סיכום ולקראת שבוע 10.6.2017

פורסם: 10 ביוני 2017, 22:21 על ידי: יעל תלם
אנשים יקרים ונשים יקרות,
חם בחוץ, הבריכות פתוחות וגלי החום מזכירים לנו שהנה הוא מגיע ... החופש הגדול!!
כ70 ילדים יסיימו כבר ביום שלישי הבא את לימודיהם ואילו כל השאר ימתינו רק עוד 10 ימים נוספים ואז יצאו כולם לחופשה הגדולה!
זהו זמן הסיכומים עכשיו בבית ספר - תעודות, משובים, הערכות, שיחות חונכות מסכמות, גרפים, שירי שש בש למי שבכלל עוד חודש וחצי חוגג... וברקע תופסים את ליבנו אלו שעוזבים ועוזבות עם תהליכי הפרידה המכילים עצב ושמחה ושלל רגשות מגוונים. רגעים אלה אף פעם לא קלים אבל אנחנו מקבלים אותם בהבנה שכשהבחירה היא ערך מרכזי אין לנו אלא לשמוח ולהתרגש כשאנחנו רואים את אלו שכל כך התאמנו בשנים האלה בתהליכי בחירה ותיווכם מיישמים הלכה למעשה התלבטות משמעותית בצומת חשובה... השוחרים והחונכים שליוו את הילדים והילדות (חלקם מספר רב של שנים) מביטים על הילדים שאמנם לא שלהם אבל מרגישים צביטה קטנה (או גדולה) בלב של אותו עצב מהול בשמחה ובעיקר התרגשות של סיום.
סיום ופרידה הוא גם מנת חלקם של כל ילד וילדה במערכת החינוך, שנה נחתכת לה ביוני ללא התחשבות בתהליכים וללא הבחנה בין זמן טוב או רע להיפרד... דווקא עכשיו אני פתאום מרגיש שאני רוצה להמשיך וללמוד... הפרוייקט המשותף של השחרית נגמר ממש לפני הזמן... אוף, כבר לא בא לי לעשות כלום... מגוון רחב של חוויות ותחושות שקשורים לתהליכים השונים עוברים על כולנו וזה הזמן לנצל את הימים האלה של סיום לדבר, להרגיש, להתחבר לחוויות ולהבין שתהליכי פרישה הם חלק חשוב מהחיים ומלמידה וגם אם הם באים באופן מלאכותי ולא מתוך בחירה יש להם מקום ואולי זו הזדמנות שמערכת החינוך מעניקה לנו להתנסות בהם ולזכות בתהליכים בריאים ונכונים.

מעגלי למידה (צוות היגוי) - זה נראה לפני הרבה מאד זמן... אבל לפני שבועות נפגשו הורים אנשי צוות ורועי (מנכ"ל העמותה) לשרטט יחדיו כיצד הם רואים את ימי הלמידה של בית הספר. היה דיון מרתק ומכבד בו הובעו דעות והוצעו הצעות וסוכם על מפגש המשך בו יקבע הנושא אותו ילמדו הורים אנשי צוות ותלמידים (בהקשר של בית ספר כמובן) ובעיקר הובן שימי הלמידה חשובים מאד וחשוב שהם אכן יהיו ימים שלא מאורגנים על ידי בית הספר שמלמד את ההורים אלא  נושאים משותפים שיוצאים אליהם ללמידה משותפת (סיכום המלא יצא בקרוב). תודה גדולה להורים ואנשי הצוות שהגיעו והקדישו את הערב ואת זמנם מתוך רצון גדול להיות מעורבים! ותודה כמובן לרועי על ההכנה וההנחיה.

נבחרת הרובוטיקה חזרה מדנמרק -  אמנם לא מייצגת את בית ספר אבל יש לנו שם נציגות ראויה (4 תלמידים) שמגיע להם לקבל התייחסות  ובעיקר בשל החוויה המעניינת והייחודית... הנה מה שכתבו וסיפרו לנו גלעד ואופיר (בגוף שלישי...):
ביום רביעי שבוע לפני חופש שבועות טסו חברי נבחרת הרובוטיקה של אלון הגליל לדנמרק לתחרות אירופה הפתוחה. קבוצת אלון הגליל היא קבוצת רובוטיקה אשר משתתפת בתכנית הFirst Lego League) FLL) מבית ספרינו יש ארבע נציגים בקבוצה: אוריה הרפז, גילעד שגב, גילעד גרינברג ואופיר רז (מתמרת). במסגרת התחרות הילדים היו בלגו לאנד, נפגשו עם עם כ 120 קבוצות מכל העולם (כולל משלל מדינות ערב) והתחרו בתחרות ברמה בין לאומית. אומנם לא חזרו עם גביעים, אבל החוויה וההשתתפות חשובים יותר. עלו והצליחו!
צעדים להתבגרות -  ביום רביעי בשבוע האחרון ערכו ילדי ואנשי הצוות של צעדים להתבגרות את היום ההפוך שלהם שהחל בצהריים והסתיים בערב וכלל שלל פעילויות ובין היתר מתנה מסורתית למרחבים שהכינו הילדים. כרגיל בסיום כל שנה הפרוייקט שזו שנתו הרביעית מקסים ומרגש ומביא לידי ביטוי כל כך הרבה ערכים, למידה וחוויה שהילדים אנו מקווים יזכרו עוד שנים... תודה מקרב לב לשיר ואייל שהפכו כבר לחלק בלתי נפרד מהפרוייקט, כמובן להורים שעזרו תמכו והתמוגגו... ואחרונים חביבים שאכן צועדים לעבר ההתבגרות (הם שם ביג טיים) ולנו הזכות ללוות אותם ברגעים אלה!
תמונה מוטבעת 1

