סיכום אחרון לפני 2019

פורסם: 22 בדצמ׳ 2018, 5:11 על ידי: Lee Van Spier
הרבה זמן לא כתבנו וקרה המון בזמן הקצר שאחרי חופשת חנוכה,

בהאנגר התחלנו תקופת למידה חדשה, סבב החדש של זמני ההאנגר, בהם עלייה משמעותית בזמני ספורט קבוצתי ונגרות, המשך של היסטוריה וקולנוע, מדעים, מוזיקה, תאטרון ועוד מגוון של זמנים שונים. כל זמן תלוי בדרך והתוכן שיצקו לתוכו המבוגר והילדים שהצטרפו אליו, חלקם ממשיכים בלי שינוי ניכר מהתקופה הקודמת. 

בתחום הבגרויות החלה תקופת מבחנים תובענית המביאה עימה קשיים, תסכול, עבודה קשה וגם לחץ. הילדים עומדים בהם בגבורה ומעלים את הקשיים העולים להם. ההתכווננות כרגע היא לבגרות בהיסטוריה ובאנגלית 3 יח'.

השבוע ביום שני הזמנו לבית הספר את הקרנת הסרט והבימאית זוכת פרס ה"אמי" היוקרתי, מאיה זינשטיין עם סרטה "טהורה לעד". הסרט עוסק בגזענות בספורט ובחברה הישראלית דרך עונת 2012/13 של בית"ר ירושלים. השיח עם מאיה אחרי הצפייה היה מרתק, מרגש ומפעיל. הילדים יצאו מהסרט עם מחשבות ושאלות פתוחות. מאיה הודתה לנו על המפגש עם נוער מתעניין ובעל עומק, נראה שהיה משמעותי לכולם. 

ביום רביעי היה לנו ביקור של משותף של זאב מילר, מנכ"ל קרן יק"א (של הברון הירש בת 130 שנה) ויוספה דאר, מנכ"לית הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות. שניהם באו לראות את בית הספר ולשמוע על רוחו היזמית כתוצאה מזכייתנו במענק על יוזמה של אלון עטיה, אופיר זר ולי ואן ספיר לבניית מחשב פיזי מחלקים אמיתיים. ליאור ותומר הדריכו את הסיור, אופיר ואלון הסבירו על היוזמה וכל האורחים התרגשו מאוד מבית הספר, יצאו ממנו "עם הרבה השראה" כדבריהם.

בשבוע הבא נצא למסע שטח לאזור מכתש רמון, אנו מתכוננים לקור גדול ושמחים על ההתגייסות אחרי שתי דחיות קודמות. ואנו מתכננים פעילויות למי שבחר להישאר בבית הספר(סרט, הכנת פיצות, השלמת פערים והתקדמות בפרויקטי בגרות, האנגר ועוד) ומכבדים את שתי ההחלטות כמובן. 

השבוע במקום אסיפה ערכנו שיחות על פי הסעות בכדי לראות האם יש קשיים ואיך אפשר לפתור אותם, שמחים לומר שבוגרינו נתנו את הטון של שיח מכבד והתגייסו למשימה של לקיחת אחריות על ההסעות. רוב ההסעות אינן קצרות ואנו מודעים לכך שזו שעה לא פשוטה, בעיקר הדרך הביתה. 

השבוע נערך הכמ"ש בהובלת הבוגרים ופעם אחרונה גם הייתה שירה סוערת (בהנחיית תומר ורועי ושירה, ארגון נועה ואור וראש צוות הגברה ינון). שוב גאים בבוגרינו אשר רואים עצמם מובילים בבית הספר ואחראים על צביונו והמסורות שלו. 


כמ"ש עם בוגרים - תענוג צרוף!!!המפגש עם מאיה אחרי הסרט


סיור עם מנכ"לי הקרנות ילדים עם נעליים בהאנגר  😱Comments