סיכום שבוע - 20-24.12.2015

פורסם: 26 בדצמ׳ 2015, 3:11 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 26 בדצמ׳ 2015, 3:16 ]
"בפעם הבאה שתלכו לראות סרט, אני מקווה שתתבוננו בו קצת אחרת...מקווה שתצליחו לראות את המחשבה והעומק שיש מאוחרי כל פרט קטן ואת הסיפור בסבטקסט ובטקסט שהבמאי רוצה לספר לכם..." 
במילים האלו (בערך), סיכמה גלית, התסריטאית שביקרה אצלנו השבוע, ביום רביעי את ההרצאה שלה. 
שעה וחצי של הרצאה, מלווה בקטעי וידאו קצרים, ישבו הילדים מרותקים, מלאי סקרנות, שאלות ושיתוף פעולה. גלית סיפרה על עבודתה כתסריטאית (ואף גילתה לנו מה שמו של הסרט שלה שעתיד לצאת בקרוב...."סולו"), תיארה את דרכה, רווית האתגרים של הסופרת ג'י קי רולינג עד ל"כן" המיוחל שקיבלה מהוצאת הספרים שהסכימה להוציא את ספרה הראשון של הארי פוטר (לאחר 12 "לא"!). גלית דברה על אמונה בעצמך, על יצירתיות, על דמיון, על לא לוותר. גלית שיתפה אותנו בסודות של מאחורי הקלעים בסצנות שונות מתוך סרטי הארי פוטר ועודדה אותנו לחשיבה עמוקה ומחוץ לקופסא.
היא הייתה בהתרגשות רבה מהקשב ומהשאלות וגם...מהנוכחות הפעילה של המורים שלא היו שוטרים או עסוקים בפלאפון.... :-)
עומר עשור סיכמה את המפגש כך: "היה מעניין אבל...המוח שלי מנופח כמו האישה שהתנפחה בסוף הסרט...."

ומה עוד היה לנו השבוע?
 - נבחרת הכדורגל ובתוכה נציגות מאוד מכובדת של ילדי ניצנים יצאה השבוע לשני משחקים - האחד בבית ספר קישון והאחר לטורניר "הדמוקרטים" בדמוקרטי בחדרה. שלושה שבועות התאמנו הילדים למשחקים הללו. ביום שלישי, במשחק מול בית ספר קישון ניצחנו את בית ספר קישון. ילדים רבים מהמרחב הצטרפו כמעודדים....
ביום רביעי, בטורניר הדמוקרטים, הילדים ניצחו את 2 המשחקי הראשונים ובגמר הפסידו בפנדלים לדמוקרטי חדרה. התוצאה אולי אכזבה חלק מהם - אך גיא ואייל, שאימנו את הילדים, היו גאים בדרך שעשו הילדים עד למשחק. בנוסף, קיבל בית הספר שלנו את "גביע ההגינות" - כהוקרה על משחק הוגן שהקבוצה שלנו שיחקה - גאווה גדולה!!! -ביום שני נערכו בבית הספר מעגלי שיח בנושא הטיול השנתי. זה העלה את השיח בשחריות, במסגרת מעגלי ההסכמה השבועיים, על הטיול השנתי ומהותו בבית ספר שלנו. אצל גבריאל העלו הרבה חוויות משנה שעברה, אצל שיר הייתה התרגשות רבה והשיח  עורר את הילדים ויצר מעגל הסכמה מעניין ביותר. הילדים הביעו את דעותיהם השונות על הנושאים למעגלי השיח. לדוגמא האפשרות שבנים ובנות ישנו ביחד באוהלים הייתה שנויה במחלוקת בשחרית.
במעגלי השיח עצמם הייתה נוכחות של ילדי ניצנים בכל המעגלים. היינו גאים לראות אותם מביעים את דעותיהם גם אם הם מנוגדים לדעות של גדולים מהם, משתפים ומבקשים לדבר במעגלי שיח עם הרבה ילדים. צוין במיוחד איתן סקאלי במעגל שעסק בנושא "כיבוי אורות" שבתוך סערת השיח שהייתה בחדר אמר בקול :" אני חושב שלילדים בגילאים שונים יש צרכים שונים בהקשר של כיבוי אורות ולכן צריך להתחשב גם בגילאי הילדים כשקובעים חוקים לכיבוי אורות".

 - שלוש קבוצות של בנות מתארגנות בשבועות האחרונים על יצירה של סרט. במסגרתו הן כתבו תסריט, ערכו אודישנים וחזרות ובקרוב יערכו הצילומים. התסריט וכן האודישנים העלו שיח אישי וקבוצתי מאוד מעניין. החל מניסוח של מילים בתוך תסריט ועד רגישות למי ש"לא עברה" את האודישן. אנו מלווים את תהליך הפקת הסרט ומזמינים אתכם, ההורים, להיות שותפים גם כן בתיווך...

 - ביום רביעי הצטרפה אלינו ילדה חדשה למרחב, עמית. עמית התקבלה בזרועות פתוחות ואנו שמחים מאוד על הצטרפותה. היא השתלבה בשחרית של שיר.

 - באסיפה המרחבית שהתקיימה ביום חמישי האחרון היה דיון על התיקים במרחב. את נושא האסיפה העלו בוועדת אסיפה המרחבית הכוללת קבוצה מאוד מגוונת של ילדים: סער, גילי א, גלי הלוי, איילון, נבו, בר, נרי, עמית י, אביגיל, סהר, יערה, נגה....והיד עוד נטויה... :-)

באסיפה נקבעו החוקים הבאים:
1. חובה לתלות את התיקים על המתלים.
2. מי שהתיק שלו לא תלוי -התיק יוצא מהמרחב.
3. יש לתלות את התיקים תוך רגישות  - אם אני גבוהה - לתלות גבוהה, אם אני יכולה שהתיק יהיה למטה - עדיף שיתלה למטה וכו'...


שיהיה המשך שבוע מצוין!

 גיא, גבריאל, שיר וסהר

Comments