היו השבוע עוד כל כך הרבה דברים (מלבד השיעורים, החונכויות וכו'...): צוות החשיבה האנגר התכנס באולם המיועד, ביקור ילדים חדשים, ביקור שני של אלי מרחב (בית הספר החדש בגלבוע), שיחות הורים!!!!, שיעור כדורעף באולם ועוד... לא את כל אלה אבל את חלקם תוכלו למצוא בסיכומי השבוע המרחביים ובאלבום השבוע

הודעות לשבוע הקרוב והלאה...

 • שפיים - ביום חמישי אירוע סיום השנה של קהילת בתי הספר הדמוקרטיים!! מי שעדיים רוצה ניתן להביא כסף ולהזמין כרטיס שיחכה  לכם באירוע עצמו בשפיים...
 • תרגיל רעידת אדמה ארצי - בין התאריכים 11-/15/6/17 יקיימו צה"ל, פיקוד העורף, רח"ל, הרשויות המקומיות וארגוני החירום תרגיל לקידום מוכנות לרעידת אדמה בישראל. 

   

  ביום שלישי, 13/6/17 (י"ט בסיון תשע"ז) בשעה 10:05, תופיע הנגשת אות בכלל אמצעי התקשורת וכולנו נתרגל התנהגות נכונה ברעידת אדמה

   

  הניסיון שנצבר בעולם מוכיח שהיערכות מוקדמת של הציבור לקראת רעידת אדמה והתנהגות נכונה בעת התרחשותה הצילו חיים ומזערו את הנזק. 

   

  לקראת התרגיל חובה עלינו לקדם את המוכנות לרעידת אדמה וישראל והכרות עם התרגיל, 

  חשוב לומר לתושבים: 

  כיצד נערכים לרעידת אדמה. 

  התנהגות נכונה בעת רעידת אדמה

  מועד התרגיל - תרגול במוסדות החינוך ובמקומות העבודה.

  שיח משפחתי ותרגול חשוב למוכנות. 

   

   

  מצ"ב לינק לתיקייה משותפת עם כלל החומרים לשימושכם:

  https://drive.google.com/open?id=0B7xHgamco5G1QUtCUGpFSGxoQkE

   

  ניתן למצוא בתיקייה: פוסטים, סרטונים, תשדירי רדיו, שאלות ותשובות, תוכן לאתר ועוד. 

   

  מוכנים בשגרה - מוגנים בחירום!

 • תעודות - נא להחזיר תעודות!!!

 • מסיבת סיום - קול קורא לכל ההורים ,סבתות דודים דודות וכל אחד/ת הרוצה לקחת חלק במסיבת הסיום שתערך ב22/6 בשעה 17:30. 

  טובים בהפקה? מוכנים לקחת חלק בתערוכה/ לתת עצה? או גם לעמוד בעמדות המזון השונות.

  רואה את עצמך איתנו? אנא פנה לנירית- democratiba@gmail.com

  תודה מראש צוות ההפקה נועה אלמוג טליה אלעד-מחלב ליאור קירשברג וסהר גל. 

ולסיום,
השיעמום... הקיץ וחופשתו הגדולה גם מביאים שיעמום... ה קרה לנו שאנחנו כבר לא חברים איתו? האם צריך להתחבר או אולי להימנע? לכבוד הקיץ הנה כתבה קצרה (כחמש דק') על השעמום.
קצת שיעמום לא יזיק
מרוב שאנחנו מחוברים, האם ייתכן שהתנתקנו? מה עם האפשרות לנוח מהגירויים? קצת להשתעמם ולפגוש את עצמנו?

שעמום לרוב אינו נעים. ניסיתי לחשוב מתי בפעם האחרונה השתעממתי כהלכה, ולא הצלחתי להיזכר, ואני לא בטוחה שהסיבה לכך היא שכל הזמן לא-משעמם לי. הלוואי שזה היה המצב. איך נראה שעמום בשנת 2017? האם יכול להיות שהשעמום מת? ואם כן, האם זה טוב?

אם שעמום הוא פשוט "להיות" (being) ללא גירוי חיצוני, אולי הגיע הזמן להכריז על הכחדתו. התרבות הדיגיטלית שלנו דאגה לכך, עם הפיכתנו משועבדים ל"חיבור" דרך הסמרטפונים והלפטופים שלנו. בשירותים, בזמן שחותכים סלט, ולפני השינה – חלילה שנישאר לרגע ללא עוד הזרקה של מנת מידע מפייסבוק, מאינסטגרם או מאתר החדשות החביב עלינו. אם אנחנו ערים או בהכרה, אנחנו חייבים להיות מחוברים, למשהו.

מי שרוצה להמשיך ולקרוא (יש הרבה לינקים מעניינים לסרטים ועוד בתוך הכתבה) - קצת שעמום לא יזיק

שבוע נפלא!
Comments