9-13.3.14

פורסם: 22 במרץ 2014, 14:18 על ידי: Uri Elasar

כמעט ואין בחיים שלנו דברים בטוחים, אבל איכשהו אפשר תמיד לסמוך שבפורים יירד גשם. חורף לא היה לנו השנה ולפני שבוע קיבלנו יום אביך במיוחד עם 35 מעלות אבל רק הגיע השבוע של פורים ונפתחו ארובות השמיים. רעמים, ברקים, קר, גשם ועוד גשם. בקיצור, מדוע לא יבוא פורים פעמיים בשבוע?
איזה שבוע פורים היה לנו. כל יום הוקדש בבי"ס לפעילות אחרת הקשורה לפורים. למזלנו, אנחנו יודעים ללכת בין הטיפות (למדנו בגן יוכבד) ולכן הגשם שירד בחוץ לא קלקל לנו את השמחה הפנימית והחום הבית-ספרי. על פעילויות פורים הבית ספריות תקראו בסיכום השבוע הכללי של אורי, אנחנו נתמקד במה שקרה במרחב בוגרים. איריס הביאה לנו משחק מקסים של אותיות מתחפשות שסחף את כל ילדי השחרית. ביררנו בשחריות השונות איזה תחפושת כל אחד בחר (ובכל זאת היו הפתעות רבות כשהגענו לפורים עצמו) ודיברנו על מי אוהב את החג ומי קצת פחות. חג פורים חג גדול לילדים, אבל מסתבר שיש לא מעט ילדים ולא מעט מבוגרים שלא אוהבים את החג ולא כל כך מתחברים אליו. אצל זיו דיברנו השבוע על התאמת פעילויות בית הספר למרחב הבוגר. פעילויות רבות בבית הספר הן רב-גילאיות ולפעמים קשה למצוא מכנה משותף שיתאים גם לניצנים, גם לצעירים וגם לבוגרים. בשיחה, הבוגרים דיברו על כך שחלק מהפעילויות "קטן עליהם" ולכן הם לא מתחברים אליהן ובוחרים לא להשתתף. כמה מהם הציעו שאולי הם ישתתפו יותר בבחירת הפעילויות ותכנונן כדי להתאים אותן יותר לבוגרים. אצל איריס ואייל דיברנו על גבולות הבחירה בשחריות ובסיכומי יום, מה המורים מביאים לפעילויות והאם יש מספיק ביטוי לחופש הבחירה של הילדים. מעניין שבלי תיכנון ותיאום מוקדמים עלו בשתי שחריות נושאים מאד קרובים אחד לשני. אזהרה, הנה מגיעה התזכורת השבועית שלנו: בית הספר שלנו הוא דמוקרטי ולתלמידים יש בו חלק מרכזי וחשוב בתכנון וביצוע הפעילויות. אנחנו תמיד שמחים ליוזמות, נראה אם הבוגרים ירימו את הכפפה שהם זרקו לעצמם ויהיו שותפים פעילים יותר בתכנון הפעילויות. אותנו זה מאד ישמח.
אצל אור היתה שחרית של סיפור צ'יזבטים וסיפורי אימה. הילדים ניסו להפחיד אחד את השני בסיפורים, אבל ברוב הפעמים נרשמו בעיקר ציחקוקים ולא צרחות. נו טוף, ילדים עמידים. העמידות נבחנה גם בשחרית שאירגנו נועם ונגה שהגו פעילויות שונות ומשונות ועל הדרך האכילו אותנו בסנדוויצ'ים מיוחדים כמו השילוב המופלא של קוטג', רסק עגבניות, מיונז וקורנפלקס. מאסטר שף, היר ווי קום!
השבוע הזה ייחרט לנצח בספרי ההיסטוריה, בפעם הראשונה היה לנו מעגל הסכמה מרחבי. הצעת החוק השבועית היתה על נושא נקיון בית הספר. במעגל ההסכמה המרחבי הסתבר לנו שהנושא מטריד ילדים רבים במרחב שהיו רוצים שחבריהם יקפידו יותר על הסדר והניקיון. עלו כל מיני רעיונות איך "לעזור" לילדים להקפיד על הניקיון לטובת כולנו, אנחנו מקווים שהמשמעת והאחריות העצמית יגברו ולא נזדקק לעזרה כזאת מבחוץ. במסגרת היוזמות המבורכות של הילדים נוסד צוות חשיבה לקראת התיכון שיעזור בהחלטה האם להשאיר את כל ילדי המרחב יחד או לפצל בין העולים לתיכון לעולים לכיתות ו'. הנושא מעסיק ומסעיר מאד את הילדים והיוזמה רק תוכל לעזור לנו לקבל את ההחלטה הנכונה. היוזמות נמשכו בהשתתפות הפעילה של הבוגרים ביום המעשים הטובים ובצביעת קווים חדשים במגרש הכדורסל והכדורגל. עכשיו יש לנו קו 3 וקו עונשין רשמיים וחוקיים (הייתם צריכים לראות את הרצינות בה נמדדו המרחקים הנכונים) ונגמרו התירוצים. אנחנו בדרך לכיבוש היורוליג, ה
NBA
ואז העולם! בוהההההה (הגירסה שלנו לצחוק מרושע). וכמובן הגענו לגולת הכותרת של אירגון ביתני פורים. הבוגרים המשתתפים בתוכנית צעדים להתבגרות קיבלו אחריות על כמה ביתני פורים ועשו זאת ברצינות רבה ובהצלחה אדירה. הבלונים מעולם לא גולחו כל כך ביסודיות, הטופי נזרק לסל במיומנות מעוררת הערצה, החידות המצויירות (בכישרון גדול!) איתגרו ומגדת העתידות גילתה לנו מה הולך לקרות פה (יש למה לצפות). כבוד גדול לבוגרים שלנו, אין עליכם.
פורים מאחורינו ואחרי שמיצינו את רוח השטות אפשר לגשת ברצינות ובנחישות לטיול השנתי ולפסח שנמצאים ממש מעבר לפינה.
שיהיה לכולנו רק שמח ומבדח,
איריס, אייל, אור וזיו

Comments