סיכום שבוע 01-03-09-15

פורסם: 5 בספט׳ 2015, 12:16 על ידי: Ziv Rotblit

רחל שפירא כתבה על השמיים המשתנים וחדי ההבחנה כבר הבחינו בריח ההוא של הגויאבות אצל הירקן. זה אומר שעוד שנת לימודים נפתחה לה אצלנו בדמוקרטי. היה קיץ חם ומלא אירועים וביה"ס שלנו השתדרג והתייפיף. אין דרך טובה יותר מלפתוח שנה דמוקרטית בנהלל מלהשתכשך בבריכה. השנה היתה זו הבריכה של רם-און שאירחה אותנו ואנחנו שמחנו לפגוש שוב את כולם ולגלות שלל פרצופים חדשים שהצטרפו לקהילה שלנו. הילדים הכירו גם את יעל שהצטרפה לצוות המרחב שכולל גם את מור, אור וזיו. התחבקנו, שרנו, התרגשנו, זללנו והתרעננו, נחיתה רכה לביה"ס אחרי חופש ארוך. יום רביעי היה היום הראשון בביה"ס והתחלנו אותו עם חלוקת השחריות. הילדים הוותיקים הופתעו לשמוע שהשחריות נותרו כמעט לחלוטין כמו בשנה שעברה עם תוספות מבורכות של ילדים חדשים. זו הפעם הראשונה שאנו מנסים זאת, והרעיון הוא לנסות ליצור יציבות והמשכיות ולהיבנות מן הקשרים החברתיים שיצרנו בשנה שעברה. נראה שרוב הילדים שמחו על ההחלטה. עם זאת, היו מספר ילדים שאמרו שהיו שמחים לגיוון ושהחלוקה השנתית מאפשרת להכיר ילדים חדשים בכל פעם. ביקשנו מכולם להתאזר בסבלנות, יחד נגלה את היתרונות (ואולי גם החסרונות) של הגישה החדשה.
את השחריות אנחנו נוהגים להתחיל בפעילויות היכרות שונות ובהתאקלמות הדרגתית לנוהגים של קבוצת השחרית ושל בית הספר. שיחקנו במשחק השאלות וגילינו מה חלקנו עשו כשהיו בני 6, מה אחרים רוצים להיות כשיהיו גדולים, מה עשו בחופש ומה הדבר המוזר ביותר שחוו. בסוף יום רביעי התחלנו לתפקידים השונים במסגרת זמן הניקיונות והתחלנו לסדר ולנקות יחדיו את בית הספר. בחמישי בשחריות חלקנו שיחקנו במשחק השוקולד המסעיר וצחקנו הרבה מלראות אחד את השני בשמלות כובעים ותחפושות אחרות (שאלו את ילדיכם), חלקנו שיתפנו זה את זה בקסמים שאנחנו מכירים וחלקנו ניסינו להצטרף למסע לירח עם חפץ מסויים שעונה על חוקיות כלשהי שעלינו לגלות.
האווירה במרחב מקסימה, הילדים ואנחנו נהנים מהמרחב המרוענן והיפה ששופץ בקיץ על ידי ההורים והילדים והכל מתנהל באווירה טובה. בהזדמנות זו נאמר שאם יש לכם בבית משחקי קופסא, לוחות שש בש ו/או קלפים שאינכם זקוקים להם, נשמח לקבלם.
במקביל הילדים התחילו את שבוע ההתנסות. בכל שעה הם בוחרים איזה שיעור היו רוצים לבדוק  ושוקלים כיצד לעצב את שבוע הלימודים שלהם. אנחנו מסייעים להם ומייעצים כל הזמן ובעיקר עוזרים לילדים החדשים להכיר את המערכת המורכבת שלנו. ביום שלישי הקרוב נפגש כולנו ונשבץ את מערכת השיעורים האישית של כל אחד מן הילדים.
צפויים לנו שבועות מרגשים ושנה חדשה שממה ששמענו הולכת להיות משהו משהו.
שבוע טוב,

יעל, מור, אור וזיו

Comments