סיכום שבוע - 22-26.11.2015

פורסם: 28 בנוב׳ 2015, 10:46 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 28 בנוב׳ 2015, 10:48 ]
חנוכה קרב ובא ומזכיר לכולנו איך שהזמן רץ... 

אחד הדברים המרכזיים שאנחנו מתחילים להרגיש במרחב, בהקשר להתבגרות האישית של הילדים, היא לקיחת האחריות והמעורבות שלהם.
זה בא לידי ביטוי בכמה אירועים השבוע.

לדוגמא, ועדת הטיולים המרחבית החליטה שטיול החובה השבוע יהיה בנושא :"משחקים". יצאנו מצויידים בציוד ספורט ומשחקים לאמפי בנהלל. את הספירה, לקראת הטיול, הובילו מספר ילדים בעקבות גש"ם והם עשו את זה בצורה מקצועית ומלאת אחריות.
את הוראות הבטיחות, גבולות המשחק והחוקים העבירו חמוטל ואהוד, נציגי ועדת הטיולים.
את המשחקים עצמם -ניהלו הילדים. על הדשא קבוצת ילדים ארגנה דגליים, בקצה המגרש התחילה קבוצה אחרת לקפץ בחבל, שני ילדים ערכו כושר, קבוצת ילדים שיחקה בגומי, אחרים ארגנו "משוך בחבל" וקבוצה אחת, מגוונת במיוחד, שיחקה במשחק ה"מוקשים" ואנחנו עמדנו מהצד נפעמים מהסובלנות, שיתוף הפעולה והניהול המקצועי של המשחק שהיה כל כולו -שלהם.
הזמן עבר לו כל כך בטוב - שכשרצינו לחזור לבית הספר הילדים רצו לוותר על זמן שלנו ולהשאר בטיול... :-)

דוגמא נוספת היא הועדות המרחביות -
ועדת טיולים שאחראית על הטיולים
ועדת אסיפה - שהחלה להתגבש השבוע עם מספר גדול של ילדים ותפגש לראשונה, במהלך השבוע הקרוב.
ועדת מוסיקה - שמשמיעה לנו מוזיקה וגם מסננת את המ שלא מתאים, מדי יום חמישי.
ועדת תיקונים - שתיקנה לנו השבוע את הרגלית של הדלת - איזה כיף!!!             


ויש כמובן את המשחקים המשותפים, שאנחנו, המבוגרים, זוכים להצצה ומדי פעם מאפשרים לנו להשתתף - אמת וחובה, משחק כדורגל בנים בנות וכמובן - המירוץ למיליון. 

השבוע, איתמר, נועם סקג'יו ודניאל שיחקו ואיבדו כדור של בית הספר. גיא הציע להם לתלות שלטים ברחבי בית הספר. הם כתבו שלט " אבד כדור כחול קטן. המוצא הישר מתבקש להחזירו לגיא ויזכה בפרס כספי".
לאחר תליית השלטים הגיע ילד עם הכדור האבוד וציפה לקבל את הפרס המיוחל... אובדי עצות כתבו לו הילדים תעודת יושר ותנו לו פרס צנוע -בלון!
ובשחריות-
ביום רביעי השחרית של גיא נהנתה מארוחת בוקר מפנקת במיוחד שהורכבה מהמאכלים האהובים על כל אחד...בארוחת הבוקר נהנו הילדים משיח על נימוסי שולחן ומנהגים משפחתיים שונים.
אצל גבריאל הכינו שייקים מגוונים -פעילות שהילדים בחרו ותכננו מההתחלה.
בשחרית של סהר נועה אלמוג העבירה שתי פעילויות מקסימות ביום שלישי ורביעי במסגרת הפעילות "השבוע של..." - דרמה וחפש את המטמון. את הפעילות סיכמו הילדים במשוב ובסבב פרגונים.
השחרית של שיר הצטרפה לשחרית של אייל ביום חמישי האחרון וביחד הם שיחקו משחקים מצחיקים במיוחד השמים דגש על תשומת לב ומיומנויות זיכרון.

ומה לגבי ההמשך:
 - טיול בחירה השבוע - למסיק הזיתים במשק של דוד של אייל קיבריק מינצר, עמרי מינצר. ילדים מעוניינים להגיע לטיול ולחזור עם צנצנת זיתים מתבקשים להביא: צנצנת עם מכסה שנסגר טוב, קצת שמן זית, לימון חתוך וכל תבלין אחר שיבחרו. 
 - חנוכה קרב ובא והשבוע יערכו הרבה פעילויות בנושא. השיא יהיה ביום שני הבא ב"כמחנוכה" (כמעט חנוכה) -מוזמנים!
 - סימון של חפצים אישיים -חוזרים ומזכירים ומבקשים...אנא -סמנ את החפצים האישיים של ילדכם..חבל.. 
 - פלאפונים - אומנם זה עדין לא כולם, אבל לקבוצה גדולה של ילדים יש פלאפונים. אנו מבקשים מכם ההורים, להזכיר גם בבית את חוק הפלאפונים וממליצים גם להזכיר את החוקים המוסריים בשימוש בפלאפונים. אנו מקבלים מעט תלונות על מילים לא יפות, הצקות ועוד. הנושא יעלה לשיח מרחבי לאחר חנוכה.


מאחלים לכולנו המשך שבוע נפלא!

גיא, גבריאל, שיר וסהרComments