סיכום שבוע 01-05/02/2015

פורסם: 8 בפבר׳ 2015, 11:15 על ידי: Ziv Rotblit

איך מסכמים שבוע כזה עמוס בכל טוב? הרי כל דבר שנכתוב יהיה אנדרסטייטמנט רציני למה שהיה באמת. יש כל כך הרבה קסם והתרגשות בסיומים וסיכומים, ובסיום מחצית א' פי כמה, כי ממש מעבר לפינה, אחרי חופשת הסמסטר הארוכה (גם שישי וגם שבת!!!) מחכה לנו מחצית חדשה, חגיגית ומפוארת. כדי שנעשה לפחות קצת חסד עם השבוע הזה בואו נקבע שאנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לתאר מה היה ואתם תוסיפו לזה בדמיון שלכם קישוטים, סופרלטיבים מחמיאים במיוחד והמון רגשות חיוביים. קבענו. שלוש-ארבע ו...
פתחנו את השבוע בהתאוששות מיום התיאטרון המרגש שהיה לנו. מעבר להתפעלות שלנו מעצמנו ומההצגות שהעלנו, דיברנו רבות גם על תהליך הפקת ההצגות. כולם הסכימו שהעובדה שההצגות נעשו בהמון הומור ובלי לחץ שכולם חייבים להשתתף, תרמה המון להנאה מהתהליך. הילדים גם הסכימו שאחת המסקנות החשובות היא ההתחשבות באחרים וכמה חשוב להיות קשוב ורגיש לחברים שסביבנו. כולם סיכמו את החוויה כחיובית מאד והנקודות שצוינו לשיפור יתרמו לנו לשדרג את התהליך בפעמים הבאות.
זוכרים את פעילות התרבות המוזיקלית שהיתה לנו? השבוע נהננו מהמשך מקסים בדמות שלושה נגנים מלהקת "שש-בש" (בלי שום קשר לשיר היום הולדת) שבאו לנגן לנו וללמד אותנו. להקת "שש-בש" משלבת בין מוזיקה קלאסית מערבית למוזיקה קלאסית ערבית ויוצרת שילובים מעניינים ומקסימים. שמענו שילובים בין חליל צד לבין עוד, דרבוקה וכינור מזרחי ונהננו מביצועים מזרחיים ליצירות של מלחינים קלאסיים כמו באך. מעבר למוזיקה הנהדרת, הנגנים גם הסבירו על כל כלי, על תהליך היצירה ועל איך משלבים יחד סגנונות מוזיקה כל כך שונים. היה מרתק, יופי של דרך לפתוח את הבוקר.
את יום שלישי פתחנו בשחריות מפוצלות לילדי ו' ולילדי ז'. ילדי ו' התכנסו לשיחה עם אורי המנהל על התיכון בשנה הבאה. דיברנו על בגרויות (כמובן), על החששות, הציפיות והדברים שהם היו רוצים לראות בתיכון שלנו. דיברנו על מה יש בבית הספר שלנו שאין באחרים ועל מה יש בבתי ספר אחרים שהיינו רוצים גם. אורי הסביר על התפיסה החינוכית שלנו שעומדת מאחורי הקמת התיכון, הסביר על הבגרויות ואיך הן יתנהלו אצלנו והפיג חששות רבים שהיו לילדים. ילדי ז' בינתיים התכנסו לשיחה על יום העבודה שיתחיל כבר בשבוע הקרוב. דיברנו על הפגישה הצפויה השבוע עם מקומות העבודה האפשריים ועל תהליך הבחירה של מקום העבודה לכל ילד. ניסינו להבין אילו שיקולים אנחנו צריכים לקחת בחשבון, סוג העבודה או החברים שיעבדו איתי, ומה בעצם חשוב יותר. כמובן שנעדכן אתכם כשיהיו לנו תוצאות.
את ט"ו בשבט ציינו בסדר מרחבי חגיגי. הילדים הביאו שפע פירות יבשים וטריים וסידרנו אותם יפה על השולחן המשותף. שרנו שירים בהם מופיעים עצים, פתרנו חידונים ואז בלסנו כל מה שהונח על השולחן. תאמינו לנו, עם יום הולדת כזה שווה להיות אילן. תודה מיוחדת לכל ההורים שציידו את הילדים בשפע הפירותי הזה. לא היינו משמינים בלעדיכם.
ואז הגיע יום סיום המחצית. התכנסנו לשחריות חגיגיות לסיכום המחצית. ציירנו ציורים משותפים עם איחולים לעצמנו למחצית הבאה ודברים שאנחנו אוהבים בקבוצת השחרית שלנו ורוצים לשמר. שיחקנו החבילה הגיעה שכללה משימות כמו הפרחת נשיקות באוויר לילדי השחרית, מסאז'ים, איחולים ופירגונים. אכלנו ארוחת בוקר משותפת (איך אפשר בלי) וסיכמנו את המחצית בגרפים שונים. מעבר להתרגשות הסיום וההתחלה החדשה, יש מבחינתנו ערך אדיר בהקשבה לילדים והבנה מה עבד ומה פחות עבד בשחריות. זה מאפשר לנו המורים לעשות התאמות ולהפוך את השחריות למשמעותיות ומלמדות אפילו יותר.
ביום ראשון מתחילה לה המחצית השנייה ואיתה מערכת חדשה עם קורסים חדשים ומעניינים. יהיו עדיין החלפות קורסים, תזוזות ושינויי מערכת, אבל ננסה לצמצם אותם ככל האפשר ולעשות את כל התהליך נעים לכולם. מאחלים לילדים, לכם ולנו מחצית משמעותית, מהנה ומלמדת אפילו יותר מזו שעכשיו סיימנו.
מור, אור, אייל וזיו

Comments