2-6.3.14

פורסם: 8 במרץ 2014, 8:06 על ידי: Uri Elasar

חורף לא היה לנו השנה אז לכבוד האביב הארוך במיוחד החלטנו לחדש ולדנדש את מרחב בוגרים. השבוע במקום הטיול השבועי שלנו נשלפו מברשות הצבע, הרולרים, והצבע הלבן ומרחב בוגרים עבר צביעה מחדש. ההתלהבות של הילדים סחפה גם אותנו ובזריזות ונחישות נצבעו שלושה מקירות המרחב. הילדים היו כל כך מבסוטים מהתהליך ומהתוצאה (מודים, גם אנחנו) שהחלטנו כולנו שנמשיך לצבוע את הקירות שנותרו. שמחה רבה שמחה רבה אביב הגיע פסח בא, אנחנו התחלנו עם נקיונות הפסח והצביעה כבר לפני פורים. שלא יתפסו אותנו לא מוכנים.
משנכנס אדר מרבין בשמחה ואצל זיו שלפנו את בדיחות הקרש האיומות ביותר לשחרית חוויתית וגם קצת (לא נעים לנו להודות שצחקנו) מצחיקה. אז היה לנו איש אחד שהלך הלך הלך בום שניצל ועוד בדיחות רבות ולא כל כך טובות. אתם יודעים, היינו חייבים. ילדי צעדים להתבגרות תכננו בינתיים את חגיגות פורים הבית ספריות. הילדים לוקחים מאד ברצינות את האחריות להרמת האירוע וממה שהצצנו נראה שהולך להיות שמח במיוחד. באותה אווירה פורימית אירגנה אביגיל ממרחב בוגרים סדנת אפייה של אוזני המן. לנו אישית לא נתנו לטעום, אבל שמענו שהיה טעים במיוחד. לא שזה עוזר לנו, אנחנו כבר נשב לבד בחושך. שמחת חודש אדר המשיכה במסיבת ריקודים ספונטנית שהתארגנה באחד הימים בזמן שלנו. הייתם צריכים לראות מה הלך אצלנו. אריאלה הובילה את כולם בריקודים סוערים, היה לנו לימבו, ריקודי מעגלים ומה לא. כמובן שאת החגיגה הובילו ילדי מרחב בוגרים שנתנו לעצמם להשתחרר ולחגוג וסחפו אחריהם את כל ביה"ס. אצל זיו המשכנו את האווירה הפורימית בשחרית שהוקדשה לתחפושות הטובות והפחות טובות בהן התחפשנו לאורך השנים. תשמעו, יצירתיות פורימית וטראומות ילדות כנראה הולכות יד ביד. אצל אייל ואיריס חרגנו קצת מאווירת פורים וניהלנו שחרית על תיכנון השבוע הבא. ההשתתפות בתיכנון השבוע הקרוב נותן לילדים את ההזדמנות להשפיע על מה יהיה בשחריות, עוזר למעורבות גדולה יותר שלהם ומעצים אותם. מזכירים לכם את הכלל החשוב שבית ספר דמוקרטי מנוהל בעצם ע"י הילדים. אל תכעסו על עצמכם אם שכחתם, גם הילדים לפעמים שוכחים ואנחנו כאן כדי להזכיר להם של מי בעצם בית הספר הזה.
עם כל הפורים הזה כמעט שכחנו שהיה לנו גם טורניר מחניים השבוע. זוכרים כמה חיכינו לזה? ובכן, היה שווה. היה מותח, מהנה, סוער, סוחף, בקיצור כל מה שחשבנו ועוד. אפילו לא הספקנו לסיים את הטורניר, אז כנראה שעוד צפוי לנו המשך בשבועות הקרובים. ההצלחה המסחררת של נבחרת הבנות סחפה גם את הבנים שאירגנו לעצמם גם נבחרת כדורסל וגם נבחרת כדורגל. מה שיפה במיוחד הוא שהיוזמות הגיעו מהילדים עצמם וכך גם האירגון והדאגה לפרטים. אייל וגיא קיבלו את מושכות האימון ועם צוות כזה ההצלחה לא מוטלת בספק. אנחנו מתחילים בטורניר בגניגר ואח"כ השמיים הם הגבול. למונדיאל בברזיל בקיץ הקרוב כבר לא נגיע אבל מישהו יודע איפה יהיה המונדיאל הבא? שנספיק לקנות כרטיסים.
הבוגרים זכו לניצחון חוקתי חשוב השבוע. יובל הדס טרחה ועמלה, למדה היטב את חוקת ביה"ס ומצאה בה סעיף המבטל את החוק השערורייתי שחייב את מרחב בוגרים לסדר בסוף כמעט שבת. השמחה במרחב בוגרים היתה כמובן גדולה, כל הכבוד ליובל שלא ויתרה והמשיכה לחפור בתתי סעיפים כדי למצוא עילה לביטול החוק. נראה שהלקח נלמד היטב כי באסיפה השבוע היתה השתתפות ערה של הבוגרים. האסיפה היתה בנושא יום מוזיקה שהולך ומתהווה לו והבוגרים הגיעו לאסיפה מתלהבים ומתרגשים. עכשיו צריך למצוא תאריך פנוי עם כל שפע האירועים שיש לנו, נראה לנו שבאוקטובר 2027 יש לנו איזה חצי שעה פנויה.
פורים מגיע ואיתו (איך לא?) כנראה הגשם. אתם מבינים, כל החורף הזה הרגיש כמו קיץ ואז בפורים מגיע גשם. שערורייה.

שבוע שמח ומבדח לכולם,

איריס, אייל, אור וזיו

Comments