2-6.2.14 סיכום שבוע

פורסם: 8 בפבר׳ 2014, 6:49 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 8 בפבר׳ 2014, 6:50 ]
את השבוע התחלנו כבכל שבוע, בשיחות על קורותינו בסופ"ש. חלק מן הילדים סיפרו על טיולים משפחתיים, חלק על ביקורים אצל חברים, וחלק על מרתונים ממושכים של צפייה בסרטים ("המרתון" הפופולארי ביותר היה צפייה בכל סרטי "שר הטבעות").
בהמשך השבוע בשחרית של זיו התקיימה שיחה על שמועות, בעקבות תקרית לא נעימה שהתרחשה במרחב. זיו והילדים שוחחו אודות הדרך בה השמועה מתחילה ואודות הנזק לה היא גורמת. את הדיון חתמו, כיאה לנושא זה, במשחק "טלפון שבור".
ביום שלישי קיימנו מעגל הסכמה על סידור הכיתות. בשחרית של אור, הדיון החל בהיבטים הטכניים של "איך מסודרת הכיתה" ומדוע עלינו לסדרה לטובת שיעורים אחרים, אולם עד מהרה הגענו לדיון מהותי בשיטת הלימוד הייחודית בבית הספר. הבנו כי בעוד שברוב בתי הספר סידור הכיתה נותר סטטי וכך גם שיטת הלימוד, הרי שאצלנו בבית הספר סידור הכיתה כמעט בכל שיעור משתנה ובהתאם גם שיטת הלימוד. בחלק מן השיעורים, סידור השולחנות מחלק את הכיתה לקבוצות ומעודד עבודה בחברותות; בחלק אחר מן השיעורים, השולחנות יוצרים מעין "שולחן דיונים" גדול וכך מושם דגש על השיח בין הילדים; ובשיעורים בהם הכיתה מחולקת לטורים "קלאסיים", הדגש הוא על העברת חומר ועל עבודה עצמאית.
לקראת סופה של השחרית, נפתח דיון ספונטני על "האנשים הכי מוזרים" שאי פעם פגשנו. כל אחד מהילדים רצה לשתף ולספר על אנשים משונים שפגש. סיכמנו את השיחה במסר חינוכי - פעמים רבות האנשים נראים לנו משונים, מכיוון שאנחנו לא מכירים אותם ושופטים אותם רק מבחוץ. אולם, כאשר אנחנו מתקרבים אליהם, אנחנו מגלים את הדברים היפים בהם.
בשחרית של איל ואיריס התקיימה בשיחה על האוכל הכי גרוע בטיסות. הילדים אמנם צעירים, אולם מסתבר שלרבים מהם, דעה די נוקבת בנושא. "העוף זה הכי גרוע", "מה פתאום, טעמתם פעם את הדג?!". לרגע הרגישו כולם, כאילו הפכו לשופטים ב"מאסטר שף". הדיון היה משעשע, ואפשר לכולם ללמוד עוד דבר קטן אחד על השני.
ביום רביעי השבוע בזמן טיול הרשות, יצאו חלק ניכר מבנות המרחב יחד עם גיא המורה לאימון של נבחרת הכדורסל. הבנות משתפרות משבוע לשבוע וכבר מצפות מאד לתחרות הקרבה עם בתי ספר אחרים.  הפעם גם הצטרפו אליהן חלק מבנות המרחב, שלא לוקחות חלק בפעילות, אולם ביקשו לעודד את חברותיהן. שירי העידוד לנבחרת בסגנון "תנו לי דמו..." כבר נישאים בפי כל ילדי המרחב :)
עוד שבוע גדוש בעשייה, בדיונים ובהתרחשויות בא אל סיומו. מעניין מה טומן בחובו שבוע הבא.
Comments