השנה להירצחו. אצל אייל העלנו המון שאלות הקשורות לנושא, שאלה מעניינת במיוחד שעלתה מהילדים היא למה צריך לזכור מקרה של רצח. אצל זיו עשינו סקירה על מה היה לפני ומה היה אחרי הרצח. זכרתם למשל שבשבוע אחרי הרצח מספר תאונות הדרכים ירד משמעותית? מה לדעתכם גרם לזה? אצל מור עלתה התמרמרות קלה על כך שכל שנה לומדים אותו דבר על רבין ונשאלה השאלה למה בכלל צריך את זה. אצל אור כתבנו מכתבים קצרים לאנשים שונים בסביבתנו וניסינו לגלות אמפתיה כלפיהם. המכתבים אמנם לא נשלחו אליהם אבל עצם גילוי האמפתיה לאנשים אחרים ושונים מאיתנו הניע תהליך פנימי חשוב. את יום שני הקדשנו לסדנאות ומעגלי שיח במלאת 19 שנים לרצח (אנחנו עדיין בשוק שעבר כבר כל כך הרבה זמן). הסדנאות היו מגוונות מאד מסדנאות יצירה דרך סקירה היסטורית ועד לבמת דיבייט, יוגה ועוד סדנאות רבות אחרות. המשכנו למעגלי שיח שעסקו גם הם במגוון נושאים כמו איך ניתן לקדם את השלום עם מדינות אחרות, איך ניתן לקדם את השלום בתוך החברה הישראלית ועד (שימו לב, אנחנו מחלטרים כחוזי עתידות) איך ניתן לקדם את השלום במגרשי הספורט. היה לנו יום מעניין, מלמד ומאד משמעותי.
ואז הגיע הדרבי התל-אביבי והפך את מעגלי השיח שלנו לרלוונטיים מאי-פעם. יכול להיות שכל הבלגן היה נמנע אם ערן זהבי והאוהדים שפרצו למגרש היו לומדים אצלנו בביה"ס? הסערה לא פסחה כמובן על הילדים ואת השחריות של יום שלישי הקדשנו לטירוף בבלומפילד. הילדים היו מזועזעים מהאלימות שהתפרצה והזכירו גם לנו שזה אמור היה להיות רק ספורט. מדהימה קבוצת הבוגרים הכל כך בוגרת שלנו.
היו לנו גם משחקי הקפות שחריתיים, אחד שאורגן להפליא בידי נועה גל ואחד ששוחק ללא שיפוט חיצוני כלשהו והתנהל בספורטיביות והגינות מדהימים. המשחק עורר דיון בשחרית של מור על הרצון של חלק לצאת החוצה לעומת העדפות אחרות ועל הצורך של כולם בפעילות מגוונת. ניסינו לתהות איך מגיעים להסכמה כללית רחבה כשלכל אחד יש העדפות משלו. אצל אור גיבשנו כללים לאכילה בשחריות ושמענו מעומר וילדר על אהבתו לטלפונים סלולריים ועל התחביב המיוחד שלו- ירי ברובה אוויר. בימי רביעי בזמן שלנו ברברה מארחת "סלון-שיח" במרחב אור הירח. הפעם דיברנו על מה היה להם כיף לעשות בתור ילדים קטנים ושהיום הם כבר לא עושים. כדאי לכם לשאול אותם למה הם מתגעגעים, יזכיר גם לכם כמה דברים. השחרית של אור ניצלה את השמש שחזרה לבליסה של מיני בצקים שונים תוך התחרדנות על מחצלת. אין ספק שג'חנון תחת שמש חמימה של חורף זו אחת המתנות הגדולות שיש לעולם הזה להציע. אצל זיו התחברנו ליו-טיוב וכל אחד השמיע שיר שהוא מחבב במיוחד והסביר לכולם למה הוא בחר דווקא בשיר הזה. איזה מגוון, איזו רגישות, איזה יופי. הפינאלה לשבוע העמוס הזה הגיעה בכמ"ש בדמות הופעת ריקוד של ארבעה בנים אמיצים ממרחב בוגרים לצלילי שיר של בריטני ספירס. בכינו מצחוק.
אנחנו נשארנו בלי אוויר. שבת שלום לכולם ושבוע טוב ושקט נטול דרבי ומכות.
מור, אור, אייל וזיו

Comments