סיכום שבועי גזוז 4.9- 8.9

פורסם: 8 בספט׳ 2016, 23:16 על ידי: טל פרנקל

סיכום שבועי ראשון לשנת תשע"ז למרחב גזוז!

הנה סיימנו שבוע ראשון לאחר חופשת הקיץ, ואיזה שבוע זה היה.....

הגענו ביום ראשון נרגשים ושמחים למרחב גזוז, המרחב המוכר שלנו שנשאר כפי שהיה ויחד עם זאת קיבל פנים חדשות: הקירות צבועים, עציצים יפים, תוספות רהיטים ושטיחים צבעוניים, לוחות מקושטים, משחקים, מחשב וברקו חדשים וגם אנשי צוות וילדים מצטרפים. המרחב כמו גזוז אמיתי, היה מאוד תוסס וההתרגשות היתה ניכרת אצל כולם!

התכנסנו לפעילות מרחבית של היכרות עם המצטרפים אלינו בשמחה ילדים ואנשי צוות כאחד: איילון, נעמי, ניתאי, איתי, חדווה אריאלה ועומר, דרך משחקים קבוצתיים מהנים ומצחיקים. והתרגשנו לראות כיצד המרחב שלנו יודע לקבל את כולם בזרועות פתוחות!

התכנסנו במרחב והתחלקנו לשחריות החדשות. מלאכת הרכבת השחריות היא ממש מלאכת מחשבת והושקעו בה מחשבה ורגש רבים! הן ברמה קבוצתית והן ברמה האישית. אבל כמו תמיד באופן טבעי יש כאלה ששמחים מהתוצאה וכאלה שפחות. בניית הקבוצה, הקשרים והאופי שלה לוקחים זמן ונדרש אורך רוח על מנת באמת להבין ולהרגיש מה זו הקבוצה החדשה שנוצרה- גם בשחריות שנותרו דומות למה שהיו....

בחודש הראשון, אנחנו השוחרים ביחד עם הילדים עובדים בעיקר על היכרות, גיבוש קבוצה, גיבוש כללי התנהגות ושיח בתוכה. כל זה כמובן תוך כדי משחקים, יצירה, שיחות והרבה הנאה.

אצל אריאלה בשחרית: פתרנו חידות גפרורים, שיחקו "תופסת מתחברים" ושיתפנו אחד את השני בסיכום יום במשהו טוב שהיה השבוע בבית הספר

אצל עומר בשחרית: הילדים לימדו את עומר לא מעט על הרגלי ומנהגי בית הספר, המרחבים השונים, הטיולים והמשחקים הכי שווים. שיחקנו משחקי תפקידים ובסיכום יום כל אחד איחל לעצמו איחול לשנה החדשה.

אצל סהר בשחרית: הכנו כדורי שוקולד ושיחקנו הרבה משחקי היכרות אחד עם השני ועם בית הספר.

אצל טל בשחרית: התארחנו במבואה עד שתגיע הכיתה החדשה, שיחקנו משחקי היכרות עם בית הספר והתחלנו לקרוא בסיכומי יום את הספר "מטילדה" של רואלד דאל.

ומה עוד?

הילדים התנסו בשיעורים השונים במערכת. היו שיעורים חדשים ומרגשים כמו "החדר הסודי" לכיתות ה' ואנגלית לכיתות ד' ומגוון שיעורים מרתקים בחשבון, היסטוריה, אמנות, ספורט ועוד....באופן טבעי יש עוד הרבה שינויים והתלבטויות. בכל יום עזרנו לילדים להתמצא, להבין ולהיזכר לאיזה שיעורים עליהם להיכנס. ביום שני כאמור, ניפגש בשעות אחר הצהרים יחד ילדים, הורים וחונכים לפגישת קביעת מערכת בה כל השאלות והתהיות יקבלו מענה ובתקווה בשבוע הבא נוכל כבר להיכנס לתלם במערכת הקבועה!

וגם יצאנו לטיול חובה ראשון בניצוחו של עומר, שהעביר את השרביט לילדים וביקש מהם להראות לו את כל המקומות הכי "שווים" בנהלל. מדהים לראות ילדים שיודעים להעסיק את עצמם ולשחק בכזו חופשיות ושמחה באופן עצמאי. וגם להנות מהדרך...

סיימנו בכמ"ש מרגש על התחלות בו היה ייצוג יפה של בנות גזוז המקסימות.

אז זהו לבינתיים, צירפנו גם תמונות.

תנוחו טוב בסוף השבוע ומחכים להיפגש שוב ביום ראשון מלאי כוחות ושמחה לשבוע חדש!!

צוות מרחב גזוז: אריאלה, עומר, סהר וטל.

 

 

 

Comments