סיכום שבוע 3-7.1.2016

פורסם: 9 בינו׳ 2016, 4:32 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 9 בינו׳ 2016, 4:40 ]

שבוע גדוש ועמוס עבר על מרחב ניצנים ובכלל על כל בית הספר.

העשייה מרובה, שיעורים מגיעים לסיומם במופע חגיגי (פרטים בהמשך), נושאים חשובים מדוברים ומעל הכל, אנחנו רגע לפני קבלת ההערכות של המחצית הראשונה לשנה זו (מי היה מאמין כמה מהר הזמן עובר!) מה שאומר שבכל פינה יש מורה וילד, חונך ונחנך, ששוקדים על סיכום מילולי וגרפי של תהליכי הלמידה השונים.

כפי שכתבנו לכם במייל בשבוע שעבר, השחריות במרחב עסקו השבוע בנושא של רגישות לאחר. בשחרית של יום שני פתחנו את הנושא, כל שחרית בדרכה שלה. ביום שלישי התפצלנו לשתי שחריות משותפות: גיא ושיר, סהר וגבריאל. חילקנו את הילדים לצוותים קטנים וכל זוג קיבל סיטואציה להמחזה. לדוגמא: ילד מארגן יומולדת. ילד שלא הוזמן בא לשאול האם הוא מוזמן....ילד מראה לילד אחר מה הוא כתב על מישהו מהמרחב בקבוצת וואטסאפ. הוא כתב דברים מאוד מעליבים. מה הילד יענה לו?

לאחר כל המחזה התפתח שיח על המקרה ועל דרכי פעולה אפשריות. היה לנו חשוב לתת פוקוס לתחום החשוב הזה של רגישות לאחר לאור מקרים אשר מתרחשים במרחב. אנא, המשיכו לשוחח על כך בבית מתוך הבנה כי הנושא מעסיק מאוד את הילדים. תיווך שלנו כמבוגרים ושיקוף של ראיית האחר, נותן פעמים רבות את המענה המדויק לצרכיו של הילד.

ביום רביעי, בעוד חלק מהילדים בחזרות לקראת זרעים של מסטיק (חכו חכו זה מתקרב בפסקה הבאה), יצאה סהר עם וועדת סביבה להרדוף. בסיור, בו השתתפו ילדים רבים מניצנים, למדו הילדים על הרכב מזון הפרות ואף האכילו אותן בארוחת בוקר אורגנית מעשה ידיהם. לאחר מכן,  ביקרו בבית הספר בהרדוף שם ראו את הקומפוסט הייחודי שלהם (האם ידעתם שגם בבית הספר שלנו יש כבר שנה וחצי קומפוסט??!!). הסיור הסתיים במתקן טיהור השפכים שם צפו הילדים כיצד בשעתיים הופך ביוב למים שאפשר להשקות איתם גינה ושתילים באמצעות צינורות ובריכות בלבד.

שאר הילדים שנשארו במרחב יצאו לטיול משימות. וועדת הטיולים של המרחב תכננה גם השבוע טיול מהנה ומגבש. לטיול יצאו הבנות עם גיא ומשימות אותן כתבו הבנים. הבנים יצאו עם שיר וגבריאל לביצוע משימות אותן כתבו הבנות. לאחר ביצוע כל המשימות נפגשו כולם בגן המשחקים מול המחלבה.

ביום חמישי ההתרגשות היתה בשיאה. בשעה 11:45 התכנסו כל ילדי וצוות בית הספר באולם של ויצ"ו לצפות בפעם הראשונה במחזמר הקלאסי "זרעים של מסטיק". במשך 40 דקות ישבנו נפעמים, צוחקים, מתרגשים, מרוגשים וצפינו בחבורת ילדים מופלאה ששרה, רקדה ושיחקה בכישרון רב. על ההפקה הנהדרת ניצחו דליה ויעל בשיתוף צוות ההגברה הנפלא של בית הספר אשר מתגבש להיות מרכזי יותר ויותר באירועי בית הספר, מכל הסוגים. ואנחנו היינו גאים מאוד בנציגות המכובדת והמגוונת של המרחב שלנו.

איתמר, הלל, איילון, גלי היינריך, הללי, נועה, גלי הלוי, גילי אליעז, חמוטל, זיו סלמן ומור - הייתם אלופים!!!!!

בשבוע הבא נמשיך בתהליך סיכום המחצית ובחונכויות השונות, יתחיל התהליך על המכתב הדיאלוגי. בנוסף, גיא יוצא למילואים ויגיע לסירוגין בשבועיים הקרובים.

מחכים לכם ביום שלישי בפגישות ההורים,

סהר, גיא, גבריאל ושיר

 

Comments