סיכום שבוע -19-23.3.2017

פורסם: 24 בפבר׳ 2017, 0:32 על ידי: GL Sahar   [ עודכן 24 בפבר׳ 2017, 0:40 ]

שבוע מיוחד ויוצא דופן חווינו השבוע.

פתחנו בראשון בטיול בית ספרי לגבעת עודד הצמודה לנהלל, בדרך עצרנו לקפיצה בחבל והמשכנו לגבעה המוריקה לסדנאות שונות ולמשחק חופשי במרחב הפתוח. ילדים רבים התמסרו להכנת מרק, משחק התגנבות , יוגה, התבוננות וציור בטבע בעוד שילדים אחרים שיחקו והתרוצצו בהנאה במשחקים שונים. אכלנו מרק טעים ונהנינו מביחד אחר ומאפשר. מזג האויר היה מושלם ונעים היה לשהות יחד בחוץ כל היום. היה זה סיפתח מתאים לשבוע חצר שהחל ביום שני בנקיון כללי של בית הספר מבפנים ומבחוץ. הילדים ואנחנו הצוות התגייסנו בחריצות לנקות, לפנות, לסדר, לגזום וכל זה ועוד כדי שנפעל בסביבה נעימה כל השבוע כשאנו מכוונים לשדרוג החצרות שלנו. במהלך השבוע , לאחר השחריות , כל יום נפתח בהתכנסות בית ספרית על הדשא ולאחר מכן פיזור לפי מיזמים ופעילויות. כל יום התקיים טורניר אחר בזמן שלנו - כדורסל, כדורעף וכדורגל כשהילדים והמורים היו שותפים וחלקינו עודד מהצד.

ילדים רבים נרתמו לפרוייקטים שונים בחצר ועבדו יחד עם אותה הקבוצה לאורך כל השבוע, חלק מהילדים נע בין מיזמים ונרתם לעבודות שונות וילדים אחרים הזדקקו לתיווך והכוונה לעבודה ופעילות מסויימת . גם השבוע ילדים מסויימים מצאו את עצמם מתלבטים, לא תמיד מוצאים את עצמם ומחפשים כיצד לתרום . שבוע כזה בהחלט מזמן למידה אחרת, התמודדויות חדשות והרבה הזדמנויות לעשייה ובעיקר להיכרות של כל אחד מאיתנו עם עצמו במצבים שטרם התנסינו בהם בבית הספר, לפחות חלקינו. 

במהלך השבוע הייתה יוזמה של ילדים וילדות להכין פינת ישיבה ליד המרחב. הם התארגנו עצמאית ועבדו יפה. בשלב מסויים פינת הישיבה נאלצה לעבור מקום והתמקמקה מחדש בכניסה למרחב - הילדים קישטו, הכינו פינת משחק, הביאו ספסלים וכריות ותלו שלטים. הכניסה נראת נפלא!! 

היה זה מאתגר, מהנה, מרגש ולאחר שבוע מגוון בחוויות, בהחלט שידרגנו את החצרות, למדנו איפה אפשר היה לעשות אחרת ומה עבד טוב. הרבה מסקנות משבוע נסיוני זה ובעיקר עשייה משותפת למען כולנו. היה זה שבוע משמעותי בו ילדים רבים בלטו בהעדרם מבית הספר וילדים רבים בלטו ברצונם האמיתי לתת מעצמם ובחריצות וחדוות עשייה לעבוד והבחירה כאן באה לידי ביטוי מאוד חזק. אנחנו ניסינו לתת מענה לכלל הילדים ולראות את אותם אלה הזקוקים לנו יותר. עוד נעבד את הרשמים יחד עם הילדים כמובן.

בעוד שבועיים נחגוג את   פ ו ר י ם   וכבר אנחנו מתכוננים ותורמים 15 שקלים למשלוחי מנות אותם נרכוש מעמותת אלו"ט. זוהי יוזמה ברוכה וחשובה והילדים השבוע נחשפו לרעיון בשחריות, הקשיבו בעניין רב ויחד למדנו מה זה אוטיזם . צפינו במספר סרטונים, שמענו סיפורים ודיברנו על החשיבות בראיית האחר, בהסתכלות על עצמינו, על ההתנהגות שלנו כלפי עצמינו וכלפי הסביבה שלנו. הילדים שיתפו ושאלו שאלות וכיבדו מאוד את הנושא ואת הרעיון המרגש הזה. מעל למנהג היפה של נתינה בפורים אנו רואים בערך הנתינה וראיית האחר חשיבות עצומה בחינוך בפרט ובחיינו היומיומיים ככלל.

נגריל בשחריות למי אנו נותנים משלוח ונשקיע בברכה יפה מעומק הלב, לפי יכולתינו.

בשבוע הקרוב ביום רביעי יצאו הילדים משיעור נחל הקישון לטיול הראשון. זהו סיור לילדים שבחרו בשיעור זה והוא יתקיים עם מיכל שבאה במיוחד כשמטרת השיעור היא שיקום נחל צבי . נרשמו לשיעור זה 17 ילדים מהמרחב ומקוים שיפיקו את המירב ויהנו ממנו. זוהי עוד הזדמנות לעבוד בחוץ ולראות כמה הסביבה משפיעה וחשובה לנו.    נקיים השבוע אסיפה מרחבית בנושא הטיול השנתי הקרוב ויום המעשים הטובים גם יחתום לנו את השבוע. זוהי תקופה מלאת ארועים וזו בעצם השגרה שלנו. השבוע גם ימשיכו הטעימות במערכת החדשה של המחצית השנייה בה הילדים יתנסו בשיעורים שבחרו כדי שנוכל לסגור מערכות ולשמור גם על שגרת שיעורים מרתקת ומאפשרת.

סוף שבוע שמשי ונעים, בריאות לחולים ושבת מנוחה.

צוות גזוז – 

סהר, טל ,עומר ואריאלה.

 

 

Comments