סיכום שבוע - 24-28.1.2016

פורסם: 28 בינו׳ 2016, 13:12 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 28 בינו׳ 2016, 13:12 ]
"ט"ו בשבט הגיע - חג לאילנות!"

ואכן - חג שמח מאוד לאילנות!

בפעילויות שונות בשחריות, במרחב ובבית ספר ציינו את ט"ו בשבט השבוע.
בשחריות -אצל שיר ציירו את "העץ שבלב" -ציורים שכרגע מקשטים את המרחב שלנו. אצל סהר הכינו חידות על עצים שונים מתוך מידע שמצאו באופן עצמאי. אצל גיא למדו את "משל יותם".
במרחב - ערכנו סדר ט"ו בשבט מקסים שכלל שירים (ונגינה), חידות שהכינו עמית יעקב, אביגיל וגבריאל, פעילות טעימות שהכינה יערה, סיפור שהקריאה שיר וקינוח -ריקודי עם בהובלת סהר ובנות השיעור בשיר :"צדיק כתמר". רקדנו ביחד בשמחה והרבה צחוק!
בבית הספר - יצאנו לטיול ניווט עצים בנהלל. המפות כיוונו אותנו לעצים בעלי סיפוריים ייחודיים ברחבי נהלל. בדרך הלכנו גם לאיבוד, מדדנו עץ אקליפטוס ענק, שמענו את הסיפור שמאחורי עץ התות המיוחד של משפחת כפרי, תיפסנו על החרוב הגדול ולמדנו הרבה דברים חדשים על העץ, הכרנו את סיפורו הייחודי של עץ הפיקוס ליד בית עלית הנוער וסיימנו בשדרת הוושינטוניות שבבית הספר היסודי ובאנדרטה שהוקמה לזכר נופלי נהלל. הילדים למדו לנווט, לטעות ולתקן, להצפין את המפה, לזהות את הנקודות - היה כיף אחד גדול!

ביום חמישי סיימנו את השבוע בניקיונות רציניים . דיברנו על החשיבות של לעצור את השגרה בשביל שיהיה לנו נעים. דיברנו על ההנאה שבניקיון ובייחוד בכיף כשמסיימים והכל נקי ומסודר. דיברנו על כמה חשוב לשמור על הקיים.... הילדים ניקו בשמחה. האטרקציה הגדולה הייתה הכפפות, הסקוצים והמוזיקה... (אז טיפ קטן לבית - רוצים שינקו? רק צריך כפפות לבנות, סקוץ ירוק הכי פשוט שיש ואת השיר "היא רק רוצה לרקוד...).


המערכות החדשות כבר הוזנו, המרחב נקי, התאים מסודרים.
כולנו מחכים בהתרגשות למחצית החדשה...

סופ"ש רגוע לכולם!

שלכם,

גיא, שיר, גבריאל וסהרComments