סיכום שבוע

פורסם: 19 בדצמ׳ 2019, 12:12 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 23 בינו׳ 2020, 12:29 על ידי Nevet Shaked ]
סיכום שבועיים 12-23.1.20

שלום לכולכם, 

השבועיים האחרונים היו שבועות מעבר מהמחצית הראשונה למחצית השנייה. השינויים הם בעיקר לילדי ולילדות כיתה ט' ולילדי ולילדות י"א וי"ב שבעקבות בגרויות החורף, משתנים להם חלק מהשיעורים. 

למעשה את התחלנו את שבוע חצר ביום חלוקת תעודות המחצית. אמנם, מזג האוויר לא היה עמנו לגמרי, אבל עדיין הפנינג הביצה שלא התפוצצה התקיים (נהיה חייבים לבנות במבנה הקבע מקום גבוה כדי להמשיך את המסורת.... ), היו שחריות ארוכות וחגיגיות וכמובן חלוקת התעודות עצמן, עם השיחה הקטנה והמבט בעיניים בזמן נתינת התעודה. בנוסף, באותו היום הוצגו הפרוייקטים לשבוע חצר. ביום למחרת כבר העבודה הייתה בעיצומה. למעלה מ-10 פרוייקטים גדולים התקיימו בכל שטח בית הספר. מעיין בלאגן מסודר (בניצוחה של עינת האלופה עם צוות שבוע חצר) - אפשר לראות בעבודה הזו את היתרונות הגדולים של רב הגילאיות: איך ילדים מכיתות שונות עובדים ביחד, נותנים מעצמם להצלחה של פרוייקט, מתחברים תחת פרוייקט שמעניין אותם ולא בגלל גיל. אפשר לראות את היתרונות הגדולים של "הזזת השיעורים" ושבירת גבולות הזמן הרגילים בבית הספר. אפילו במהלך השבוע הוחלט על שינוי הזמנים כי היה נראה שחלקו הראשון והפורה של היום משמעותי יותר מבחינת הספק עבודה (והכוח של הילדים...) והוא הוארך עוד ועוד. אפשר לראות את היתרונות שביציאה מהשגרה, איך ילדים פורחים בזמן עבודה פיזית, אפשר לראות את המשמעות שילדים מקבלים מהעבודה המשותפת לטובת בית הספר שלנו. שבוע קסום. 

למרחב שלנו היה חלק גדול מאוד בשבוע הזה. ילדי מרחב בוגרים היו אמונים על זמן הופעות המוזיקה והטורנירים ועל הרדיו. פרוייקט המכונית התחיל לקרום עור וגידים. הציור של כיתה י"ב היה מוקד משמעותי בשבוע הזה. הרבה ילדים לא מכיתה י:ב היו שותפים לו... ולהתרגשות שבאה איתו. גם ההאנגר שודרג בשבוע הזה - נבנתה ספה, נבנה שולחן, נבנתה פינה לעשיית מוזיקה ופינת השראה. 
מרחב צעירים שינה את פניו (ובהזדמנות זאת נגיד שנשמח מאוד לקבל ספות למרחב. אם אתם\ן מכירים\ות מישהו\י שמוסר\ת - אנא שתפו אותנו!!). גם בית העץ מחוץ למרחב שופץ - נוסף לו גג. בקיצור, היה לנו שבוע פורה ומשמח. מוזמנים לבוא ולראות את כל השינויים. 

בשבוע לאחר מכן (השבוע) התחילה למעשה המחצית השנייה. ילדי כיתה ט' התנסו בשיעורים השונים כדי לדייק לעצמם טוב יותר את המערכת במחצית הבאה. 
קבוצת מעש"ה- מפגשים של נבט נסעה למנשייה זבדה לפגישה עם האימם עלי במסגד של הכפר. בפגישה עלי הסביר הרבה על הקוראן והאיסלם, מנהגים, אמונות וכו'. הוא גם סיפר את סיפורו האישי המעניין. 
בכיתה י' סיימו ללמוד את תקופת בית שני והתחילו ללמוד את נושא הלאומיות. הילדים חוקרים את הנושא בצורה מרגשת מאוד! 
לילדי כיתה י"א הייתה מתכונת ראשונה בהיסטוריה. ההתרגשות הייתה רבה. 
עוד בכיתה י"א, סיימו ללמוד בלשון את מערכת הצורות והיה שיעור חגיגי ומצחיק לכבוד האירוע. 
בכיתה י"ב התקיים השבוע שיח ראשון לגבי הפרידה שלהם מבית הספר. 

בהאנגר התקיימה הרצאה עם כתב חדשות ערוץ 12. אלירן. אלירן סיפר לילדים על האתגרים ועל החוויות השונות (הטובות יותר ופחות) מעבודתו והראה איך הדברים נראים מאחורי הקלעים. הוא סיפר כיצד הגיע לעבודה הזו, מה מניע ומרגש אותו בעבודה ועוד. 

מאחלים סופ"ש נעים! 
צוות המרחב.
שלום לכולכם, הורים יקרים. 

