סיכום שבוע ראשון ולקראת שבוע שני - 8.9.17

פורסם: 14 בספט׳ 2017, 8:38 על ידי: יעל תלם
אנשים יקרים ונשים יקרות!!
מי היה מאמין אבל החופשה הארוכה הסתיימה לה והנה כבר הסתיים הכימעט שבועהראשון... אז איל היה?
לפני שנסכם נזכיר לוותיקים ונספר למצטרפים מה זה סיכום השבוע הזה?
אז ככה, בסוף כמעט כל שבוע (נשתדל בכל יום שישי עש הצהרים) ישלח אליכם מייל הכולל: תמונות, סיפורים, הודעות וגם משהו לרוח. המייל מעט ארוך לעיתים ולכן מסודר בכותרות ואתם יכולים לבחור על מה לדלג ועל מה לא... ממליצים בחום לא לדלג על ההודעות כי המייל השבועי הוא ערוץ תקשורת חשוב ושלא תגידו לא ידענו... לא אמרתם... ומצד שני מומלץ גם לא לוותר על הרוח שהיא תמיד חשובה וחיונית לחיים. ובכלל.. 10 הדק' שתקדישו לקריאת המייל כל שבוע הוא עוד צעד קטן בהבנת בית הספר.
המייל הזה עוסק לרוב בעניינים כלל בית ספריים מכיוון שכל מרחב שולח להורי הילדים במרחב סיכום שבוע משלו ממוקד מרחב.
מוזמנים לכתוב לנו הצעות, רעיונות, הערות והארות לגבי המייל השבועי לייעול ושיפור. 

אז מה היה לנו השבוע...
התרגשות גדולה של 31 עולי כיתה א' המתוקים והמתוקות, התרגשות וחששות גם של עולי כיתה א'-תיכון שלנו לעולם הבגרות, ההאנגר, המעש"ה... התרגשות והתרגלות של כ 20 ילדות וילדים שהצטרפו אלינו לכיתות השונות מלבד כיתה א', מורים חדשים, הורים חדשים, מתנדבים חדשים... והרבה אנשים וילדים ותיקים שמתרגשים לחזור למוכר ולמה שעדיין לא ידוע בבית הספר הדינמי והמשתנה שלנו.
תמונה מוטבעת 1

תרגילי ביטחון - השנה התבקשנו ממחלקת הביטחון של המועצה ומשרד החינוך לבצע את תרגיל הירידה למקלט ותרגיל רעידת האדמה בו יוצאים למרחב פתוח, כבר בשבוע הראשון. אכן, התרגילים בוצעו ביום רביעי וחמישי וגילינו שאנחנו ממש גדולים ועם זאת ממשיכים לבצע את התרגילים באופן איכותי אך לא מאיים ומלחיץ.

שבוע טעימות - שבוע טעימות הוא שבוע מלא אפשרויות ועם זאת ואולי בגלל זה... מאד מבלבל. השבוע הראשון של בית הספר הוא בכלל שבוע שבו מתגלים כל מיני דברים שצריך עדיין לסדר, מקומות בהם מתנגשים דברים וכל מני פרטים קטנים שיכולים להקשות... כמו למשל חשמל שנפל כמעט לכל אורך היום ביום הראשון בבית הספר. יובל המהולל התרוצץ ולבסוף הכל הסתדר. אז, לא לדאוג לצד הבלבול יש המון דברים ולמעשה רובם של העניינים עובדים כמו שצריך וישנה התרגשות ושמחה על השיעורים החדשים. 

