סיכום ולקראת שבוע, 21.10.2017

פורסם: 23 באוק׳ 2017, 11:07 על ידי: יעל תלם
אנשים יקרים ונשים יקרות,
הנה עבר שבוע וחזרנו לשגרה לשבוע חגיגי מאד של קביעת החונך\כת. תהליך ארוך ומורכב בסודוקו הענק הזה של קביעת חונך שלוקח בחשבון את רצון התלמידים, מחשבות הצוות, בקשות, מהמרחב או לא מהמרחב ועוד... והנה נבחרו חונכים מעולים ומעולות ונו בטוחים שגם אם לא החונך שהוקף בעיגול נבחר (היו ארבעה שמות בכל פתק), הבחירה תהיה מתאימה ונכונה. ברגעי האכזבה (של ההורים או של הילדים...) צריך לזכור שחונך זה תפקיד ולא גורל או מכסה לסיר וכל אחד מ30 החונכים ייעשה את תפקידו מעולה! 
בהצלחה לחונכים עם הנחנכים ואתכם.

עוד לפני החג ביקר בבית הספר מפקח המחוז אמיר מיכאל ביחד עם יעלי המפקחת של בית הספר. הם קיבלו סיור מאלף של ילדים ממרחב בוגר וטיפקס. אמיר ציין שני דברים שמאד אהב והתרשם - המרחבים הגילאיים (לנו זה מובן מאליו אבל בחינוך הרגיל אין מרחבי שהייה כאלה) ומתהליכי הלמידה כדוגמת ההאנגר. הנה שני סרטונים של תומר אלעופר מסביר ושל אמיר ויעלי מסכמים. תהנו...אנחנו התרגשנו.

השבוע גם הגיע היורה האמיתי... מתח שירד עלינו... הנה כמה תמונות שתוכלו לחוות איתנו את מה שהיה
תמונה מוטבעת 1
גיא מנסה לשחות אץ הכניסה לבית ספר...
תמונה מוטבעת 2
ארז מגלה יכולות אלתור גבוהות!
ולמי שרוצה גם סרטון קצרצר

אסיפה
האסיפה עסקה השבוע בנושא חם - כמ"ש או לא כמ"ש... הרבה ילדים הגיעו והיה דיון מעמיק ומרתק. עלו מספר הצעות שיעלו להצבעה בשבוע הבא. למי שמעוניין הנה הפרוטוקול  - שווה קריאה!!

למעוניינים בתמונות נוספות - קישור לאלבום

איריס ארבל היקרה ילדה את זוג התאומים הנפלא שלה!!! מזל טןב איריס יקרה וחיבוק מכולנו - הנה טעימה קטנה מהם
תמונה מוטבעת 3

ד"ש מעומר שמטפס על הרים בסין וגם מלמד שם ילדים סינים אנגלית
תמונה מוטבעת 4

וכעת להודעות לקראת השבוע הקרב...

עץ דמוקרטי ב 30.10 בשעה 18:30  - נשלח מייל לגבי ערב למידה ביום שני ה 30.10 אבל, מכיוון שהתהליך של בניית ערב הלמידה הוא אינו של בית הספר אלא בנוי מרעיונות שלכם ומנוהל על ידי צוות של הורים ואנשי צוות החליט הצוות שעדיים מוקדם לכם החלפנו את ערב הלמידה בעץ דמוקרטי.
למי שלא זוכר - עץ דמוקרטי היא השיטה שלנו לניהול מעגלי שיח בין הורים וילדים וצוות על כל נושא שבעולם! מטרתו הוא לא למידה (למרות שבטוח נלמד שם) אלא העלאת נושאים בוערים להורים, לצוות ולילדים. מטרתם של מעגלי השיח הוא לאפשר שיח פתוח ומשפיע של כלל השותפים בבית הספר. כיצד זה מתבצע (למי שלא היה) - אתם מוזמנים הגיע ב 18:30 (השעה מוקדמת כדי שגם ילדים יוכלו להשתתף בשיח) הציע ולבחור באחד מהנושאים שיועלו לדיון ובמשך שעה ורבע לקיים דיון תרבותי ואמיתי בנושא שייבחר כשבסיומו ייערך שיתוף במליאה והסיכומים יועברו למתנדב שיאגד אותם למסמך מקוון.
ניתן להגיע לערב עצמו ולהציע נושא לדיון וניתן גם לשלוח נושא כאן בטופס המקוון הזה 
התגובות לעץ הדמוקרטי בשנה שעברה היו מאד טובות - אל תוותרו, מחכים לראותכם!

וטרינר - פינת החי שלנו זקוקה לוטרינר מתנדב שיבוא לראות את החיות פעם בחודש. אם אתם וטרינר או וטרינרית או שאתם מכירים כזה שיוכל לעזור - פנו לארז או למזכירות. תודה

דפי a4 - מבקשים להביא ממי שעדיין לא הביא...

ולסיום,
אנחנו חיים בעולם ותרבות שמקדשת מצוינות והשגיות. תרבות ניאו ליברלית שהחופש שניתן בה לא תמיד מזהה את האחר שנדרס בעקבות אותו החופש, חופש שיוצר תחרות הרסנית, פערי שכר, אלימות ועוד... הטבח בלאס וגאס הוא עוד אבן דרך בהיותה של התרבות האמריקאית סמל ומופת לרעיונות הליברלים הללו ולראיה סחר חופשי בנשק אולי בעבר היה למטרות הגנה והיום הוא פוגע בחופש עליו הוא מגן. הספורט היה ועודנו אבן יסוד בתרבות האמריקאית וגם שם (כמו בעולם כולו) הספורט הפך להיות מקצועי במובן הלא ערכי של המילה... הכסף הוא הקובע וכבר אין נאמנות לקבוצה או אפילו לעיר, הגינות הפכה ללעג והניצחון הוא חשוב כדי להשיג אץ החוזה הגדול יותר ולספק את הבעלים ובעלי המניות. ובכל זאת האמריקאים טובים גם בלייצר קיטש וקיטש טוב... תמונות הרואיות, סרטים הוליוודיים, ריאלטי משובח וסדרות טלוויזיה מלוקקות - אבל באיכות. ולמה זה קשור? כי בסרטון הבא אפשר לראות את הקיטש את החלום האמריקאי ולהיות ציניים אבל אפשר לרגע להשיל את מעטה השריון ולהתרגש עם מעשה ערכי, רגיש ומעורר השראה שבעיקר אמור לשקף לנו את השאלה:ף מתי בפעם האחרונה עשית מ/הו בשביל מישהו? הקישור לסרט - מהלך הכדורסל הטוב ביותר בכל הזמנים (ג'ורדן לא מופיע בו)
Comments