אותיות פורחות באוויר (משפ' בנאי)

פורסם: 21 בפבר׳ 2015, 7:30 על ידי: Uri Elasar
אותיות פורחות לאוויר הינו שיעור שפה העשרה המיועד לתלמידי ד-ז.
בשיעור נעסוק במשפחת בנאי. המשפחה המשפיעה ביותר על התרבות הישראלית לאורך השנים בעולם הבמה, המוסיקה, הספרות והתיאטרון. מבנה הקורס בנוי סביב נושאים כמו חיפוש, ילדות, הורות, מסעות, אהבה וחברות כטשר בכל נושא נעסוק בממוצע שני מועדים. בשיעורים נערוך הבחנות והשוואות בין שירים מתקופות שונות, למשל, אביתר בנאי באלבום הראשון שר 'תיאטרון רוסי' אל מול התכנים בהם הוא עוסק באלבומיו האחרונים לאחר תהליך החזרה בתשובה. כמו גם השוואות בין שירים המתארים חברות שהיתה ואינה עוד, לדוגמא, דני של משינה. בסוף כל שיעור הילדים מקבלים משימת כתיבה לבית בה אנחנו עוסקים בשיעור שלאחריו. משימות אלה חשובות ביותר מכיוון שהן נותנות לילדים הזדמנות לשמוע את השירים בהם נעסוק ולהכין את עצמם לתוכן השיעור.

הזמר ואיש הפחים/אהוד בנאי
אתמול,לפנות בקר, אחרי ההופעה בקיסריה, ירדתי מרכב ההסעה שלנו, ועברתי בשביל הצר המוליך לביתי. עמד שם איש מבוגר, בגילי, פחות או יותר, עם בגדי עבודה כהים וכיפה סרוגה לראשו, איש קשה יום, או אולי במקרה הזה קשה לילה.
הוא התלונן בפני שהרכב שחונה במעבר הצר מפריע לו לעשות את העבודה שלו, לסחוב את פחי הזבל הירוקים והגדולים אל פינת האיסוף. הוא דיבר בשקט, בלי כעס, רק עם איזו תרעומת על המצב הזה ואולי גם על המצב שלו בכלל.אמרתי לו שהוא צודק, אבל אין מה לעשות כי יש מצוקת חניה ברחוב. הוא הנהן בראשו,נאנח,אמר לי "שבת שלום", והמשיך בעבודתו. הלכתי לאט הביתה ולפני הכניסה הסתובבתי להביט בו.
לא. לא הרגשתי רחמים. רק איזו דקירה קטנה .שני אנשים לבד ברחוב בלילה, לפנות בקר. אחד חוזר מהופעה מול קהל אלפים מריע, והשני סוחב פחי זבל.  ובפני ריבון העולמים, תודה לאל,  אנחנו שווים.

Comments