 תמונה מוטבעת 2
(חלוקה לשחריות במרחב א' ב')
תמונה מוטבעת 3
(שיעור קומיקס של המורה עידן אמיתי מכיתה ח')
תמונה מוטבעת 4
(אלגברה הרחבה עם יעל)
תמונה מוטבעת 5
(שמח במרחב ביטלס החדש והיפה)
תמונה מוטבעת 6
(טיול משותף לכל בית ספר - כאן מרחב בוגרים)
תמונות נוספות תוכלו לראות באלבום תמונות השבוע וכמובן להוסיף במידה וצילמתם

כמה מילים על התיכון...
בהתרגשות רבה, ביחד עם תחילתה של שנה חדשה נפתח גם התיכון שלנו.
הלו"ז בשבוע האחרון היה מעט שונה על מנת לאפשר הסתגלות לשינויים וכניסה הדרגתית לתיכון.
בהאנגר היו בעיקר סדנאות פתיחה ומיומנויות לקראת העבוד בהאנגר והילדים, רובם, כבר להוטים להתחיל לעבוד.... בשיעורי בגרות הוסברו ההבדלים בין היחידות השונות והייתה התנסות התחלתית ביותר. שיח על נושא היזמות היה ביום שלישי ואנו מניחים שהשיח עוד ימשך. במעשה היו מפגשי פתיחה, הכרות וקביעת סטינג ותפקידים בתוך הקבוצה.
תמונה מוטבעת 1
(מנדלות אנושיות ביום הבריכה) 
תמונה מוטבעת 2
(רוני מכירה לתלמידים את החומר של 4\5 יחידות במתמטיקה)

מפגש ההורים ביום שני המיועדים לילדי א-ט לקביעת מערכת יהוו הזדמנות להורי י' (שלהם אין מערכת לקבוע) לשיח ולמחשבה משותפת הורים, ילדים וחונכים לקראת השנה שתגיע. למידה בהאנגר, בגרויות, יזמויות וכו'.

אסיפה
שנה נעשה מאמץ גדול להקדיש לאסיפה מקום במייל השבועי ובעיקר לעדכן אתכם בנושא הדיון שיהיה השבוע,התוצאות, החלטות וכו'... 
השנה החלטנו להעביר את האסיפה לבוקר יום ד' בים השעות 8:30 ל9:15. זהו ניסיון לאפשר לאסיפה מקום שיותר יאפשר לתלמידים ולמורים להגיע ומצד שני לאפשר בחירה מול שחרית ולא מול זמן פנוי. אנחנו לא שלמים עם ההחלטה ומודעים לקשיים שהשינוי הזה מייצר. נבחן את השינוי ואת יעילותו וגם את המחירים.
אין בשינוי להמעיט בערך האסיפה שאנו רואים כמרכזי ומהותי באפשרות של בית הספר להיות דמוקרטי ובעיקר לאפשר את הערך הדמוקרטי העיקרי - היכולת של האדם להנהיג ולהוביל את חייו מתוך אחריות חברתית קהילתית.
סיפור קטן ונחמד מהקיץ שקשור לאסיפה - אור גליל, ממרחב ביטלס, שלח במהלך החופשה סרטון עם הצעת חוק לכנסת. אור, ככל הנראה יוזמן לכנסת, להציג ביתר פירוט את החוק שלו. אור, אנחנו גאים בך ממש! מעורבות חברתית וסביבתית היא לא עניין מובן מאליו!!   מצורףקישור להצעתו של אור.

הודעות 
 • בחירת מערכות עם ההורים ביום שני הקרוב
ביום שני נקיים מפגשים עם ההורים והילדים לקביעת מערכת. שימו לב לפרטים הבאים:
 1. רשמו את שם הילד כולל שם משפחה בטבלת קביעת מערכת תשע"חמתחת לשם החונך\כת משנה שעברה.
 2. ילדים חדשים וכאלה שאין להם חונך\כת ירשמו מתחת החונך\כת המופיע\ה בטבלאות המצורפות בקישור הזה.
 3. ילדי א' - התהליך שלכם נשלח אליכם במייל נפרד.
 4. משבצת אפורה - לא ניתן לרשום עליה!!
 5. נא לא למחוק ילד שרשום כבר...זה מובן מאליו אבל קרה!
 6. בעיות מיוחדות - נא לפנות לחנוך\כת אבל קחו בחשבון שהאפשרות להתגמש היא בגדר כמעט בלתי אפשרי בגודל הנוכחי של בית הספר.
 7. כיתה ' - בחירת המערכת של כיתה י' היא למשעה שונה לחלוטים ואים צורך בהגעה לקביעת מערכת. עם זאת אנחנו מציעים לכם את ה 15 דק' מפגש עם החונכים לשיח על המערכת להבנה ודיוק - זאת בחירה.
 8. והכי חשוב, שמחה גדולה להיפגש פגישות אישיות בתחילת השנה!

