סיכום שבוע 29.11 - 3.12

פורסם: 5 בדצמ׳ 2015, 8:09 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 5 בדצמ׳ 2015, 8:23 ]
חג החנוכה קרב ובא.
השנה, יש חידוש קל משנים קודמות ואת צוותי החגים מרכיבים ילדים ומבוגרים כאחד.
צוות חנוכה ,המורכב גם מנציגות מאד מכובדת של ילדי ניצנים, החליט שהנושא השנה יהיה סיפור החג.
אי לכך, ובהתאם לזו, עסקנו גם בשחריות בסיפור החג.
בשחרית של שיר סיפרו את סיפור החנוכה כשהילדים משחקים מילים מתוכו, אצל גבריאל המחיזו ואצל סהר נפתח דיון על המהות והמסרים שמתחבאים בתוך הסיפור.
כל שחרית ערכה פעילויות נוספות לציון החג ו...גולת הכותרת -מסיבת חנוכה מרחבית שכללה המון משחקי חנוכה בינהם: הכנסת נר לתוך בקבוק, כיבוי נרות באמצעות רובה מים ו..... סופגניות מפנקות מתנת משפחת בנאסולי!! תודה לכם - פ י נ ק ת ם !!!

ביום רביעי נערך טיול בחירה למסיק הזיתים. את הטיול הוביל המדריך אייל קיבריק מינצר  שהסביר למה כדאי לקטוף זיתים ירוקים ולא שחורים לכבישה. את שאר התוכן הביא ארז, המורה האחד והיחיד!
הילדים נהנו מאוד, אספו זיתים לצנצנות שהביאו והאווירה הייתה נעימה ביותר. גם מזג האוויר היה לטובתנו ושמש נעימה ליטפה אותנו.
נציגות אחרת של המרחב, מועדת סביבה, יצאה עם סהר לפגישת הכנה לסיור בחווה האקולוגית בנהלל. ילדי ניצנים הם הנציגות הגדולה ביותר בועדה - כבוד!
בסיור בדקנו את האפשרויות השונות לפעילויות שניתן לקיים עבור בית הספר לצורך סיור עתידי של בית הספר בחווה.
הילדים היו מקסימים, התנהגו למופת, שאלו שאלות יפות והתעניינו מאוד. המדריכה  ציינה בהתלהבות שמזמן לא פגשה ילדים  שיודעים להתנהג למופת, לקבל החלטות, להביע דעה ולשאול שאלות חכמות. - בזמנים הפנויים ובזמן שלנו מתארגן משחק מקסים ומורכב בניהולו של איילון אלסר. המשחק, עם חוקים מאוד מוגדרים, מאגד לתוכו חבורת ילדים מגוונת וגדולה ודורש מהילדים הרבה יצירתיות וגם קצת מזל.... (פרטים - אצל הילדים!)
- תחרות הישרדות הגיעה גם למרחב שלנו וצפויה להתקיים בקרוב -נעדכן בפרטים! וכל הכבוד למארגנים...
- צוות התיקונים של המרחב עבר בשחריות השבוע ווידא מהם התיקונים והצרכים של הילדים.
- צוות אסיפה המרחבי נפגש השבוע לראשונה. חולקו תפקידים ונקבע כי יושב ראש הצוות יבחר ע"י כלל ילדי המרחב - זה יקרה בבחירות מותחות מיד לאחר חנוכה! יש 5 מתמודדים רציניים ביותר.
- במהלך סוף יום שלישי ורביעי ערכה "ועדת מערכת" סקר מאוד מיוחד ומעניין על השיעורים בבית הספר. הסקר גרר שיח מעניין על שיעורים בבית הספר, חובה ובחירה ועוד.. 
 -ילדי "סיפורי סבתא" יצאו לסיור מרתק בסליק השבוע.
 -בבסיס החשבון מתחילים ללמוד שברים... מוזמנים להתאמן על הכנת מתכונים לחנוכה... :-)
 - ילדי נחל הקישון יצאו ביום חמישי לסיור ביחד עם גיא. במהלך הסיור תלו שלטים בנחל והתפנקו בתה חם -מוזמנים לבקר בנחל המאומץ והמשוקם  -נחל צבי!!! (עכשיו יש מה לעשות בחופש!)
 -נציגות יפה של המרחב בכמ"ש השבוע. נמי שגב שסיפרה לכולנו ביחד עם ליאן על השבוע שלה בצורה כל כך חיננית ומרגשת ובנות ניצנים נוספות שהשתתפו בריקוד האור -כל הכבוד!!!

השבוע שלי -נמי וליאן בכמ"שולסיום - השבוע אייל קיבריק מינצר בישר לנו שהשליחות המשפחתית לאנגליה יוצאת לדרך. מיד לאחר חופשת חנוכה יטוס אייל עם משפחתו ללונדון לתקופה של כחצי שנה.
נפרדנו מאייל בהתרגשות מהולה בגעגוע ובעצב במסיבת החנוכה המרחבית. אייל סיפר לילדים מדוע הוא עוזב וחילק את המייל שלו.

איילי ומשפחת קיבריק מינצר היקרה - מאחלים לכם הצלחה גדולה, הרבה הרפתקאות וחוויות, הרבה רגעים משפחתיים ובעיקר...אל תשכחו לחזור!!!

אנו יוצאים לחופשה ביום שלישי הקרוב.
ביום שני הקרוב, מיד לאחר זמן שלנו, יערכו סדנאות חנוכה ו"כמחנוכה..." -מוזמנים!!!
ולאחר חנוכה...מחכים לנו דברים מרגשים נוספים - ההצגה "זרעים של מסטיק", בחירות לראשי צוותים מרחביים, תוצאות שמות המרחבים ועוד...

חג חנוכה שמח, מלא באור, במשפחה ובאנרגיות להמשך -  לכל ילדי והורי מרחב ניצנים המדהים!

מאיתנו,
שיר, גבריאל, גיא וסהר


Comments