סיכום שבוע 20.9-24.9.2015

פורסם: 25 בספט׳ 2015, 23:08 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 25 בספט׳ 2015, 23:11 ]
השבוע היו לנו רק שלושה ימים בבית הספר שנפתחו בשחריות מיוחדות ליום כיפור. כל מבוגר במרחב היה אחראי על סדנה אחרת הקשורה ליום כיפור. גיא סיפר סיפור אישי ודיבר על סליחות, עם סהר וגבריאל ראינו סרטון בyoutube ובהשראתו כל ילד צבע מנדלת סליחה לאדם כלשהו:

כל אחד והסליחה שלו


עם שיר הקראנו ושמענו שירים שונים ודיברנו על המשמעויות השונות של סליחה עבורנו, על אנשים שהיו צריכים לבקש מאיתנו סליחה ועוד... שיח מעניין ועמוק. הילדים התחלקו בין הסדנאות.
יום שני נפתח בשחריות בנושא החונכויות. כל שחרית פתחה ודיברה את נושא הבחירה והמהות של חונכויות מכיוון אחר. במהלך יום שני ערכנו התכנסות חג בית ספרית שם שמענו סיפור וגם... ביקשנו סליחה אחד מהשני...
ביום חמישי יצאנו לטיול סוכות הדמוקרטי הראשון של בית הספר. הרעיון סביב הטיול היה לציין את חג הסוכות בצורה קצת שונה.... 
את היום פתחנו בבחירת חונכים ומיד לאחר מכם יצאנו לטיול. עצרנו לשמוע על חקלאות וסתיו, ראינו חצב אותו אנו מכירים מטיולינו הקודמים (רק שבשנה שעברה היו 7 חצבים והשנה רק אחד...), ראינו את ערמת הסלעים הראשונה המסמלת את הרחבת המושב נהלל, נפגשנו עם סבא של עומר עשור, ידי בצר, במשק של משפחת בצר והוא שיתף אותנו בחוויות ילדותו ובחוויותיו הבוגרות כחקלאי. קיבלנו ממנו את צמח ההדס והמשכנו לחיפוש אחר שיחי הדס נוספים (אותם זיהינו, כמובן, בעזרת הריח). בגן המשחקים הקשבנו לסיפור, תיכננו את ההופעה של נציגות ניצים ב"כמעט חג" והמשכנו לחורשה הגדולה לסיום היום המוצלח (והחם) ב"כמעט חג" בית ספרי חגיגי ושונה. 

בבית הספר נפרדנו מהילדים לחופשה ארוכה ואחרונה בהחלט (עד חנוכה...)
מחכים לשוב ולהרגיש קצת שגרה.... אבל רק קצת... :-)

שתהיה לכולנו חופשה מהנה, עם הרבה אושפיזין... (חלק מהילדים ביקשו שמסי ואובמה יבואו לסוכה שלהם... מקווים שיום אחד יתגשם :-) )

שלכם,

גיא, שיר, גבריאל וסהר
Comments