9-14.2.14

פורסם: 15 בפבר׳ 2014, 7:21 על ידי: Uri Elasar

החורף הגיע לגיחה קצרה עם מעט זרזיפים וזה נתן לנו תירוץ נהדר לשלוף מייד את סירי הצ'ולנט שכמעט לא השתמשנו בהם השנה. זוכרים את החורפים של פעם עם הגשם והשלוליות והבוץ והברד והקור והמגפיים והמעילים והמטריות? העולם לא מה שהיה פעם, הולך ופוחת הדור. במרחב בוגרים לעומת זאת האירועים לא מפסיקים לרגע, הנה טעימה ממה שהיה לנו השבוע.
אצל זיו התחלנו את השבוע בלחלוק עם כולם דבר רע שקרה לנו בסוף השבוע. אנחנו משתדלים תמיד להתמקד בטוב, אבל חשוב לא להתעלם גם מהפחות טוב ולחלוק אותו עם אחרים. היו לנו סיפורים על התעוררות מוקדמת בשבת, טיולים משעממים וביסים מחמורים. כן, קראתם נכון, ביסים מחמורים. שלא נדע מצרות.
טקס האוסקר ממש מעבר לפינה וההכנות לסרטים שלנו נמשכות במרץ. השבוע הוקדש לגיבוש הנושאים, כתיבת תסריטים וחלוקת תפקידים. אצל אור התנהל ויכוח סוער שנשמע בערך כך: "אני רוצה לשחק את הסבתא. לא! אני רוצה להיות הסבתא! טוב, אז אני אהיה המלצר. לא! אני רציתי להיות המלצר!" בקיצור, הבנתם את העניין. קשה לבחור בין כל כך הרבה כוכבים פוטנציאליים, אבל התהליך המתנהל חשוב מאד גם לגיבוש הקבוצה וגם להבנה שלפעמים צריך לוותר לאחרים, אבל הכי חשוב זה שהכל התנהל ברוח טובה.
אצל אור ניהלנו דיון חשוב על התרומה של כל אחד מילדי השחרית למשימות הסדר והנקיונות שלנו בסוף היום. קבענו תרגולת חדשה בה לכל אחד יש תפקיד מוגדר וכשהוא מסיים לבצע אותו הוא מסייע לאחרים בתפקידם. כידוע, אצלנו בביה"ס האחריות לתחומים רבים היא של הילדים וכך גם נושא הנקיון. הם מגיעים לגיל בו אפשר גם בבית להעביר אליהם יותר אחריות ולתת להם לסייע בעבודות הבית. תאמינו או לא, על אף שהם בטח יתלוננו בהתחלה ויקללו אותנו על הרעיון שנתנו לכם הם יהנו מהאחריות שניתנת להם.
ואם מדברים על אחריות לניהול בית הספר, שימו לב לסיפור הבא. השבוע נושא האסיפה היה סדר היציאה של הילדים מכמעט שבת. הבוגרים בחרו לא להגיע לאסיפה ובהיעדרם בוצע מחטף. הוחלט שבסוף כמעט שבת הבוגרים מחכים שכולם יצאו, מסדרים את המבואה ורק אז יוצאים. ההחלטה כמובן עוררה המון מרמור במרחב בוגרים, אלפי הבטחות לערעורים והכנות להפגנה/שביתה/מהפיכה או שילוב שלהם. בוגרים רבים הפכו מייד למומחים לחוקה וניסו למצוא סעיפים בחוקה שיפסלו את החוק שהתקבל (אין כאלה, בדקנו טוב). הסברנו להם בהמון סבלנות שזו כוחה של הדמוקרטיה ושלמרות שזכותם המלאה לבחור לא להשתתף בתהליך קבלת ההחלטות, הם צריכים להיות מוכנים לכך שיתקבלו החלטות שהם לא מסכימים איתן. בסוף כמעט שבת הבוגרים אכן נשארו וסידרו וגילו שהשד לא כל כך נורא. נראה כמה מהם יבינו את העיקרון ויגיעו לאסיפה הבאה. לעומת חוסר המעורבות באסיפות, הבוגרים כן מגלים מעורבות הולכת וגדלה במפגשי הגש"מ. יצא לנו כמה פעמים השבוע לעמוד נפעמים מול דברים שהבוגרים שלנו אמרו במפגשי גש"מ, איזו הבנה ובגרות יש לילדים האלה!
אצל אייל ואיריס הקדשנו שחרית מיוחדת לרעיונות הסטארטאפ של כל אחד. עלו רעיונות סופר-יצירתיים לסטארטאפים עתידיים וזו הזדמנות טובה להזכיר ש 50% מרווחי כל סטארטאפ הולך ישירות אלינו. בכל זאת, אנחנו שותפים לא? מדור הספורט מוסר שהולך ומתגבש לו גם טורניר מחניים מרחבי והשבוע התחיל מחנה האימונים, עידכונים בשבועות הבאים.
ביום רביעי הטיול השבועי הוקדש למשימה של ילדי "צעדים להתבגרות" (ילדי כיתה ו'), הלכנו לקטוף קולורבי בשדות לקט ישראל. ילדי כיתה ה' שרצו להצטרף התקבלו בשמחה וכך מלבד כמה ילדים ספורים שבחרו לצאת לטיול הבית ספרי עם ניצנים וצעירים וכמה בנות שנשארו לאימון נבחרת הכדורסל, יצאו רוב ילדי המרחב לקטיף. שימו לב לנתון הבא: בשעה ועשרים נקטפו 1.4 טון קולורבי שיגיעו לשולחנם של משפחות נזקקות. אנשי לקט ישראל נפעמו מקצב העבודה ומההתלהבות שהילדים גילו וכולנו הרגשנו נפלא לעזור לאנשים אחרים. כבוד, כבוד, כבוד לילדי מרחב בוגר.
שבוע נוסף גדוש אירועים נגמר ואנחנו כבר מוכנים לשבוע הבא. מתיחות אחרונות, חימום קצר ויוצאים לדרך.

שבוע טוב,

איריס, אייל, אור וזיו

Comments