סיכום שבוע 14-18.2.2016

פורסם: 20 בפבר׳ 2016, 8:54 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 20 בפבר׳ 2016, 8:54 ]
יום חמישי, אסיפה מרחבית, מנוהלת כולה על ידי הילדים (אביגיל, נרי ויערה), ילדי מרחב ניצנים דנים בקריטריונים שיכוונו אותנו בבחירת שם המרחב שלנו.
כזכור, עלינו לבחור שם של להקה. ההצבעה תתקיים במהלך השבוע הקרוב.
יום רביעי, טיול בחירה, 2/3 מרחב יוצאים לטיול שני בסדרת טיולי ההישרדות המנוהלים כולם על ידי ילדי המרחב (צוות הטיולים המדהים שלנו!).ולאחר משימת האש וכתב החידה הסוערים משבוע שעבר השבוע נכונו לשני השבטים שתי משימות קשות במיוחד.
מבחן האומץ "אכילת עוגה" - נשמע פשוט. אך העוגה, שהייתה ניראת מדהימה מבחוץ הכילה בפנים תבלינים וחומרים כגון פלפל שחור, טבסקו, מלח ועוד...


השבט שעמד במשימה קיבל גפרורים, סיר, כף, שמן ותבלינים והיה צריך להכין אורז (נקדים ונספר כי הילדים התכוננו בבית למשימה ולמדו מההורים איך להכין אורז -היו שלל מתכונים מגוונים). שתי הקבוצות עבדו יפה עם דינמיקה שונה.
בסופו של דבר עמדו 2 סירי אורז- האחד עם טעם מתקתק אך לא כל כך מוכן, השני מוכן להפליא אך עם טעם תפל. לשופטים היה קשה להחליט, לאחר דיון מורכב וארוך הוחלט על שיוויון. שתי הקבוצות זכו בפרס הגדול.  

במהלך השבוע בישרנו לילדים על החלטתו של עמרי ברזילי לעבור בית ספר. עומרי יעבור ביום ראשון הקרוב לבית הספר "רעים" בשמשית. נפרדנו באופן מכובד באסיפה המרחבית וכן בכמ"ש. עמרי שיתף בתחושות שלו, בחששות שלו וגם בתקוות שלו.
עמרי חמוד ויקר עלינו מאוד - נתגעגע. בעיקר מאחלים לך המון המון טוב. אתה תמיד מוזמן לבוא לבקר, לשחק איתנו כדורגל . תתקבל בחיבוק גדול ואוהב.

העזיבה של עומרי הובילה לשיח בשחרית של גיא על שינויים ובחירות שאנשים עושים במהלך הילדות/ בגרות.
בשחרית של סהר ערכו פעילות ספורטיבית בדרגות קושי שונות -הפעילות שיקפה את השוני בין חברי השחרית והעלתה שיח רגשי המדבר על הרגישות והחשיבה שיש לעשות אחד כלפי השני בתוך 
קבוצה...וכן נערכה פעילות הכרות על משפחות ילדי השחרית...בפעילות הכרנו סוגי משפחות שונות וגם למדנו דברים חדשים אחד על השני.

פעילות "גמד ענק" שהתקיימה השבוע לבנות כיתה ד' העלתה הרבה סוגיות חברתיות מורכבות. היה מעניין ליצור את השיח עם הבנות, לראות אותן לומדות להתבונן בדרכים אחרות, לאפשר להן לחשוב איך לתקן או לשפר את חוקי המשחק ובעיקר לשמוע אותן משוחחות ביניהן על נושא כל כך מורכב. מדהימות שכמותן!!!

משחק השח תופס תאוצה בחדר הקטן. יותר ויותר ילדים מתבוננים, משחקים, ילדים לומדים מילדים אחרים, ילדים מבקשים מסבא/סבתא/הורים ללמד אותם כיצד לשחק שח. נפלא!
גם משחק "הרבעיות" הפך למשחק אהוב בשבועות האחרונים...

ומה מתקרב?
 - הטיול השנתי מתקרב בצעדי ענק. והשנה, הילדים מעורבים אף יותר. 8 ילדי ניצנים ידריכו את הטיול ויצאו כבר השבוע לטיול הכנה ביחד עם גיא וסהר.
 - כמ"ש ניצנים יגיע בקרוב - פרטים בהמשך...


מאחלים שבוע מצוין לכולם!

שיר, גבריאל, גיא וסהר.
Comments