סיכום שבוע

פורסם: 21 בספט׳ 2019, 10:48 על ידי: Lee Van Spier
שלום לכולכם, 
סיכום שבועי ראשון לשנה זו! נכתוב לכם מדי שבוע על המתרחש במרחב תיכון. 
במרחב צעירים מסתגלים לשינוי (הלא פשוט) בו לכיתה ט' ולכיתה י' יש שתי מערכות שונות. השוני בין המערכות מוביל לכך שילדי י' נמצאים פחות במרחב.
ילדי כיתה ט', עברו שבוע טעימות ובנו מערכות ביום שני השבוע. ילדי כיתה י' התחילו ללמוד בהתגייסות ובהתמסרות גדולה לבגרויות: היסטוריה, לשון, אנגלית ומתמטיקה. בשני המקצועות האחרונים גם קיימו מפגשי מבוא עם המורים כדי שיוכלו לבחור באופן ראשוני את היקף היחידות בו הם מעוניינים. שינוי נוסף שיש לילדי כיתה י' הוא יום ארוך פעם בשבוע, ביום שלישי, בו הם נשארים עד 15:00. 
קבוצות המעש"ה חולקו גם הם. כל ילד וילדה קיבלו את הבחירה הראשונה שלהם בחלוקת המפגשים, העמקה ושחרית. הקבוצות יצאו לדרך. מתחילים להתגבש לאט לאט.. לפנינו שנה מרתקת!! 

מרחב בוגרים: החבר'ה לוקחים על עצמם הרבה אחריות - האסיפה החלה להיות מנוהלת על ידי רועי אלסר ומאיה רוזנבלט.  נקיונות - כל ילד וילדה במרחב אימצו לעצמם מקום בבית הספר ואותו הם דואגים לנקות, בהתאם למערכת האישית שלהם. הדבר עובד נפלא! 
התקיים מפגש לקראת המסע לפולין. השיח עורר התעניינות והתרגשות. החבר'ה נשלחו הביתה עם שתי משימות אישיות. 
שיתוף בעשייה - התחיל שיח בנוגע לאפשרויות ליצור ולעשות דברים ביחד כמרחב. כמו כן  התקיים שיח על פריפרייה ויהודי אתיופיה. 

בימי שני תתחיל מסורת של פעילות "העץ הדמוקרטי" - ילדים ומבוגרים יציעו סדנאות לעשייה וללמידה. כל ילד בוחר לאיזו סדנה ללכת. השבוע הנושאים שעלו היו: עבודה עם גרזן, התכנית "עולמם הסודי של בני 4", שיח על זהות אישית ועל שובניזם, כדורגל וליגת הנשים. 

האנגר: ביום שלישי שעבר קיימנו פתיחה חגיגית להאנגר עם מגוון סדנאות השראה. במהלך השבוע הילדים החלו לבחור את נושאי הלימוד שיהיו מעוניינים לעסוק בהם. וכן את זמני ההאנגר (רתכות ועבודה בעץ, מוזיקה, ספורט, מדעים, אומנות, היסטוריה ויש לי דיעה). אנחנו, המורים, יושבים איתם ועוזרים להם להתמקד ולהבין מהם הנושאים הקרובים לליבם. 
בקשה להאנגר: אנחנו עדיין זקוקים למגוון כלי עבודה, ממקדחה ועד מברג. אם יש לכם בבית כלי עבודה מיותר, נשמח להעניק לו שימוש!) 

לסיום נזכיר שיום הלימודים מתחיל בשעה 8:00...! 

שיהיה סוף שבוע טוב!
צוות המרחב
Comments