סיכום שבוע - מעורבות הורים

פורסם: 2 בנוב׳ 2018, 15:43 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 3 בנוב׳ 2018, 6:08 ]
מעט עידכונים והשבוע בסימן מעורבות הורים...

למידה לבגרות:
בגיאוגרפיה הילדים של כיתה י' לומדים על המפץ הגדול והיווצרות כדור הארץ, בכיתה י"א הילדים עסקו בשימוש והתמצאות באטלסים. בשיחה על הבגרות עם התלמידים עלה הנושא והוזכר שוב שמטרת הבגרות היא לעבור בצורה מיטבית ולאו דווקא ליהנות או להתעניין בנושא, זהו מצב מוכר שהתלמידים נפגשים איתו ביתר שאת סביב למידה אינטנסיבית כמו למידה לבגרות. אנחנו מזמינים את הילדים וההורים לשמוע איך כל ילד מתמודד עם הנושא.

בהאנגר:
אנחנו רואים מעורבות גדולה של ילדים בועדות/ צוותים ויוזמויות אחרות. הילדים לוקחים חלק מרכזי בועדת קליטה שמראיינת מורים וחושבת כיצד בית הספר יכול להסביר את עצמו כלפי חוץ, הם נוכחים בועדת ביקורת, שם הם מנסים להגביר את ההתנהלות הדמוקרטית של בית הספר ובודקים שאנחנו עומדים בחוקה שלנו, בצוות הגברה ינון מוביל ביד רמה את הילדים הצעירים היותר,
במורה דרך הילדים לקחו יוזמה משמעותית ומובילים השנה את הטיולים ואת השיעור עצמו, ועדת תקציב בהנחיית אורי מתחילה את דרכה, צוות פולין ממשיך את עבודתו עוד משנה שעברה.
בסוף נובמבר נערוך בהאנגר עצירה ראשונה לשיתוף בשלבי הלמידה השונים. נקודה זו תהווה נקודת כניסה/יציאה/שינוי בזמני ההאנגר והזדמנות לשמוע מה אחרים עושים. 
אתם מוזמנים לבדוק עם ילדיכם מה הם היו רוצים שייצג אותם במפגש? האם הם היו רוצים שתבואו להרצות וכו'

בנוסף לכך התחלנו לאסוף מרצים בנושאים שונים ואנחנו רואים שהדבר המשמעותי יותר לתלמידים הוא מרצים שהם מכירים: הורים, סבים, דודים וכו'.
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, ראו בהמשך ------>בית ספר דמוקרטי בעמק נהלל מזמין את כל המעוניין בלהעביר הרצאה/ סדנא/ שיחה ( בהתנדבות ) על כל עניין שתחשבו: תחביב, מקצוע, סיפור חיים, חוויה אישית, פעילות חברתית וכו׳ 
מדובר בתלמידים בכיתות י-יא שמסוקרנים לשמוע על בעיות, מחשבות, דילמות, ונושאים למינהם. 
נשמח מאוד אם תצרו איתנו קשר
במייל - nirbaor@gmail.com (ניר)
או בטלפון - 0505833755 (תומר)במעשה:
אנו מתחילים בכל הקבוצות סבבים של שיתוף "משהו ממני"/"מסביב לעולם" מתחיל בכל קבוצה בצורה מעט שונה.
אנחנו המנחים סיפרנו על עצמנו והילדים ימשכו מכאן... גם כאן היינו מציעים להתייעץ בבית אם רוצים על הנושא לשיתוף על מידע משפחתי שהילדים רוצים להביא וכו'. 

ולסיום סקר של 20 שניות...


Comments