נבחרת הכדורסל בנות של דמוקרטי בעמק

פורסם: 1 בפבר׳ 2014, 10:25 על ידי: Uri Elasar
במהלך השנה שעברה העלו רעות שרקז ותומר ראובני ממרחב בוגרים רעיון, להקים נבחרת כדורסל של בנות בית הספר. לא היה מדובר בשיעור רגיל בתוך המערכת, אלא בפעילות על הזמן הפנוי של כל הבנות שרצו להשתתף ולקחת חלק ביוזמה.
ההתחלה לא הייתה קלה וכמות הבנות שרצו להשתתף לא הייתה רבה. אולם, אט אט ובסבלנות רבה החלה להתקבץ לה נבחרת של בנות, שראתה בקבוצה הספורטיבית הזו משהו מיוחד ומהנה. הבנות וויתרו פעם בשבוע על 'הזמן שלנו' ביום רביעי, ובאו להתאמן וליהנות ולהכיר את משחק הכדורסל, אשר רובן המכריע של הבנות כלל לא הכיר עד לאותו הרגע.
סוגיות חברתיות צצו ועלו מעל- פני השטח בזמן האימונים חדשות לבקרים. התהליך התחיל. היה זה תהליך ארוך שבו למדו הבנות להעריך אחת את השנייה, ללמוד לוותר בשביל הנבחרת ולהגיע לאימונים למרות שלא תמיד יש חשק, בעיקר בגלל החשש לפגוע בבנות האחרות. תחושת אחריות אישית וקולקטיבית החלה לצוץ אט אט. 
עם הזמן החלו הבנות ללמוד את עקרונות משחק הכדורסל, הקצב באימון גבר, הבנות החלו להכיר חלק מהתרגילים השונים, ואף לקחת חלק בשיעורי הכדורסל השונים שהציע בית הספר כחלק ממערכת השעות.
במקביל זכתה הנבחרת בתרומה של ביגוד עם לוגו בית הספר. תודה רבה על התרומה.
השנה היה ברור לכולם שאימוני הנבחרת ממשיכים ובגדול. לאחרונה אף נרשם בית הספר לקחת חלק בטורניר כדורסל לבנות בהשתתפות שישה בתי ספר יסודי השייכים למועצה. מטרת הטורניר (המתקיים בפעם הרביעית) היא לחשוף את הבנות לענף הכדורסל, להכיר בנות מבתי ספר אחרים וליהנות מעצם המשחק המשותף.
הטורניר יתקיים בסוף חודש פברואר. תאריכים רלוונטיים יפורסמו בהמשך לכל מי שירצה לבוא ולצפות בבנות.

בתמונה:
עומדים (משמאל לימין): שיר, שירה, נגה, תומר, נעם, גיא 
יושבות (משמאל לימין): רעות, מאיה, נויה, נועה
לא נמצאת בתמונה: מאיה זוהר.

Comments