סיכום שבוע 15.12 - 17.12

פורסם: 19 בדצמ׳ 2015, 8:49 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 19 בדצמ׳ 2015, 8:56 ]
ערב טוב לכולם!

השבוע שלנו התחיל ביום שלישי לאחר חופשת חנוכה... לחופשה יצאנו לאחר יום שהוקדש בחלקו להמשך שגרה ובחלקו השני לחנוכה.
את החג ציינו בסדנאות חנוכה שהמבוקשת מכולן הייתה סדנת טפטופי נרות במרחב. במהלכה התקבצו הילדים מסביב לשולחן גדול, נרות מפוזרים במרכז השולחן, חושך מסביב ופני הילדים מאירות. שיח נעים, ריכוז, שקט.
היה קשה שלא להתפעל ולהתרגש מהמראה הזה ואורחים רבים נכנסו למרחב שלנו...ונשארו בפנים...:-)
לאחר מכן היה "כמחנוכה" מרגש בו כל נר הוקדש לתחום אחר מקהילת הדמוקרטי. הנר שלנו היה נר הקהילה. את הברכה לנר חיברו גיא ואייל קיבריק ואת הנר הדליקו חמישה מהמרחב - נרי, אייל, סהר ,יובל וגלי הלוי.
לאחר חופשת חנוכה השחריות הוקדשו לשיתוף החוויות בדרכים יצירתיות שונות. אצל גיא, השחריות השבוע, הוקדשו לנושא התקשורת המילולית והבלתי מילולית. אצל שיר וסהר היה איחוד שחריות שהתמקד בועידת האקלים העולמית  - בפעילות ובשיח משותף דיברנו על הדברים הגדולים שמשנים היסטוריה (ועידת האקלים) ועל הדברים הקטנים שמשנים היסטוריה (הפעולות הקטנות שנעשה בבית לצמצום פליטה של גזי חממה....). 
הללי היקרה שלנו נמצאת עדין בתהליך החלמה מניתוח שעברה וחלק מהשחריות הוקדשו עבור - גבריאל הכינה קולאז' תמונות ומילים ואצל סהר בשחרית הקליטו בדיחות וחידות שהצחיקו מאוד את הללי... מקווים מאוד לראות את הללי בריאה ביום ראשון הקרוב!

ומה עוד בשבוע שלנו?
 - בחשבון אצל גיא התחילו ללמוד חוקי חילוק וסימני התחלקות
 - אצל גבריאל בשיעור חשבון התחילו פרק בהסתברות דרך משחק סכומי קוביות.
 - בקוף אחרי בן אדם עוסקים כבר תקופה ארוכה ב"איך בעלי חיים לומדים" . מעניין לגלות את הדומה והשונה בהשוואה לבני אדם.... השבוע נערך דיון מאוד מעניין על מגוון ומהות הלמידה בבית הספר שלנו. 
- במצגות מחשב הציגו הילדים שהגישו את המטלה של השיעור - הכנת מצגת קצרה על עצמם. רוב הילדים כבר בקיאים מאוד בכניסה למייל, בשליחת המצגת ובהכנתה. ויש גם את אלו שמצויינים בפרגונים - כרם ועומר קיבלו את אות ההצטיינות בפרגונים לחברים.... 
 - בטיול השבוע יצאנו ללמוד מקרוב על תהליך סלילת הכביש הטבעת העוקף של נהלל. ראינו מול עינינו את הטרקטורים הגדולים עובדים במרץ, את נחום, החקלי, מתבונן בדחפור עוקר את עצי השקד, נפגשנו עם חזאם, הקבלן, שסיפר לנו על סלילת הכביש מנקודת מבטו וקיבלנו את נקודת המבט המשלימה של גיא גורן, החקלאי המהולל, שהציג את הדילמה הערכית והחברתית הטמונה בסיפור. וגם שיתף בדעתו האישית. ראינו את חלקת הפרדס החצויה של ארז ומנגד את החלקה של אחד התושבים שלא הסכים שיסללו כביש בחלקה שלו. את הסיור סיימנו, איך לו, בניצול השדה הגדול שבשטח משפחת קורן במשחק דגליים שנקטע עקב הזמן... :-( - ניתן להתרשם מהתמונות!
במהלך הטיול שיחקנו משחק נחמד עם האטב.....במהלכו  בן קיבל משימה ושינה את שמו, גיא קיבל משימה- כל ילדי המרחב הרימו אותו באוויר....
 - קבוצת ילדים מכובדת ביותר שותפה לטורניר הכדורגל שיערך השבוע ביום שלישי. אי לכך, ובהתאם לזו, "זמן שלנו" הוקדש לאימונים אינטנסיביים - אנחנו גאים ונבוא לעודד אתכם מקרוב!!!
 
לאחר סוף שבוע הפכפך עם סימנים ברורים של גשם - אנו מחכים לשבוע נוסף של שגרה...

שלכם,
גיא, גבריאל, שיר וסהר
Comments