17-22.5.14

פורסם: 24 במאי 2014, 8:24 על ידי: Uri Elasar

השבוע התחיל מעט מוקדם מן הרגיל כאשר נפגשנו כולנו במוצ"ש, לחגיגת ל"ג בעומר "מדליקה" בחורשת סלובניה. השחריות נעו בין התחנות היפות שהובילו ההורים, פיטפטנו, אכלנו, צלינו מרשמלו-ים, ושרנו לרוב. היה תענוג לפגוש את הילדים והמשפחות מחוץ לסביבת בית הספר הרגילה, ונראה היה שכולם שותפים להנאה.

למחרת בשחריות, שיתפנו מעט בחוויות מן המדורה ובשחרית של אור שיחקנו ב"ברכו ברכו" (גרסאת ל"ג בעומר למשחק הפופולארי "וינקי וינקי". "ברכו" מלשון "בר כוכבא" - הקרדיט על השם לאוריה).

ביום שני נפשנו מעט בבתינו ועיכלנו את תפוחי האדמה, רק כדי לחזור למעגל הסכמה מענין ורב משתתפים בנושא מערכת השמע במרחב. ינון ייצג קבוצה לא קטנה של ילדים, והציע להוציא את הרדיו מן המרחב, כדי להשקיט מעט את הרוחות והדציבלים במרחב. ההצעה עוררה דיון מעניין, כאשר כל קשת הדעות וההצעות הובאה בו - "מי שזה מפריע לו, שייצא", "פשוט צריך להתחשב אחד בשני", "אולי נקבע ווליום מקסימלי", "אולי נקבע שעות מותרות" - הדיון פתח פתח לתובנות מענינות לגבי היחס הראוי למיעוטים במשטרים דמוקרטיים. למקרה שתהיתם, בסוף הוחלט ברוב קולות, שמערכת השמע תישאר במרחב, אך ברגע שמישהו מבקש להחליש, חובה להתחשב בו ולהחליש את הווליום.

ברביעי יצא המרחב כולו לטיול חובה לעין א-שייח'ה. ההליכה הממושכת לא אתגרה אותנו במיוחד, אבל לעומת זאת, הריחות הקשים שנבעו מנזילה משונה ליד מרכז המזון, יישארו איתנו עוד הרבה זמן. זה המקום להגיד תודה לטל שורקי, שהציע דרך עוקפת-סרחון בדרכנו חזרה לבית ספר, והציל אותנו מהתמודדות חוזרת עם הריחות הנוראיים.

בחמישי בשחרית של אור, התקיימה שיחה לא פשוטה, אך מאד בוגרת ומשמעותית אודות הפער שנוצר במרחב בעקבות פרויקט "צעדים להתבגרות". חלק מהילדים הציעו פתרונות, אחרים הציעו ניתוחים, ורבים פשוט העלו תסכולים וקשיים. פתרונות טכניים לא נמצאו, אך ללא ספק השיחה עצמה מהווה חלק מהפתרון.

השבוע הסתיים בשירת קריוקי מהדהדת בכמ"ש בה היוו ילדי מרחב בוגרים זמרי רקע עוצמתיים ואפשרו לכולנו לסיים עוד שבוע מרתק באקורד שמח וצוהל.

Comments