סיכום שבוע אחרון לשנת 2015

פורסם: 1 בינו׳ 2016, 1:55 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 1 בינו׳ 2016, 2:09 ]
בכמ"ש חגיגי ביום חמישי נפרדנו משנת 2015 וקיבלנו בברכה את השנה החדשה...
השבוע האחרון של 2015 היה עמוס וגדוש כמו כל השבועות שלנו...

אז מה היה לנו?

 - בשחרית של שיר ארחו את אבא של  נטע, אור, שעשה פעילות ספורטיבית ומדליקה. וביום אחר אירחו את השחרית של נבט מא-ב. הם ערכו היכרות, שיחקו ולמדו משחקים חדשים.


 - ביום רביעי, במהלך זמן שלנו, התקיימה הפגנה רועשת ומעניינת שארגן מרחב א-ב ומרחב ניצנים הצטרף בשמחה. הילדים הפגינו נגד השירותים המסריחים ובעד שירותים נקיים... "העם דורש ניקיון בשירותים"  -ילדי שיעור "חומה ומגדל" יצאו לסיור מרתק עם נבט ולי באתר חומה ומגדל בניר דוד... במסגרת הביקור באתר הילדים חוו את המשמעות והמהות של אותה תקופה, כיבסו, הביאו מים בדלי מהנחל, בנו חומות ולבשו בגדי חלוצים - הם חזרו מלאים בחוויות ובסיפורים.
 - בשחרית של סהר נועם קליין העביר שחרית עם חישוקים והיה מאוד כיף וספורטיבי. סהר העבירה פעילות בנושא "בית הספר הדמוקרטי" (פעילות משתמשכת). במסגרת הפעילות הילדים גילו והבינו כל מיני מושגים "דמוקרטיים" חדשים-ישנים ודיברו על המהות של בית הספר שלנו... במשימה התבקשו הילדים לכתוב כל מיני דברים שיש בבית הספר שלנו ואחת הילדות כתבה " האפשרות להיות חבר של מישהו מכיתה אחרת..."


 -צוות טו בשבט נפגש השבוע עם נציגות מאוד יפה של ניצנים. ילדי ניצנים ממשיכים להיות שותפים בועדות ובצוותים ובכך תורמים לבית הספר מאוד - אנו גאים בהם! 

 - האסיפה השבוע הייתה מרתקת בנושא הזמנים של השיעור השני -וגם באסיפה הייתה נוכחות יפה של ילדי המרחב.

 - בשחרית של גיא התקיים דיון מעניין על מהות הניקיונות שלהם מאחר והם נמצאים במרחב.

  - בטיול השבוע השתתפו מספר מאוד קטן של ילדים. הטיול היה בנושא כושר ורוב הילדים בחרו להשאר בבית הספר ולעסוק ביוזמות פרטיות שלהם.

 -  ילדי "זרעים של מסטיק" נמצאים בעיצומם של חזרות מפרכות ונפגשו ביום שישי (היום!) ליום חזרות מרוכז במהלכו אכלו ארוחת צהריים משותפת מעשה ידם!!!  - כל הכבוד לילדים שמשתתפים ומתארגנים להצגה בצורה רצינית כל כך ולדליה ויעל שמלוות אותם. מחכים מאוד לצפות בהצגה בשבוע הבא... (וכולם מוזמנים!)

 - ביום רביעי בבוקר ערכו ילדי השחרית של גיא יומולדת הפתעה לגיא. היומולדת התקיימה במרחב והרבה ילדים היו חשופים אליה אך לא יכלו להשתתף (לאכול מהממתקים שהביאו...). ההתארגנות המרגשת והעצמאית של השחרית של גיא יצרה אצל הרבה ילדים אחרים במרחב תחושות לא נעימות וילדים רבים נעלבו. בסוף היום התכנסנו לשיח מדהים שדיבר על רגישות וחשיבה על האחר. השיח נתן הזדמנות לילדים רבים להביע את תחושתם הקשה ומנגד לילדי השחרית של גיא להסביר את עצמם.  

כפי ששלחנו לכם במייל -אנו נמשיך ונעסוק בנושא הזה במהלך שבוע הבא בפעילות מיוחדת שאנו מכינים לשחריות (פרטים יהיו בסיכום שבוע הבא...)

ובפינת ההודעות:
 - נשמח לקבל דפי טיוטה למרחב
 - יש כמה ילדים שמאוד ישמחו שנקים פינת פאזל במרחב - משפחות שיש להם פאזלים בבית שמוכנים להשאיל/להביא לבית הספר - אנו נשמח מאוד!
 - בגדים -בבקשה סמנו את הבגדים של הילדים שלכם... אנו עושים מדי סוף יום סדר וארגון מחודש של הבגדים וכשהבגדים לא מסומנים הם נערמים ונאבדים... הבגדים ימסרו בקרוב לתרומה...
 - כריות - אם יש לכם כריות מיותרות בבית - הם יתקבלו בשמחה אצלינו במרחב!!

מחכים לסופ"ש הסוער ומקווים שבתוך הלב ובבית חם ונעים...

שבת שלום!

גיא, גבריאל, סהר ושיר.

Comments