סיכום שבוע 22-26.1.2017

פורסם: 2 בפבר׳ 2017, 1:58 על ידי: יעל תלם
אנשים יקרים ונשים יקרות,
השבוע נפגשנו לפגישות הורים ובלי קשר לתכנים שעלו בשיחות, החשיבות הגדולה שבקיום השיחות טמונה בעיקר במפגשים הבלתי פורמאליים בין צוות להורים, בין הורים להורים, בין הורים ילדים וצוות וכל קומבינציה שתרצו... המפגש הבלתי אמצעי הזה יכול לספר כל כך הרבה ולייצר את אותם קשרים uזוויות מבט שכל כך חסרות לפעמים.
נכון, אין זה מספיק ואנחנו בצוות בית הספר ובוועד העמותה עסוקים מאד השנה כיצד ניתן לייצר את אותם מפגשים כל כך חשובים באופן יותר מובנה שבו גם ניתן יהיה להיפגש וגם להעלות סוגיות שמעניינות את כולנו בנושאי בית הספר השונים...
מעבר לשיחות ההורים היה לנו שבוע עמוס בחוויות...

אלוף בצלות ואלוף שום - אחרי מחצית שלמה שהשיעור הזה מתקיים הגיע הקטרזיס וילדי השיעור והמורות שלו העלו את המופע בבוקר יום שלישי לילדים ואנשי הצוות (וגם הורים וסבים וסבתות שהגיעו) ואחה"צ למשפחות וכל מי שרצה... היה מקסים, מרגש ונהדר לראות את ההעצמה הגדולה שהילדים האלה מקבלים לצד מופע איכותי (לא קל בכלל לשחק למילותיו של ביאליק) ומקצועי. השנה אילן (מורה לאומנות שהצטרף אלינו ליום אחד וכבר סיפרנו על הקיר המופלא שמקשט לנו עכשיו את החצר בזכותו) ביחד עם מספר תלמידות שחברו אליו שידרג את רמת ה"אקססוריז" למופע ויחד עם התלמידות הכינו גם תפאורה מרשימה - כל הכבוד על המאמץ והעבודה המקצועית. אבל אולי יותר מכל מרגשת העובדה שהשיעור הזה היה יוזמה של של 2 תלמידות כיתה ה' תמר שלי וגלי הלוי שפנו ליעל כשהן יודעות שהן רוצות לעשות את השיעור הזה עם המחזה הזה... יעל נענתה להן וכך נוצר השיעור המופלא הזה שמלבד הילדים שבאו ללמוד ולהופיע משך אליו את הילדים שעשו תפאורה ואביזרים, עוזרי הוראה וכמובן את צוות הגברה הבלתי נלאה שעשה עבודה כל כך מקצועית - איתי מוקד וינון טיקוצ'ינסקי.
הנה כמה תמונות שממחישות את התפאורה, המורות הצעירות וכמובן המופע... מי שרוצה לראות יותר מוזמן להיכנס לאלבום המופעטורניר כדורגל של בתי הספר הדמוקרטים חצי גמר - שתי נבחרות נסעו השבוע (יום שלישי) לחדרה שם התקיים חצי הגמר של טורניר הכדורגל של בתי הספר הדמוקרטיים. הנבחרת הצעירה זכתה בגביע והבטיחה את מקומה בגמר!! והקבוצה הבוגרת הפסידה בפנדלים ואחר כך בהארכה... כך שהפסידה מאד בכבוד!! החוויה הייתה כמובן מעצימה, מהנה והנבחרות איילי וגיא חזרו מרוצים אך...

​​
מרחב טיפקס עובד ויוצר - מרחב טיפקס ניצל השבוע שחרית ושיעור ראשון לשיפור המרחב וסביבת בית הספר במספר פרוייקטים... הילדים חפרו, צבעו, גזרו והנה כמה מהתוצאות היפות לצד תחושת סיפוק וגאווה מרחבית!!


היו גם השבוע חונכויות (הקראנו מכתבים), קטפנו קלרבי בלקט ישראל (ושוב קיבלנו שבחים על החריצות וההספק...), למדנו בשיעורים, הצגות בסוגרים שבוע של א-ה, שיחקנו ורקדנו בסדנאות (just dance)
את כל אלה תוכלו לראות בתמונות ובסרטים באלבום התמונות של השבוע.
עוד שני אירועים חשובים...

