שיעור ריקודי עם

פורסם: 20 בדצמ׳ 2015, 10:52 על ידי: Sahar Gal -Lumerman

להחזיק ידיים, לעמוד במעגל, לרקוד במעגל ושלמור עליו לאורך כל הריקוד, לראות שכולם בתוך המעגל ואף אחד לא בחוץ, לרקוד לפי הקצב, בצעדים הנכונים, להיחשף לשירים שלא הכרנו, להתחשב במגבלות ובקשיים של הילדים האחרים, להקשיב, לתת לרגלים לנוע מעצמם, להתחלק לזוגות, לרקוד עם בת זוג שמעולם לא רקדתי איתה, לשלב מחיאות כף או קריאות בקצב ובמקום המתאים, ללמוד ריקוד חדש, להרגיש שבהתחלה קשה לי ובכל שיעור שעובר הרבה יותר קל לי.

כן, ריקודי עם זה לא רק לרקוד. הלמידה רחבה, עמוקה ומגוונת.

ריקודי העם בישראל התחילו עוד לפני הקמת המדינה וזהו נוהג שניתן למצוא אותו במדינות רבות. בתוך ריקודי העם משתלבים סממנים חברתיים, תרבותיים, רגשיים וכמובן – הרבה תנועה. לכל ריקוד כירואגרפיה משלו העומדת בקריטריונים מוגדרים. צעדי הריקוד (בכל ריקוד עם ובפרט בישראל) דומים וחוזרים על עצמם כך גם המקצב. השיעור מיועד לכל הגילאים וגם למצטרפים ולמצטרפות ספונטניים...

אני התחלתי לרקוד ריקודי עם כשהייתי בכיתה ה'. היינו צריכים לבחור חוג בבית הספר ודודה שלי העבירה חוד ריקודי עם. לא היה לי נעים לא להצטרף לחוג והצטרפתי... מאז אני רוקדת באופן חובבני למדי, נהנית ללמוד, נהנית להיות מאותגרת, נהנית להכיר ריקודים ושירים חדשים ועכשיו –נהנית מאוד גם ללמד וללמוד ביחד עם הילדים.


Comments