23-27.2.14

פורסם: 1 במרץ 2014, 7:00 על ידי: Uri Elasar

כל שבוע אתם קוראים כאן שהיה לנו שבוע גדוש אירועים ועמוס חוויות, אבל הפעם אנחנו ממש מתכוונים לזה. היה לנו שבוע ממש גדוש אירועים ועמוס חוויות, ממש ממש. לא ברור לנו איך נצליח להעביר את הגודש הזה בסיכום שבועי קצר, אבל אנחנו מבטיחים ממש להשתדל. שנתחיל?
יום הקולנוע סוף סוף הגיע! התרגשנו שבועות, חיכינו וציפינו והיום הגדול הגיע. בבוקר לפני הספקנו להשתתף בתרגיל ההתגוננות הארצי שכלל ירידה מסודרת למקלט והמתנה בתוכו לכמה דקות. שלא נדע מצרות, אבל חשוב להיות מוכנים. ואז צללנו עמוק לתוך יום הקולנוע. היו לנו סדנאות שונות ומשונות כמו חידות קולנוע, מדע בדיוני, יצירה עם פופקורן, סדנת איפור שהוציאה את כולם עם "פצעים" איומים ונוראיים, ספורט בקולנוע וסדנת טריקים קולנועיים שלימדה אותנו איך להחזיר מים שנשפכו חזרה לכוס ועוד שלל תחבולות. היתה כמובן גם הקרנה חגיגית של סרטי השחרית שעשינו והיה המון פופקורן. כל הכבוד למארגנים המסורים מועדת אירועים וליעל המורה, היה פשוט מעולה.
השבוע יצאה נבחרת הכדורסלניות שלנו לטורניר הראשון שלה. הבנות מתאמנות כבר המון זמן לקראת הטורניר אבל ברגע האחרון ממש ההשתתפות בטורניר הוטלה בספק מה שהוסיף למתח. נבחרת הבנות שלנו ייצגה אותנו בהמון כבוד בטורניר ואנחנו עכשיו על המפה. הטורניר עורר בשחרית של איריס ואייל דיון מעניין על היכולת לפרגן לאחרים. הבנים הרגישו שקשה להם לפרגן לבנות כי טורניר הכדורסל בכלל לא נוגע להם. השיחה בשחרית שינתה את הגישה שלהם וכמה מהם אפילו ביקשו לצאת לעודד את הבנות בטורניר.
ביום רביעי הקדשנו את הטיול השבועי לביקור נוסף בלקט ישראל. צעדנו ברגל לשדות נהלל ועל אף הבוץ הקל התחלנו בקטיף נמרץ של קולורבי. הפעם, בניגוד לביקורים הקודמים שלנו בלקט ישראל, שיתוף הפעולה של הילדים לא היה מלא. לחלק נמאס מהר מאד מהקטיף והם העבירו את הזמן בדיבורים או במלחמת עלי קולורבי. רוב הילדים כן עבדו במסירות וכמו תמיד הגענו ליבול נאה שזיכה אותנו בהערכת צוות המקום ובתעודה. אצל איריס ואייל זה עורר דיון בנושא תרומה מתוך חובה לעומת תרומה מבחירה ואיך החובה משפיעה על הנכונות שלנו לעבוד.
אצל אור דיברנו השבוע על מספר שעות הצפייה בטלוויזיה של כל אחד מאיתנו ועל התכנים שאנחנו צופים בהם. מומלץ לכל הורה לשבת מדי פעם ולצפות בטלוויזיה עם ילדיו, לראות באיזה תוכניות הם בוחרים ולאיזה תכנים הם נחשפים. סיימנו את השבוע אצל אור בדיון על התכנים המועברים בשחרית וקיבלנו החלטות משותפות לגבי השבוע הבא. ננסה למסד את הדיון הזה ולנהל אותו בסוף כל שבוע כדי לתרום למעורבות הילדים בשחריות ולהרגשה שלהם שהם משפיעים על התכנים. אצל זיו התכוננו לחגיגת בת מצווה נוספת (הפעם של עומר איתי) ודיברנו על מה הדבר שהכי הייתי רוצה לקבל כמתנה ליום ההולדת. מחשבי על, הופעה פרטית של וואן דיירקשן ועוד המון דברים אחרים. תתחילו לחסוך.
הזמן עף כשנהנים ואנחנו ממשיכים במרץ לקראת פורים עייפים אך רצוצים.
שבוע טוב לכולם,

איריס, אייל, אור וזיו

Comments