סיכום שבוע 01-05/11/15

פורסם: 6 בנוב׳ 2015, 5:50 על ידי: Ziv Rotblit   [ עודכן 6 בנוב׳ 2015, 6:02 ]

אם מישהו זר היה מגיע אלינו למרחב השבוע הוא היה משוכנע לחלוטין שאנחנו בית ספר לאמנויות עם מגמות מוזיקה, ריקוד ודרמה. אימונים על תנועות ריקוד, מעבר על טקסטים, אימוני נגינה ושירה ומה לא. אה, היה גם קצת לחץ והמון התרגשות, כיאה לשואו-ביזנס. אז בית ספר לאמנויות אנחנו לא, אבל בית ספר דמוקרטי בו לומדים  - על עמידה בזמנים, התמודדות עם קשיים, הקשבה, מיומנויות חברתיות, שיתוף פעולה - זה אנחנו כן. בעזרת כל האתגרים "האמנותיים" הילדים שלנו זכו לחוויות למידה רבות ומשמעותיות השבוע. רוצים לדעת מה קורה מאחורי הקלעים של עולם הזוהר שנקרא מרחב בוגרים? ריכזנו את הכל כאן בשבילכם, רוצו לעשות לכם כוס תה חם ושבו לקרוא, לא נתחיל בלעדיכם. 
התחלנו את השבוע במופע ריקוד שנקרא "גליץ" במסגרת סל התרבות של המועצה. היציאה למופעי סל התרבות אהובה על כולם, מין שבירת שיגרה מהנה במיוחד. המופע הפעם היה מופע ריקוד המספר על בית ספר לאמנויות ועל החזרות לקראת המופע שהוא עתיד להעלות. מתאים בול למה שעבר עלינו השבוע, שימו לב לסינכרון שלנו עם היקום. דרך אגב, הילדים בילו במופע בנסיונות להתאים בין הדמויות על הבמה לדמויות בבית הספר שלנו. יצאנו מוחמאים. 

היו לנו גם שחריות בעניין יום העבודה. דיברנו על שיעורים ולקחים שלמדנו מיום העבודה והילדים הותיקים שכבר התנסו בכך בשנה שעברה חלקו חוויות עם הילדים החדשים. היה מעניין במיוחד לשמוע את הותיקים מסבירים שעל אף שלפעמים העבודה לא היתה לרוחם הם למדו מכך שיעורים חשובים לחיים. דיברנו על חשיבות הבחירה ועל האם ב"חיים האמיתיים" העבודה שלנו היא תמיד לרוחנו. שמחנו לשמוע שכל מי שהשתתף ביום העבודה העיד על חוויה חיובית וחשובה ושכולם ללא יוצא מן הכלל המליצו על המשך המסורת הקטנה הזאת שהתחלנו בשנה שעברה. היתה לנו גם שחרית בה דיברנו על מקומות העבודה הפוטנציאלים שיקלטו תלמידים-עובדים. כל ילד קיבל דף למילוי הביתה והילדים צריכים עכשיו לבחור באיזו עבודה היו רוצים להתנסות ועם מי. הילדים קיבלו גם אישור ליציאה ליום העבודה עליו אתם אמורים לחתום. דאגו בבקשה שהילדים יגיעו עם הבחירות שלהם ועם האישורים ביום ראשון. לא נוכל להתחיל את העבודות בלעדיהם.
ואז הגיע יום חמישי המיוחל. כל בית הספר התכנס באולם כדי לצפות בהפקת הענק של כמ"ש הבוגרים. היה לנו מופע מיוחד של אחראי המרחב שאחרי נאום מרגש נעו (ריקוד זה לא היה...) בתלבושות חלוציות לצלילי השיר "אנו נהיה הראשונים". היה לנו שיר מיוחד של להקת המרחב עם אמיר, אמיר, עופר ותומר שהתגלה כזמר מוכשר במיוחד. יש לנו תחושה שעוד נשמע הרבה על הלהקה המבטיחה הזאת. היה לנו מופע חיקוי מורי המרחב בו גילינו שילדי המרחב עלו על כל הצדדים האפלים באישיות שלנו שניסינו להסתיר. היה לנו ריקוד זוגות מהמם עם כוריאוגרפיה מקסימה, תיאום מושלם ושיתוף פעולה של רוב בני ובנות המרחב. יותר מכל, התרגשנו מכך שהבוגרים שלנו עשו הכל לבד בלי עזרה, דחיפה או מעורבות שלנו. מעבר למופע עצמו שהיה מקסים, שאפו גדול לבוגרים שלנו על העצמאות והיוזמה שלהם. נהיו בוגרים הבוגרים האלה.
מרוגשים ומלאי חוויות יצאנו לסוף השבוע. בחוץ אפור, קריר וגשם מדי פעם, נראה לנו שזה זמן מתאים לצ'ולנט הראשון של השנה. אנחנו ניגשים לשים את הסיר בתנור, שתהיה לכולנו שבת מקסימה ושבוע טוב במיוחד.
יעל, מור, אור וזיו

Comments