מרחב ביטלס!!! - מרחב ב' ג'  הגיע להחלטה וברוב קולות נקבע שמו בדמוקרטי בעמק מהיום (יותר נכון מלפני שלושה ימים) הוא מרחב ביטלס!! מזל טוב וכעת נותרנו עם מרחב א' ומרחב בוגרים שעדיין לא החליטו על שם... קדימה!! למעוניינים סרטון מסכם שבוע של מרחב ביטלס עם הרבה תמונות...

שש בש - אחרי שלא ידענו כל כך מה לעשות עם ריבוי הילדים ולאור רצון רוב קהילת בית הספר להמשיך עם המסורת של שיר שש בש לכל תלמיד ואיש צוות... מצאנו סוף סוף את הפתרון!! הוקמה להקת שש בש שחבריה הם: מאיה רוזנבלט על הבס, שקד זר על הפסנתר ושירה, אמיר אלסר על הגיטרה ותומר אלעופר על התופים!! מלווה את הלהקה ושר להנאתו - אורי אלסר... כל יום שלישי מוציאים את הכלים וההגברה לדשא ושרים שש בשים (כרגע אנחנו משלימים את ילידי נובמבר ודצמבר) לצד ג'אם שמתבצע אחר כך באופן חופשי. לא הקלטנו את השש בשים אבל הנה דוגמא חיה לג'אם המקסים שקרה לנו השבוע לאחר השש בשים... ג'אם מוסיקה וריקוד.

ומה יקרה בשבוע הקרוב?


  • סיורים להורים מתעניינים לשנה הבאה - בימי ראשון ושני יגיעו ההורים שהיו בערב חשיפה (ומעוניינים להמשיך בתהליך) לימי הסיור בבית הספר. התרגשות גדולה לראות שוב את שנה הבאה נרקמת לה ודמויות שאנחנו כלל לא מכירים יהיו בעוד שנה חלק מבית הספר שלנו... מרגש!
  • יום וועדות ארצי - ביום שלישי יצאו ילדי וועדות גש"ם, אסיפה ומערכת לאוניברסיטת ת"א ליום המסורתי של מפגש ולמידה של הוועדות.
  • ביקור מנהלות עמק יזרעאל - פעמיים כי טוב... בשעה טובה ואחרי 5.5 שנים מגיעות מנהלות עמק חזרעאל לביקור בבית הספר... וגם ההשתלמות מנהלות תהייה בבית הספר. 
  • הזמנות לימי הולדת - למי שלא יודע לא ניתן לחלק הזמנות לימי הולדת בבית הספר כשלא כל המרחב או קב' שייכות (כיתה, בנים או בנות) מוזמנת... למשל, אם אני מזמין מהמרחב 10 חברים אני לא יכול לעשות זאת בבית ספר (אפשר במייל, טלפונית וכו'). אתם בוודאי מבינים עד מה זה פוגע כשיש ילדים סביבך מוזמנים ואתה לא... אנא הקפידו לעמוד בכך.
  • חיסון לילדי כיתה א' - ב 31.1, יום ג' יגיע החיסון לילדי כיתה א'.
  • דפי טיוטא - אנא, מי שיכול להביא זה יעזור לנו מאד וגם יחסוך ויהיה אקולוגי!

ולסיום,
אנחנו מדברים הרבה על תהליך ותהליכים... לא פשוט לנו כאנשים שחונכו על ברכי התוצאה והמדידה... מצד שני בעולם ממנו באנו הכל היה איטי יותר: התשובות לא היו בלחיצת כפתור, הדואר לא הגיע מיד, חבילה מסין היה דבר נדיר ושיחה עם חברים הייתה במקרה הטוב בטלפון ובדרך כלל במכתבים או כשנפגשנו...
אז הדור הזה שאנחנו מחנכים היום - מהו? דבר אחד ברור הוא מאד רחוק מאיתנו בתפיסתו את העולם!
סיימון סינק בהרצאה מעולה מנסה להסביר לנו קצת על דור המילניום... שווה להקדיש את הזמן (רק 15.25 דק') ולפתוח קצת את הראש למה שאולי קצת חסר לילדים היקרים שלנו... ספויילר - סבלנות!
Comments