 • אישורים וטפסים 
בבקשה למלא את הטפסים הבאים(מצורפים למייל) ולהביאם חתומים לבית הספר בשבוע הקרוב.
 1. טופס הצהרת בריאות (צריך בכל שנה)
 2. טופס אישור יציאה לסל תרבות (צריך כל שנה)
 3. טופס אישור לצילום הילד במסגרת בית הספר לשימוש במיילים השבועיים, אתר בית ספר - זהו אישור חד פעמי, מיועד רק להורים לילדים חדשים. 
 • דפי צילום A4  
כחלק מהציוד לשנת הלימודים, כמו בכל שנה אנו מבקשים מכל משפחה להביא חב' דפי צילום A4.

 • דף קשר תשע"ח
מצורף הלינק לדף הקשר לשנת תשע"ח שלחו לנו כל שינוי או טעות ונתקן.
דף הקשר מכיל גם את פרטי אנשי הצוות.

 • שיעור "כשאהיה גדול" מחפש מתנדבים
שיעור מאד מוצלח משנה שעברה וממשיך גם השנה ובו מספרים ומציגים מבוגרים בפני הילדים את המקצועות ו\או העיסוקים שלהם. תודה לכל מי שכבר התנדב ואם ישנם הורים\דודים\סבים וכמובן דודות וסבתות או שכנים ושכנות המעוניינים לעשות זאת - מוזמנים ליצור קשר עם בית הספר או ישירות אל שיר ( שמרכזת את השיעור)

 • חניה
אנו מבקשים לא לחנות במשך כל שעות היום לאורך הגדר הכחולה באיזור הורדת הנוסעים. זהו אזור להורדת נוסעים בלבד. קחו בחשבון שהמועצה מפעילה פקחים ואזור זה אסור לחניה. גם החניה ב"עיגול" (הפניות ימינה ושמאלה בצומת אחרי בית הספר לכיוון נהלל) אסורה. ניתן לחנות מעבר לכביש ואם מלא שם אז מאחורי חדר האוכל של ויצ"ו - פניה שמאלה לפני הפניה שמאלה לחניה אם מגיעים מכיוון צומת נהלל.

 • הסעות חזרה הביתה
הורים שלוקחים את ילדיהם מתבקשים להגיע לשער הקטן (הצפוני יותר) שם ניתן לעמוד עם המכונית, הילדים נכנסים ואתם נוסעים... השאר מחכים בצד הכביש וכשרואים מכונית יוצאת ממשיכים ונעצרים שם. 
בבקשה לא להחנות ולהכנס ולקחת את הילדים מהשער הראשי זה בעייתי בזמם העליה להסעות הצהריים. הילדים יותאים עם מבוגר ומחכים לכם בשער הקטן.
 • תודות למתנת ההורים לצוות בחופשה
בסיום חופשת הקיץ יצאנו, צוות המורים, לטיול בנחל הקיבוצים. בסיומו חיכתה לנו ארוחה טעימה פרי ידיהם של הורים מתנדבים מבית ספרנו. תודה רבה לכל מי שטרח כדי שנהנה. 


ולסיום,
אנחנו מניחים שלרובכם נגמר הכח מהמייל הארוך... אז אין כמו להפיח רוח ולשיב חיים בעזרתו של סיימון סינק בסיפור אישי מעורר מחשבה ומקסים כהרגלו.
שבת שלום לכולם 
Comments