סיכום שבוע - 16-17.9.2015

פורסם: 18 בספט׳ 2015, 5:40 על ידי: Sahar Gal -Lumerman   [ עודכן 18 בספט׳ 2015, 6:20 ]
שלום לכולם!

חזרנו מחופשת ראש השנה ליומיים שהיו גדושים ועמוסים...

בראשם הטיול המיוחד שערכנו ביום רביעי.

בהחלטה מרחבית יצאנו לטיול חובה למפגש מיוחד עם הדבוראי עלי. מצוידים בכובעים ובמים, הזכרנו לילדים את חוקי הבטיחות ו..יצאנו לדרך.

ההליכה מזמנת מפגשים חברתיים חדשים והיה מרגש לראות ילדים משוחחים ביניהם, מתחברים, מכירים...הילדים כבר מכירים את השבילים, יודעים מאיזה עץ לקטוף רימונים (וגם קצת בזכות גיא...), יודעים איפה המתקנים וגם יודעים לכת בשולי הכביש ולהזהר.  החדשים נטמעים לאט, לאט, כל אחד בקצב שלו ואנו מתבוננים מהצד.

במשק עלי סיפר לנו דברים מרתקים על הדבורים ואז נכנסנו לפי שחריות ללמוד את עבודה הרדיה - עלי הראה לנו איך הוא רודה את הדבש ואת כל מסלול הפקת הדבש עד הצנצנות. בדרך למדנו גם את הסוד - איך אפשר לדעת שדבש הוא איכותי...
הקבוצות האחרות שמעו אגדה על הנשר והדבורה.
את הביקור חתם אירוע יוצא דופן - נרי שם לב שבתוך אמבטיית הדבש כלוא עכבר קטן... בהתרגשות רבה של הילדים הוציא עלי את העכבר המסכן ו...הביא אותו היישר לכלוב התרנגולים.... אנחנו לא נשארנו לראות את הדרמה וחזרנו חזרה לבית הספר.

תמונות נמצאות באתר...


 ובהקשר לטיול הודעה חשובה ביותר - אנא דאגו לצייד את ילדכם בכובע ובבקבוק שתיה מדי יום רביעי (גם אם הוא לא מתכנן ללכת לטיול...). ניתן להשאיר כובעים באופן קבוע בתא הפרטי (ואף מומלץ...). כחלק מהחינוך לטיול וגם כאמצעי ביטחון אישי לילדכם -לא נוכל לאפשר יציאה לטיול ללא כובע!!! 

גם הסדנאות החלו את מתכונתן המחודשת - במהלך זמן שלנו בימי חמישי יהיו שלל סדנאות חד פעמיות אותן מעבירים ילדים ומורים. הסדנאות מתפרסמות בבוקר וכל ילד יכול לבחור לאן ללכת. השבוע נהנו הילדים מפעילות מיוחדת של שומרי הגן, משירה בציבור, מסדנת הכנת צמידים, כדורגל ועוד... הילדים יכולים להציע הצעות לסדנאות נוספות בתיבת ההצעות שנמצאת ליד מרחב אומנות... אנו מחכים לנציגות מניצנים!

בנוסף - אנו מתחילים לחשוב על ארגון פעילות אחר הצהריים לילדי המרחב. הפעילות הראשונה תהיה בבית הספר והתאריך המשוער יהיה באמצע-סוף נובמבר.
אנו מזמינים הורים (וכמובן ילדים!) שרוצים לקחת חלק בחשיבה ובתכנון לפנות לשיר (בטלפון: 0509470200).  

מזכירים ומבקשים ממי ששכח  לשלוח תמונה של ילדכם כך שפניו נראות באופן ברור.

וקצת לקראת שבוע הבא:

1. ביום ראשון יתקיימו שחריות בנושא יום כיפור ובמהלך זמן שלנו (ביום ראשון ושני) תתקיים פעילות בנושא. הנושא השנה הוא: דברים שאני מצטער עליו... סליחה ביני לבין החברים שלי...

2. ביום שני נקיים פעילות הקשורה לבחירת חונך. את החונכים יבחרו הילדים ביום חמישי. יהיה עליהם לרשום פתק ובו 4 מבוגרים שהיו רוצים שיהיה החונך שלהם. אנא דאגו שילדכם יגיע ביום חמישי. ילד שלא מגיע יצטרך לדאוג להעביר את המידע לשוחר.

3. ביום חמישי, לאורך כל היום, תתקיים פעילות יוצאת דופן (מאוד!!!) לכבוד חג הסוכות... גיא, ארז ולי מתכננים הפתעה גדולה....

שיהיה סופ"ש נעים, רגוע ושלו.

מאיתנו,

גבריאל,  גיא, שיר וסהר
Comments