סיכום שבוע 21-25.2.2016

פורסם: 27 בפבר׳ 2016, 4:24 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 27 בפבר׳ 2016, 4:24 ]
סיכום של שבוע בסימן טיולים ושחריות.

שני טיולים מיוחדים התקיימו השבוע - 
האחד, טיול החובה של יום רביעי. העמסנו חבלים וקרשים ויצאנו לשטח. הילדים התנהלו בחופשיות -יזמו משחקים, שכבו לתפוס קצת שמש, יצרו מנדלות, טיילו באוויר הפתוח והשתוללו משמחה והנאה גדולה. היה תענוג משותף

 

השני, טיול ההכנה לטיול השנתי. 7 בנות שעלו בהגרלה להדריך את הטיול יצאו ביחד עם גיא וסהר להכנה במסלול של מרחב ניצנים -נחל יצפור. במסלול הן למדו היכן יש מקומות שחשוב לשים לב אליהם בהיבטים בטיחותיים, למדו איך לבחור באיזה צד של הנחל כדאי ללכת, התבוננו במפה, סימנו לעצמן נושאים שאפשר לדבר עליהם בטיול, שמעו מה עושים כשילד הולך לאיבוד ובדרך...פגשנו צבה חמודה, כמה שפני סלע שובבים ואת אבא אבישי דרורי שהביא הפתעות ופינוקים. תודה גדולה גדולה לאבישי על הספונטניות והעזרה הגדולה!!!

   


אצל שיר בשחרית אכלו ארוחת בוקר בריאותית, שוחחו על מסכות שאנחנו שמים או לא שמים על עצמינו וביום חמישי אירחו את אורי סקאלי, אבא של איתן,שהעשיר את הילדים במושגים מעולם הפיזיקה. אצל גבריאל שיחקו משחק בקבוצות קטנות, כל אחד היה צריך למצוא משהו משותף ומשהו ייחודי לכל חברי הקבוצה, שיחקו מירוץ שליחים עם חלקי פאזל והרכיבו את שיר הסיום משנה שעברה.
אצל סהר אירחו את רחלי, אמא של הללי, והכנו ביחד סוכריות ותפוחים מסוכרים וביום שלישי שיחקו משחק המדבר על הקשר וההדדיות בין חברי הקבוצה בשחרית.

בשיעור חשבון קיבלו הילדים ססמאות לאתר האינטרנט "עשר אצבעות", חקרו ופתרו בהנאה את הפעילויות שיש באתר.
שיעור חדש של שיר נפתח למרחב ניצנים שם הילדים קוראים ביחד שירים ומשוחחים על המשמעות של השירים.

משחק "גמד-ענק" יצר שיח מעניין עם קבוצת הבנות המארגנות במהלכו נקבעו חוקים למשחק חדש, מרחבי. בין החוקים ניתן למצוא " אסור להתבאס ממי שקיבלת כענק" או " מותר להביא ממתקים רק פעמיים בשבוע בימים א ו-ה". המשחק גרר בהתחלה הרשמה נרחבת ומגוונת אך בסופו של דבר כנראה יידחה למועד אחר. 


לצערנו, אנו עדים שוב לתופעה שבה נעלמים חפצים יקרי ערך מתיקים של ילדים. אנו לא יודעים האם מדובר בילדים מהמרחב  או לא. כך או כך - אנו חוזרים ומזכירים לכם - אל תשלחו עם ילדכם חפצי ערך לבית הספר.  החפצים יכולים להנזק, ילדים יכולים לשכוח אותם בכל מיני מקומות וחבל על עוגמת הנפש והתסכול של הילד (ושלכם...). אם הילד בוחר להביא חפץ כלשהו שיקר לליבו -עליו להבין את האחריות שהוא לוקח כשהוא מביא את החפץ לבית הספר.

בכל מקרה, אנו פועלים במישור החינוכי לבדיקת הנושא.

השבוע נעלמו קלפי כדורגל - באם במקרה הקלפים הגיעו אליכם הבייתה - אנא ידעו אותנו.

ונסיים באנקדוטה קטנה - כבר מספר שבועות מתארגן משחק "מבוך בחשכה" בימי שלישי. הילדים נרשמים מראש, בזוגות, ויורדים אל המקלט למבוך החשוך. כעבור כמה דקות הם חוזרים מאושרים ומלאי חוויות. 

שתהיה המשך שבת נפלאה לכולכם!

גבריאל, שיר, גיא וסהר.

Comments