סיכום שבוע חצר 19-23.2

פורסם: 27 בפבר׳ 2017, 12:30 על ידי: יעל תלם
אנשים יקרים ונשים יקרות,
שבוע חצר הגיע לסיומו ואנחנו כבר מתגעגעים... שבוע מופלא שהתחיל בטיול ט"ו בשבט רב גילאי לגבעת עודד 
תמונה מוטבעת 1
כששם שהינו יום שלם: ציירנו,סיירנו,הכנו מרק, עשינו יוגה, שיחקנו, צבענו, הכנו עציצים, הכנו חרבות ומגינים, הכנו מוביילים, שיחקנו שוטרים וגנבים, עשינו odt, התגנבנו וצילמנו שירה... ובטח עוד דברים נוספים שלא ראינו או שכחנו... כמו שאומרים חזרנו לבית הספר בסוף היום עייפים אך מרוצים. סרטון 1סרטון 2סרטון 3סרטון 4
את היום' השני התחלנו בנקיונות שלהם היו שותפים כוווולם.... במרץ מפתיע נוקה בית הספר וסודר והיה מופלא לראות את ההתגייסות וההבנה שהתבטאה במעשה שבית הספר הוא הבית שלנו וצריך לשמור עליו. המשכנו באותו היום להכרות עם המיזמים השונים והתחלקנו אליהם - כל אחד על פי רצונו ונטייתו. בהמשך השבוע פשוט עבדנו ויצרנו במיזמים השונים... פתחנו את הבוקר בשחריות ואחר כך התכנסות של כלל בית הספר על הדשא (מזג האוויר ממש האיר לנו פנים) ויוצאים ליצור ולעבוד!!! לא נפרט יותר מדי כי את הכל תוכלו לראות בתמונות אבל נאמר רק שהתחושה הייתה מופלאה... בגלל ביטול מסגרות הזמן הקבועות והעובדה שהמיזמים היו רב גילאיים ברובם ומפני שלא דובר על מיזם קצר מועד אלא שלושה וקצת ימים מלאים... אפשר היה להיכנס אל השבוע בקצב המתאים - מי באטרף ומי באיזי... היה אפשר לנוע בין המיזמים השונים, לנוח או לעבוד במרץ והתחושה הייתה שכולם נוכחים וחווים את השבוע בדרכם!
תמונה מוטבעת 3
את השבוע ליוו מוסיקה של ילדי "חצרדיו" עם שירים שביקשו ילדים ואנשי צוות, טורנירים שונים של ספורט בכל יום ב11, עוגיות או חלות שאפו הילדים (בהובלת שקד וידומסקי המופלאה) וחילקו, פלקט פירגונים והרבה שמחה ושהיה משותפת של כולנו עם כולנו. היה כמובן גם מקום למנוחה, שהיה במרחבים שקטים, קצת שיעורים פורמליים (סדנאות)   ובעיקר הרבה יחד ושהיה משותפת של כולם עם כולם...
קינחנו את השבוע עם כמ"ש מרגש שסיכם חוויה מופלאה ומיוחדת שללא ספק תחזור כמסורת בשנים הבאות.... ובין היתר 10 דק' מרגשות של פירגונים הדדיים במהלך הכמ"ש - כמו תמיד מרגש!!
מי שרוצה לחוות מוזמן לצפות באלבום שבוע חצר או במצגת המקסימה שמאיה רוזנבלט ויותם הירש ערכו עם תמונות וצילומים שמאיה ליקטה ותיעדה במשך השבוע ובמצגת שהכין גיא גורן .
והכי חשוב - תודה!! קודם כל לילדים המופלאים שהוכיחו לנו עד כמה הם מופלאים, עד כמה הם יוצרים, עובדים, אוהבים ודרך השבוע הזה מביעים את אהבתם הגדולה למקום.
תודה נוספת ולא פחות גדולה להורים והסבים והסבתות שהגיעו לעזור ולהתנדב במהלך השבוע - נוכחותכם חשובה, תורמת ומאד מרגשת. גם להורים והאנשים הרבים שתרמו מזמנם והביאו או מצאו עבורנו חפצים, חומרים ומה לא... כדי שהשבוע הזה יקרה - תודה.
לאנשי הצוות שעבדו כל כך קשה ולמארגנות השבוע (בנו שבוע חצר) - דליה, אריאלה ועינת הבלתי נגמרת... אין עליכן!!!!! 

