מרחב ניצנים

פורסם: 15 בספט׳ 2013, 14:44 על ידי: Uri Elasar   [ עודכן 15 בספט׳ 2013, 14:49 על ידי Sahar Gal -Lumerman ]

בשבוע השני שלנו בבית הספר המשיכו הילדים בתהליך ההסתגלות. הרבה שינויים והרבה למידה: קבוצת ילדים חדשה, סדר יום ארוך ושונה מהגן, וגם לילדי ב' הוא השתנה מהשנה שעברה. הילדים לומדים את המערכת שלהם, עוברים משיעור לשיעור, לומדים את המורים החדשים ואת המרחב החדש סביבם. אנחנו חשים בצוות שהם לאט לאט צוברים ביטחון, מכירים חברים חדשים, יוצאים יותר מהמרחב ומסתובבים להם ברחבי בית הספר והכול מעניין, ממלא, מסקרן. אנחנו מנסים לתווך ביניהם בתחילתם של מפגשים חברתיים, ויפה לראות איך הם לוקחים את המושכות וממשיכים לשחק יחדיו גם בלעדינו. 

אחרי שהילדים בחרו מערכת, והחלו לפעול על פיה, התיישבנו השבוע לבחירה נוספת: החונך. לאחר שהסברנו את תפקיד החונך בבית הספר (החבר'ה של ב' גם עזרו) כל ילד רשם שלוש אפשרויות מועדפות עליו מתוך כל מורי בית הספר. לאחר חופש סוכות כל ילד יתחיל במפגש עם החונך פעם בשבוע.

חגי תשרי שהציפו אותנו ממש בתחילת שנת הלימודים, הוסיפו תוכן וחגיגיות ללמידה בבית הספר. בשחריות קיימנו עם הילדים את מנהג התשליך - דיברנו על מהות הסליחה והכפרה ביום כיפור. בין לבין יצרו הילדים בחצר הגדולה, יחד עם כל ילדי ביה"ס, סוכות קטנות מקרטונים, וגם בשיעורים השונים למדו על מנהגי החג. בקבלת החג ביום חמישי, רגע לפני שיצאנו לחופש, ישבנו יחד כל בית הספר במבואה, שרנו, שמענו סיפור, ענינו על חידות לחג ועוד...

בשיעורי העברית של ילדי כיתה ב' התמקדנו בלמידה על עמק יזרעאל. הילדים סיפרו על הישוב שהם גרים בו, ולמדנו את שיר העמק. הא'לפים התחילו ללמוד על פי חוברת יסודות, ולהתאמן בכתיבה דרך הנושא של חגי תשרי.

השבוע גם יצאנו לטיול המרחבי הראשון שלנו. כל ילדי ניצנים שרצו, יחד עם כמה ילדי כיתה ו', יצאנו לחורשת בית העם בנהלל. נושא הטיול היה הסתיו יחד עם המשך גיבוש והנאה. הילדים נהנו ממתקני גן השעשועים של המושב ובמקביל חלקם הכינו שלט ׳חג שמח׳ מהדבקת חומרי טבע שאספנו בסביבה. היה כיף לראות איך הילדים משחקים אחד עם השני.

השבוע חגגו בשחרית של שיר וגיא יום הולדת לדניאל- מזל טוב!

 לקראת סוף החודש נחגוג לעוד חלק מילידי ספטמבר, כולל ציון ימי ההולדת באופן מרוכז באמצעות שחרית של כלל המרחב.

לסיום, נאחל לכולם גמר חתימה טובה, וחג סוכות שמח ומשפחתי!

להתראות, צוות ניצנים: שיר, לי, גיא ודליה


Comments