סיכום שבוע ראשון במרחב א'

פורסם: 6 בספט׳ 2014, 7:31 על ידי: Lee Van Spier   [ עודכן 6 בספט׳ 2014, 7:31 ]
ימים רשונים של כיתה א' עברו על הילדים וגם עלינו הצוות. כולנו עוברים מתקופה של חופש ובית, אל תוך המערכת החדשה והמרגשת הזאת שנקראת בית-ספר.
פתחנו ביום ראשון ומיוחד בבריכה, בו קלט בית הספר ילדם חדשים, ובמיוחד את הילדים של כיתה א'. יום של חג ושמחה אצלנו בדמוקרטי, מקווים שחשתם בזאת והתרגשתם לפחות כמונו...
בימים הראשונים בבית הספר מסתגלים הילדים למרחב החדש – איפה התא ומה שמים בו, איפה אוכלים ואיפה משחקים. הילדים יודעים לשאול ולבקש, ואנחנו כאן בדיוק בשביל זה. כל יום אנו מציינים את סדר היום, וישנו לוח שעליו תהיה המערכת, ולאט לאט הילדים יוכלו לקרא לבד ולהתנהל בכוחות עצמם.
בזמנים הפנויים אנחנו כבר רואים איך הילדים יוצרים קשרים חדשים, משחקים במרחב וגם בחוץ, מחפשים וחוקרים עם העיניים את כל סביבתם וצמאים להבין וללמוד.
ביום רביעי יצאנו לטיול, כל מרחב לכיוון אחר בנהלל. אנחנו יצאנו לגינת משחקים גדולה ומקסימה במושב, כשבדרך שמנו לב ודיברנו על מה שסביבנו: חצבים, רוח, ציפורים, עצים, וגם מספרים, אותיות ומילים... כשהגענו לגינה הילדים שיחקו יחד חופשיים ומאושרים, ואחר-כך גם פעלנו יחד במשחקי חברה למיניהם.
מאד מרגש לראות את הילדים מסתדרים במקום החדש, מלאי מוטיבציה והתפעלות... אנחנו כבר מרגישים את הבגרות והסקרנות הילדית שלהם, וגם את ההתקרבות שנוצרת בקשר איתם. וזה נעים!
מזמינים אתכם תמיד – לדבר איתנו, לשאול, לבקש, להתעניין ולספר לנו דברים שחשוב שנדע על ילדיכם. אפשר לפגוש אותנו בבית הספר ואפשר גם להתקשר.
שיתחיל שבוע חדש ונעים לכולנו
צוות מרחב א'לפים – גבריאל, יואב ודליה

Comments