טופס מידע עיסוק כישורים ותחביבים 
לנושא אחר לגמרי... אנו מצרפים קישור לטופס שהוא למעשה מאגר מידע של הורים ומשפחות התלמידים בתחום העיסוק, התחביבים והכישורים. מטרת הטופס היא לייצר מאגר שבו יוכלו תלמידים להיעזר כשהם לומדים מידת האנגר ובכלל במטרה להעשיר ולהעמיק את הלמידה הן במגוון והן ביכולת להיעזר במומחים (אתם) ובעלי ידע (שוב אתם) שיתמכו את הלמידה המתבצעת בבית הספר. לדוגמא: ילדים המפיקים טיול יוכלו להיעזר באימא שהיא מדריכת טיולים. או וועדת תקציב כשהילדה שמובילה את הוועדה תעזר באבא שהוא כלכלן. או למידה שחוקרת בתחום הרפואה תעזר בסבתא שעובדת בבית חולים העמק. העזרה והתמיכה יהיו או בשעות הפנאי, שעות עבודה, בעבודה, בבית הספר וכו'... 
אנא כנסו לטופס מידע על עיסוק ותחביבים ומלאו את הפרטים. המאגר הינו לשימוש בית הספר בלבד כמובן.
ככן שתמלאו ך נוכל להעשיר ולגוון את חווית הלמידה של התלמידים!! ניתן כמובן גם לשתף עם אנשים נוספים שאתם מכירים ומעוניינים לקחת חלק בעניין.  תודה!!!

הודעות ולקראת שבוע 

 • טיול שנתי - נא העבירו אישורי יציאה לטיול חתומים לנירית. תגובות לטיול ו\או התנדבותננאספים על ידי נירית, יועברו לצוות הטיול והם יחזרו עם תשובות.
 • בגדים אבודים - הבגדים ימסרו בסוף השבוע לתרומה... בואו לחפש את הבגדים  האבודים.
 • חיסון ילדי כיתה ב' - ביום ג' ייערך החיסון.
 • ועדת ביקורת - ועדת ביקורת מנתה במחצית הראשונה 8 חברים במנעד גילאים  רחב. התפקיד המרכזי של הועדה הוא לבקר תהליכי חקיקה ועבודה בבית הספר. במחצית זו, הועדה שמה לעצמה כמטרה לבדוק גם תחום פעילות ספציפי. אנחנו מקווים, שלמרות חילופי המחציות והשיעורים האטרקטיביים, הועדה תישאר חזקה ויציבה וקוראים לכם לצרף אלינו תלמידים שרוצים להשפיע במרחב הבית ספרי.
  להלן מספר נושאים והחלטות שאושרו בחודש האחרון בועדת ביקורת:

