סיכום שבוע - 15-19.5.2016

פורסם: 21 במאי 2016, 10:12 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 21 במאי 2016, 10:12 ]

אנו שמחים ונרגשים להביא לפניכם את הסיכום האחרון של מרחב ניצנים- לשנה זו ובכלל...למה אתם שואלים? ובכן, תצטרכו להמתין ולקרוא את הסיכום עד סופו כדי לגלות את התשובה...


לפני שנפרט ונספר מה קרה שבוע ומה צפוי לנו שבוע הבא...

ביום ראשון, בזמן שכולנו היינו בשחריות, שיר האהובה שלנו ילדה את שני ילדיה המתוקים - אביב וארז. אנו שולחים לשיר, לאמיר ולשני הקטנטנים ברכות, שמחה, בריאות וחיבוק גדול לקראת התקופה המרגשת והחדשה הצפויה להם! מכל הדודים והדודות של מרחב ניצנים!!! 

 

השבוע שלנו התחיל עם שרב כבד במזג האוויר, מה שהכניס את כולנו למרחבים סגורים, כאשר את הכדורגל, הגומי והתופסות מחליפים משחקי קלפים, מרתון שחמט, ציור, אמנות, או כל מיני שיחות חולין בין הילדים. אנחנו שהינו איתם במזגן נהנינו מכל רגע.

דרך נוספת ומהנה לא פחות שבה בחרו חלק מהשחריות להפיג את החום הייתה כל מיני משחקי מים בתחילה ובסופי היום, הכנה 'ליום מלחמת המים' המסורתי של המרחב שיתקיים לקראת סוף השנה (זה הזמן להתחיל ולהצטייד ברובי/ אקדחי מים...). אז אם לסכם- בזמן שגיא נהנה לו השבוע במילואים (שני עד רביעי), עבדו שלוש מורות המרחב במרץ רב תוך השקעת כמות אדירה של זיעה שניגרה מעל מצחן. אלופות העולם!!!

בין לבין דנו השחריות בהצעת החוק השבועית שמטרתה הייתה ביטול אסיפות בית הספר, הצעת חוק שניתנה על- ידי אורי, מנהל בית הספר. השיח היה מעניין ונרחב תוך שהוא כולל סוגיות של חובה אל מול בחירה, מידת ההשפעה שהילדים מרגישים שיש להם או לחילופין, מתי הם מרגישים שהמבוגרים נותנים את הטון, ואז – האם באמת יש להם את ההשפעה לשנות 'סדרי עולם'. התחושה הכללית שלנו היא שקיימת עלייה ברמת השיח האישי והקבוצתי במרחב, בעיקר מבחינת עומקם של הדברים, ההתייחסות הקבוצתית תוך הקשבה ומתן כבוד לדעותיו של האחר. סוג של בגרות מסוימת המבשילה לה, לקראת הישורת של השנה.

ואם בישורת השנה עסקינן, הרי שכולנו כבר ממש שם...לא ייאמן איך הזמן טס. סוף השנה בהחלט כבר ניכר ומורגש- בחונכויות, בשיעורים השונים, באווירה הנינוחה מאוד, כאילו כולם מבינים שכל דקה מקרבת את סוף השנה ומעריכים מאוד את הרגעים עד אז.

ביום רביעי קיימנו את מרוץ השדה המסורתי של בית הספר, זו השנה הרביעית שלו. תמיד מהנה, מגבש ומרגש לראות את כלל תלמידי בית הספר, לבושים כולם בבגדי ספורט ויוצאים לרוץ יחדיו- כל אחד בהתאם למסלול הריצה בו בחר (אפרופו בחירה) כנכון והמתאים לו ביותר. משהו מיוחד מאוד.

ביום חמישי המשכנו עוד קצת את אירועי יום העצמאות, דרך סדנאות שונות שקיימנו בסוף היום ועסקו ביום העצמאות ה – 68 למדינת ישראל (אגב, הסיבה לכך היא שבשבוע שעבר לא היה באמת זמן לכך, עקב הסמיכות ליום הזיכרון). הסדנאות (שהיו בחירה כמובן) היו מגוונות ומעניינות.

ובכן, אתם שואלים - מה לגבי העניין הזה של 'סיכום מרחב ניצנים האחרון'...?

אז ככה:

 
   
 

במהלך כל התקופה האחרונה קידמנו במרחב את סוגיית החלפת שם המרחב 'מניצנים' לשם חדש (שאמור להיות שם של להקה, כמו שנקבע באסיפת בית הספר. הילדים הציעו שמות רבים של להקות, כאשר בסופו של תהליך, נותרנו עם שלושה שמות שקיבלו את מירב קולות הילדים – גזוז, כוורת ו'הביטלס'. האסיפה המרחבית של יום חמישי, נועדה לשם העלאת טענות בעד ונגד שלוש השמות הללו, כאשר כל אחד ואחת מילדי המרחב יכלו לתת את משנתם/ן בנוגע לשם המועדף עליהם. היה בהחלט מעניין לשמוע את הדיונים (שהמשיכו אח"כ גם בזמן החופשי של הילדים, בקבוצות הוואטסאפ השונות ועוד). הילדים ואנחנו שותפים להיסטוריה קטנה ומרגשת, והרי השם 'מרחב ניצנים' קיים מרגע פתיחתו של בית הספר. והנה- כבר בשבוע הבא ייקבע שם אחר למרחב...יש לציין את צוות האסיפה המרחבי שהוביל את תהליך בחירת השם בצורה מעוררת כבוד, מתוכננת להפליא והנה- עוד רגע ואנחנו כבר שם. מעניין יהיה לשמוע אתכם ההורים – איזה שם נראה לכם נכון עבור המרחב (ולמה אתם חושבים כך...). אם כן- הסיכום בשבוע הבא כבר יהיה סיכום שבועי 'מרחב גזוז/ כוורת/ ביטלס'.

 

ומה צופן לנו שבוע הבא...?

 שני אירועים מרגשים - מופע "כובע הקסמים" בניצוחן של דליה ויעל בשיתוף ילדים רבים ונציגות מכובדת של המרחב. ומדורת ל"ג בעומר שתתקיים ביום שלישי. יום חמישי -חופש. 

גם השבוע צפוי להיות חם - אנא ציידו את ילדכם בבקבוקי מים (עם שם!). כמו כן - אנו ממליצי לצייד אותם בכמויות גדולות יותר של מזון... 

  

שיהיה סופש נעים לכולנו ושבוע טוב ורגוע

 

מכל צוות המרחב:

גבריאל, טל, סהר וגיא

Comments