4-8.14

פורסם: 10 במאי 2014, 12:31 על ידי: Uri Elasar

בסיכומי השבוע של החורף נידנדנו שבוע אחרי שבוע בתחינה נואשת לגשם. מה קיבלנו? גורנישט. אז בסוף הרמנו ידיים ואת סוף השבוע האחרון הקדשנו לסידור הארונות. העברנו בגדי חורף לארון למעלה ואת בגדי הקיץ איווררנו וסידרנו יפה על המדפים. כשסיימנו היינו מאד מבסוטים מעצמנו, סגורים על זה שעכשיו אנחנו מוכנים לקיץ. אז מה קרה בסוף? קיבלנו שלושה ימי חמסין מטורף שהוכיח לנו שצדקנו ומייד אחריהם גשם שוטף שהוכיח לנו כמה טעינו בסידור הארון. מכירים את המשפט "האדם מתכנן תוכניות ואלוהים יושב וצוחק"? השבוע שוב נוכחנו כמה זה נכון. סקרנים לקרוא מה היה לנו עוד השבוע חוץ מגשם? הגעתם למקום הנכון.
שבוע עמוס רגשית עבר עלינו. את תחילת השבוע הקדשנו לשיחות על יום הזיכרון. דיברנו על מה זה זיכרון, מה אנחנו זוכרים ודיברנו גם על חיילים שהכרנו ונפלו. את יום ב' הקדשנו לסדנאות מיוחדות ליום הזיכרון בהן שמענו סיפורים אישיים של כמה מהמורים על נופלים שהם הכירו. אחרי הסדנאות התכנסנו יחד עם כל ביה"ס לצפירה ולטקס זיכרון מיוחד. הטקס היה מכובד ומרגש והילדים התנהגו למופת. אנחנו היינו גאים במיוחד על שירת "התקווה" בסוף הטקס. היה נראה שכמעט כל הילדים מכירים את ההמנון הלאומי שלנו ושרים אותו בהתרגשות ובגאווה. פשוט מקסים.
ביום רביעי חזרנו מפוטמים ומדושנים אחרי חג עצמאות משמין במיוחד. את הטיול השבועי הקדשנו למשחקי גיבוש של קבוצות השחרית. היינו צריכים להשקות בעזרת בקבוק מים וחבלים את אחד מהילדים, צעדנו על קרש בתיאום מושלם ועוד שלל משחקי שדה מהנים במיוחד. ביום חמישי לא נרתענו מהסערה החורפית המפתיעה וחגגנו עצמאות. דיברנו בשחריות על המושג גאווה ומה גורם לנו להיות גאים בעצמנו, במשפחה שלנו או במדינה שלנו. בהמשך היום היו סדנאות שונות בסימן עצמאות ואהבת הארץ. היתה לנו סדנת יצירה, משחק של מפה עיוורת בה היינו צריכים למקם יישובים, היתה לנו סדנת ארץ עיר וסדנה שהוקדשה למשחקים של פעם. אפילו היתה לנו סדנה שהוקדשה לתוכניות טלוויזיה ישנות. אחרי שנרגענו מקישקשתא, דנידינה ושאר גיבורי תרבות התכנסנו במרחב לשיחה על תורנות שמירת הניקיון במרחב. מעתה ועד סוף השנה יהיו בכל יום שני תורנים שתפקידם לשמור על הניקיון במרחב ולהבטיח שלכולנו יהיה נעים והיגייני לשהות בו. כמעט שבת עמדה גם היא בסימן עצמאות ובה פגשנו דמויות מופת מההיסטוריה הישראלית כמו בן-גוריון, נעמי שמר, מרים בן פורת וש"י עגנון שסיפרו לנו קצת על עצמם ומילאו לנו את הלב בעוד קצת גאווה לאומית.
שבוע עמוס באירועים ורגשות עבר עלינו ואחרי מנוחה קצרה אנחנו מוכנים לשבוע נוסף. השבוע צפויים לנו ביקורים של התלמידים שיצטרפו אלינו בשנה הבאה וכולם מתרגשים מאד לפגוש חברים חדשים. רוצים לדעת איך הביקורים עברו? בואו נקבע להפגש לעידכונים באותו מקום ואותה שעה בשבוע הבא.

שבוע רגוע לכולם.

איריס, אייל, אור וזיו.

Comments