  • החלפת שם בית ספר - הקלפי בנושא שינוי שם בית הספר (הורדת  ה"יהודי והדמוקרטי") אמנם יצר רוב ברור עבור השינוי. אולם, השינוי התעכב בשל דיון לגבי הצורך להגיע לרוב מיוחס, כיאה לשינוי מהותי וחוקתי בבית הספר. בסופו של הדיון, אושר השינוי. הועדה קוראת ליישום מיידי של השינוי.
  • חוק הפלאפונים - לועדה הגיע ערעור על חוק הפלאפונים ובקשה לדיון  חוזר באסיפה בנושא זה. יוזם הדיון, אייל קיבריק ממרחב גזוז, התבקש להביא חתימות כדי לוודא אפשרות של שינוי בחוק שהתקבל כזכור ברוב גדול. אייל הביא 75 חתימות כאשר רובן המוחלט הגיע ממרחבים ביטלס וגזוז. הועדה אישרה לאייל לחזור ולפנות לועדת אסיפה בנושא מתוך המלצה לסייג את השינוי ולבקש התאמה גילאית בחוק. כל טוב עד כאן, ניר באור.
 • שינוי התוספת לשם בית הספר - כפי שכבר נכתב בעבר וכפי שמוזכר בעידכון וועדת ביקורת, באסיפה שנערכה בתחילת השנה הוחלט להוריד משם בית הספר את התוספת "יהודי פלורליסטי". וועד העמותה (שהחליט על תוספת זו בהקמת בית הספר) אישר והסכים להחלטת האסיפה הבית ספרית. אין זה אומר שמהותו של בית הספר (זו היהודית מבחינה תרבותית שעל פיה מתנהל בית הספר ככל בית ספר השייך למגזר היהודי - לוח השנה העברי, חגים ומועדים וכו') משתנה אלא שהכותרת המבלבלת הזאת לא תהיה יותר תחת שמו של בית הספר. כמובן שאם יש למי מכם שאלות, הערות והארות בנושא, נשמח לשמוע.
 • רישום פנימי ילדי ז' - י': בגלל בעיה במייל נשלח פעמיים המייל אודות הרישום הפנימי לילדי שיעלו לז' עד י'. רישום זה אומר שמי שלא מעוניין להמשיך את לימודיו בשנה הבאה בכיתות אלה מתבקש להודיע לנו עד סוף השבוע הקרוב. מי שמתלבט מתבקש ליצור קשר עם החונך\כת. תהליך הרישום החיצוני לכיתות אלה מתחיל השבוע.
 • קליטה א' - ו' - השבוע תערך הגרלה בין הנרשמים (החיצוניים) וביום שישי ייערכו שיחות אישיות למי שעלו בהגרלה. לשמחתנו ולצערנו כמות הנרשמים גדולה מאד ומספר המקומות מוגבל.
 • יום המעשים הטובים - החלטנו השנה להקדים את שבוע המעשים הטובים כדי  שלא יהיה סמוך מדי לפורים. השבוע יהיו מגוון פעילויות וביום חמישי ייערך יום שיא שבמהלכו נקיים פעילות למתנדבים בבית הספר ולמעסיקים של ילדי יום העבודה.
 • למי שמעוניין לתרום למחקר שאולי יעזור בהקמת בתי ספר חדשים...  שלום,  אנו רנא  ואילאיל סטודנטיות  לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה. במסגרת לימודנו אנו  עורכות פרויקט שמטרתו לכתוב תוכנית שיווקית לביה"ס חדש שעתיד לקום. נודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלנו  ותקדיש/י כמה דקות למילוי השאלון הקצר שמצורף בקישור.  השאלון הוא אנונימי לחלוטין ואין כל צורך לציין את שמך או פרטים אישיים אחרים. תודה רבה על שיתוף הפעולה. https://goo.gl/forms/x67xVhZODM4WsuQj1
ולסיום,
פינלנד (אלה שהביאו לנו בתי ספר ללא מבחנים, ביטול דיסיפלינות ועוד... ) חוזרים עם ניסוי מעניין נוסף... בכלכליסט מופיעה הכתבה המעניינת הבאה:
פוסט-פרנסה: העידן שבו לא נצטרך לעבוד למחייתנו יוצא לדרך

תשכחו מעבודה. התמעטות המשרות שמאפשרות קיום בכבוד מביאה עוד ועוד מדינות להשיק פיילוטים שמעניקים קצבה חודשית לכל אזרח, עובד או מובטל. אבל פרופ' ג'יימס ליווינגסטון מתעקש כי האתגר העיקרי שמציב המעבר לעידן שבו לא נהיה תלויים בעבודה למחייתנו אינו כלכלי, אלא מחשבתי: אנחנו חייבים להשתחרר מהצורך לעבוד כדי להעריך את עצמנו

הקסם החל לפני חודש בדיוק. בתיבות הדואר של 2,000 אזרחי פינלנד נחת הצ'ק הראשון בסך 560 יורו, כ־2,200 שקל, בלי שעשו דבר תמורתו. בשנתיים הקרובות יחזור הקסם על עצמו בכל חודש במסגרת ניסוי שעורכת ממשלת פינלנד. המשתתפים יקבלו שכר מהמדינה בין שיקימו סטארט־אפ שיגייס עשרות מיליוני דולרים ויהפוך אותם לאנשים עשירים, ובין שישכבו בתחתונים על הספה כל היום מול שידורים חוזרים של "חברים".

מי שרוצה לקרוא את הכל, הנה הלינק לכתבה.
שבוע טוב לכולנו
Comments