סיפורים בטעם של פעם \ גיא

פורסם: 15 בספט׳ 2013, 6:27 על ידי: דמוקרטי בעמק   [ עודכן 15 בספט׳ 2013, 6:27 על ידי Lee Van Spier ]

מי מאתנו לא אוהב לשמוע סיפורים? מי מאתנו לא אוהב לשמוע סיפורים מפי סבא וסבתא, בעיקר כאלו המייצגים את ההיסטוריה המשפחתית שלנו? ואיך ההיסטוריה המשפחתית מתקשרת להיסטוריה של מדינת ישראל? ובכלל, היום כאשר הילדים עטופים במגוון הטכנולוגיה, כזו שסבא וסבתא לא חלמו עליה- האם עדיין ניתן למצוא עניין בסיפורים? ואולי ניתן גם להשתמש בטכנולוגיה לצורך יצירת גשר בין הדורות? ולאן נעלמו אותם ׳ערכים׳ על- פיהם גדלו משי דור הזהב, מלווים את ארץ ישראל במהלך שנותיה והישרדותה? האם הם נעלמו בכלל, ואולי די במפגש בין דורי שכזה, על - מנת להנחיל ערכים אלו לדור הילדים הנוכחי???

אכן הרבה שאלות- ומכאן אולי גם ייחודו של הקורס  ׳סיפורים בטעם של פעם׳, אשר נולד מתוך סקרנות לשמוע ולדעת על ההיסטוריה של המדינה ממקור ראשון...

למעשה, רב רובו של הקורס יתרחש בבתים של אנשי הדור השני של מושב נהלל, שרובם נולדו עוד לפני קום המדינה וליווה בשנותיה הראשונות, חלקם כילדים וחלקם כבוגרים ציוניים מלאי ערכים, סייעו בבנייתה, הפרחתה, הקמת דורות חדשים ועוד. 

אנשי הדור השני בנהלל שילוו את הקורס נבחרו מכיוון שהם מייצגים תחומים שונים, בהם יוכלו הילדים למצוא קשר לסבים וסבתות שלהם. סוגיות של ביטחון, חינוך, חקלאות, עלייה, בריאות, ספורט, כלכלה ועוד- כל אלו ייוצגו באמצעות סיפורים, תמונות, חפצים ועוד. 

במהלך השיעורים יילמדו הילדים לבצע תיעוד בסוגים שונים (כדוגמת ראיון, סיכום, הקלטה...) ויתעדו את המפגשים במטרה להנציח את הסיפורים השונים. אם וכאשר נגיע לכך- ננסה להעלות את הדברים לאתר האינטרנט של ׳בית התפוצות׳ אשר עוסק בכך במסגרת התכנית ׳הבין דורית׳ בשיתוף המשרד לאזרחים וותיקים. 

אם הכול ילך כשורה וירצה לנו הזמן- ננסה במהלך הקורס להגיע לחקר מקרה בהיסטוריה המשפחתית של הילדים, בעיקר בתחומים אליהם ייחשפו במהלך הקורס. ואם לא- יש לנו קורס למחצית הבאה של השנה...

מקווה שיהיה כיף ומעניין לילדים, ולא פחות מכך- גם לבני הדור השני במושב נהלל...

Comments