לשמחתנו, אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך עשייה ולמידה פורה ומרגש. אז מה עבר עלינו בזמן האחרון? א

בשני המרחבים הילדים עוסקים בחונכויות בייצוג הגרפי שמסכם את המחצית ומתבונן על ההמשך - רצונות וייעדים למחצית הבאה. במקביל, שבוע חצר מיד מגיע אלינו. אנחנו מזכירים ששבוע חצר מתקיים בשבוע הראשון של המחצית השנייה. בשבוע זה, שמטרתו שיפור נראות וחזות בית הספר, לא מתקיימים שיעורים והילדים עומלים יחדיו על פרוייקטים לשיפור נראות וחזות בית הספר. בשבוע זה מתקיימים גם פעילויות משותפות לכל בית הספר (מוזיקה, ספורט ועוד). מדי שנה אנחנו נוכחים עד כמה השבוע הזה מופלא, הרבה מערכי בית הספר צפים בו מתוקף העשייה, ובראשם הרב גילאיות. אנחנו מזמינים הורים שמעוניינים לבוא לעזרתנו בשבוע זה ליצור עמנו קשר. שני המרחבים עשו פעילות משותפת של "עץ דמוקרטי" (שיחות על נושאים שמעניינים אותנו) והיה מעניין, מפרה ומלמד. 

בהאנגר הפעילות ממשיכה - התקיים לאחרונה פאנל בנושא חוויות צבאיות של מורי בית ספר, שהיה משמעותי הן לילדים והן למורים. במפגשי הקולנוע וההיסטוריה עוסקים גם כן בתחום הצבא והביטחון, בתאטרון מתכוננים לקראת המשך השנה ושוקלים אלו הפקות להעלות, נוצרו מספר הרכבים מוסיקליים שעובדים יחד מדי שבוע ומייצרים שיתופי פעולה בין שני המרחבים, משחקי השח נכנסו לאופנה לאחרונה וכך גם משחקי קופסא ואסטרטגיה - עידן אמיתי יזם זמן משחקי קופסא מוגדר וגיבש קבוצה, אחרים עמלו יומיים שלושה סביב משחק "סיכון" ונלחמו זה בזה מסביב לעולם.

מרחב צעירים
בתקופה האחרונה, עלה במרחב צעירים - בצורה חזקה מאוד - ההבדל שיש במערכת בין ט' לי' והקושי שהמערכות השונות מייצרות במרחב. הנושא עלה בהרבה שיחות אישיות, בשיחה שהייתה לכיתה י' עם נבט ובמפגשי קבוצות המעש"ה. צוות המרחב החליט לשים זרקור חזק יותר על הנושא וכבר ביום שלישי, השבוע, יצאנו לטיול בתל יודפת כל המרחב ביחד. הטיול היה גם חלק מסיום לימודי תקופת בית שני בהיסטוריה לכיתה י' (כל הכבוד לכיתה י' ולגלעד שצלחו את הנושא הזה ועל הדרך זכו בדיונים מעמיקים ומעוררי השראה!). בטיול היינו הרבה ביחד ואפילו ביקרנו בביתו של גלעד ביודפת. התגובות שקיבלנו אחרי הטיול היו טובות מאוד. הילדים אמרו שנהנו, ושמחו על האפשרות להיות הרבה יחד. כחלק מהניסיונות להמשיך ולחבר ולעשות את המקסימום האפשרי כדי לענות על הצורך של ילדי המרחב, החל מהשבוע שלאחר חנוכה נתחיל מפגש שבועי מרחבי קבוע, שיהיה בו גם כיף וגם פעילויות עומק. בנוסף, השבוע, נפגשו חלק (גדול!) מילדי המרחב ביחד עם נבט להתחלת חשיבה על פרויקט למרחב בהשראת המסע לפולין של מרחב בוגרים. הילדים העלו הרבה שאלות בנוגע לפרויקט שכזה. היה מרגש לראות את כמות הילדים שבאו ואת החדווה שברעיון יצירת פרויקט משותף. 

מרחב בוגרים
במרחב בוגרים מריחים כבר את השנה הבאה - הדבר בא לידי ביטוי אצל ילדי כיתה י"ב במיונים לשנות שירות ולתפקידים שונים בצבא. ילדי כיתה י"א מתחילים ללכת לצווים ראשונים. במפגשי הבוקר במעש"ה יש זמן לעבד איתם את הדברים שהם עוברים. במקביל המרחב עוסק בדרך שבו הוא רוצה להפרד כמרחב מבית הספר. במסגרת המעש"ה הדבר מדובר מאוד, וחלק משבוע חצר יהיה מיועד לכך. הילדים חושבים על פינת ישיבה, ציור קיר גדול, לוקחים אחריות על ההווי במהלך השבוע, חושבים איך להנגיש את תחום המחשוב בהאנגר ועוד. בכיתה י"ב שוקדים לקראת הבגרות בספרות, אבל עדיין היה להם זמן להציג חלק מהמחזה אותו הם לומדים "ביקור הגברת הזקנה" (מצ"ב סרטון). 
המרחב כולו ראה לאחרונה הצגה שנקראת "אנשים טובים". ההצגה עסקה בנושא האנשים השקופים בחברה. בעקבות ההצגה התעורר דיון על מיהם האנשים השקופים? האם הם מרגישים כך? האם הם אולי לא שקופים אך עדיין מרגישים כך ועוד.

מאחלים לכולם סופ"ש נעים! 
צוות המרחב - ניר, גיא, סהר, גלעד, לי, נבט ואור
נקיונות

בוקר רגיל במרחב

הסיור בירושלים - בית המשפט העליון

תחרות שכיבות הסמיכה הבין מרחבית הראשונה בגלקסיה

ביהמ"ש העליון - אולם ד'אחים מנגנים 

מתכוננים לשבוע חצר

מנחים את הכמ"ש

בשוק מחנה יהודה

ברובע היהודי


Comments