סיכום שבוע קצר ונהדר 5-7/10/14

פורסם: 11 באוק׳ 2014, 5:31 על ידי: גבריאל דהן   [ עודכן 11 באוק׳ 2014, 9:51 על ידי Lee Van Spier ]

שלושה ימי לימודים היו לנו לפני סוכות, וכולם היו מלאים וגדושים בפעילויות לקראת החג המיוחד הזה. ביום ראשון הקמנו בבית-ספר סוכה גדולה מענפי דקל, והילדים עזרו גם בהקמתה וגם בקישוטים המרהיבים שבתוכה. בשיעור 'מעגל השנה' פגשו הילדים את חן צפוני שהיא מורה מטעם תל"י, והביאה איתה ידע מהמקורות. התמקדנו בארבעת המינים, והילדים הקשיבו וחלקו איתנו ידע וסקרנות.

ביום שני ארחנו בסוכה אושפיזין, אחד ממנהגי חג סוכות, שעליו שמנו דגש השנה בדמוקרטי. הגיע אלינו עופר, הסבא של נור, שסיפר סיפורי חלוצים ועל הקמתו של מושב נהלל. הילדים היו מרותקים וכולנו נוכחנו לדעת כמה השתנו הזמנים בהמון מובנים... בחקלאות, בלבוש, בכלי הבית ובטח שבאמצעי התקשורת.

וביום שלישי יצאנו כולנו על הבוקר לביתו של יותם, להיות אושפיזין בעצמנו. יותם ארח אותנו בחצר של ביתו, סיפר על הסוכה שעדיין בתהליכי בנייה ואיך הוא עצמו תרם את חלקו. תודה, היה כיף גדול ומאד מזמין.

ביום שלישי גם קיבלו הילדים את הידיעה על מי יחנוך אותם השנה. אתם כמובן מוזמנים תמיד ליצור קשר איתנו צוות מרחב א', כשהצינור המקשר העיקרי יהיה מעתה דרך החונך.

כמה בקשות שלנו מכם:

·       אנא, השתדלו לא לשלוח ממתקים לבית הספר, זה גם לא בריא... וגם יוצר כל מיני מריבות בין הילדים. גם לשחריות, פשוט אין צורך. אנחנו נחגוג לילדים ימי הולדת ושם נאכל עוגה, ומדי פעם בטח נבקש או נארגן גם סתם כך למשהו נחמד בפה...

·       לאחר סוכות נקבע תאריך לערב לימוד של שיטת הכתיבה-קריאה שאנו לומדים אותה בכיתה א'. הזמנה תישלח לכולכם!

שיהיה לכולנו חג שמח, חופש נעים ומלבב!

גבריאל יואב ודליה

Comments