סיכום מחצית ראשונה תשע"ט

פורסם: 25 בינו׳ 2019, 5:10 על ידי: Lee Van Spier
אחרי תקופה ארוכה בלי סיכומי שבוע, אנחנו מסכמים את מחצית א' של תשע"ט.
התקופה האחרונה הייתה לנו גדושה בעשייה, חידושים, שינויים וחוויות.
הייתה לנו הרצאה של בת אל המתמודדת עם שיתוק מוחין, היא סיפרה לנו על עצמה, על החוויה ועל הקשיים הנלווים אליה. 
הייתה לנו בגרות ראשונה באנגלית 3 יח"ל  לשלושה מתלמידינו, הם עברו אותה בשמחה ובאומץ. 
היה לנו מרתון ראשון של למידה לבגרות - הפעם: היסטוריה. המרתון היה מלווה בהפסקות נחמדות, אוכל, שמחה והומור... עדיין - בגרות היא בגרות.
הייתה לנו מתכונת בהיסטוריה שלפניה יום שהיה רשות לילדי כיתה י"א, שמחנו לראות את מספר הילדים שהגיעו בכל זאת לבית הספר. 
דיברנו מספר פעמים על הבגרות ושמחנו לראות ולשמוע שהבגרות לא מוציאה לילדים את הכיף מבית הספר, שמידת הלחץ לא גבוהה מידי ואינה משתקת את היכולת לעסוק בעוד דברים תוך כדי. בכלל אנו גאים לראות את הילדים מתמודדים עם הבגרות בצורה מפוקחת, שמים אותה במקום הראוי לה ולוקחים את הדברים בפרופורציה הנכונה. אנחנו בכל זאת כאן בכדי לעזור וגם בכדי לשמור על המצב, מודעים לכך שזהו מבחן עם פוטנציאל ליצירת לחץ שאינו מותאם.
היה לנו מפגש בשיעור אנגלית עם פעיל מהעדה האתיופית. לאחר שלמדו סיפור העוסק בגזענות ודעות קדומות, נפגשו תלמידי סיפרות אנגלית עם פקדה, שהגיע לשיח פתוח על מצבם של בני העדה האתיופית בארץ. היה שיח מרגש, נבון, מרתק ומעשיר!

ביום שישי התקיים יום חשיפה להורים עם תלמידינו בוועדת קליטה, נראה לנו שהילדים מציגים את בית הספר טוב יותר מהצוות (גם הם חושבים כך)

במעשה הקבוצות השונות עוסקות בהמשך העמקת ההיכרות, כל קבוצה במתודה שונה. אצל אור "משהו ממני" אצל לי "דילמות אישיות משותפות" אצל ניר "למות ואלפקות"
עשינו גרפים לקראת סיום המחצית, אנו מחפשים כל הזמן דרכים להתאים את המתודות שלנו לגיל הילדים שבצורה מוזרה ממשיכים לגדול כל שנה 😉 . בהמשך להם, היו לנו שיחות הורים בהן נפגשנו כולנו ודיברנו עם ועל הילדים, המפגשים האלה חשובים לנו ותורמים לכולנו. לבסוף חגגנו את סיום המחצית עם חלוקת תעודות וקינחנו בכמ"ש מקסים שמנוהל כבר בדרך קבע על ידי ילדים המרחב שלנו. ילדי המרחב יוצרים ומשמרים מסורות שיעצבו את מראה בית הספר לשנים הבאות. 

בקרוב אצלנו:
שבוע חצר - בו לבוגרים יש תפקיד חשוב בהובלה, חניכה ועשייה של פרויקטים רבים ברחבי בית הספר. שבוע זה הוא שבוע חשוב מבחינה חינוכית וחברתית למרחב ולבית הספר, חשוב מאוד שכל הילדים יגיעו בכל הימים. אנו מבקשים לא לקבוע תכניות על אותם ימים. 

בעוד כשבועיים תהיה הבגרות בהיסטוריה לכיתה י"א. המתח והציפייה גוברים עם הזמן, כולנו מתרגשים ודי שמחים לקראתה. לאחריה במחצית הבאה נתחיל ללמוד ספרות כיתות י' וי"א ביחד. כיתה י' תלמד גם היסטוריה.

עוד בתחום שינויי המערכת - בימי חמישי מתארך היום לטובת לימודי גיאוגרפיה ובימים אחרים ההאנגר מצטמצם מעט לטובת הבגרות. 
עם זאת, ההאנגר הולך ומרחיב את פעילותו. אנו פועלים להקמת אזור נפחות ורתכות בחלקו האחורי, נכנסים אלינו מספר מתנדבים חדשים, חלקם הורים וחלקן סטודנטיות ממכללת אורנים. המתנדבים בהאנגר מביאים את תחומי העניין שלהם ומצטרפים לעשייה, ללמידה, לליווי כאשר הם מוצאים מקום שנכון להם להיות בו. (הזדמנות להזמין כל מי שרוצה לבקר או להתנדב).

מצפה לנו  מפגש עם המשורר רוני סומק 

תזכורת:
אנא שריינו את התאריכים הבאים
19.6.2019 - מסיבת סיום
23-26.6.2019 - שבוע תגבור היסטוריה לכיתה י'

Comments